@Cobot (19.07.2013 08:15): Na Warforu jsou ke stažení aktualizované verze češtin, které normálně běží, dokonce i na to DLC už nějakou dobu. Na BonusWebu zřejmě stále aktualizované nejsou, přestože jim aktualizace autor již dávno posílal. Holt na shánění češtin je Warforum asi nejlepší místo.
Funguje někomu čeština na aktuální verzi ze steamu? Nějak mě to v angličtině nebaví, protože mi občas něco utíká.
@Bodkin (31.05.2013 11:32): Ty seš mi ale tvrďák, nech se unášet citovým vypětím. Já to mám rád jak kdy, třeba v Silent Hillu 2 jsem si to vyloženě užíval a deprimovalo zároveň, že není v mé moci změnit běh hry....
@Can (13.04.2013 13:30): Jen do toho. Za chvíli se ti zase objeví čeština, a když by jsi tam měl nějaký závažnější nedostatek, tak mi klidně napiš a můžu ti to dovysvětlit. Čeština v dalších epizodách je už v klidu (IMHO jsou další epizody mnohem lepší než tahle)
Aký som rád, že časy keď som zháňal češtinu na všetky hry sú za mnou :)
Proč je tady na databázi ta hra rozdělená po kapitolách a nelze ji hodnotit jako celistvou hru?
Mám problém s čestinou, začátek v pohodě, ale když se dostanu k rozhovoru se skupinkou po odjezdu z farmy titulky jsou v angličtině, nevíte někdo co s tim?
Díky
Seriál má ten priebeh príbehu úplne iný ako hra, že? Alebo? A komiks je tiež iný? Neviem do čoho sa mám pustiť skôr :)
Nevim jestli to tu už někdo nepsal, ale kdo máte Xbox, tak můžete stahovat zadarmo.
@Walome (30.12.2012 14:00): No právě, že mi tam blikaj různý čudlíky a já až moc dlouho podvědomě přemýšlím, jestli to je X z PS gamepadu, nebo z X360 gamepadu :)

@Garret (30.12.2012 14:35): Pokud se někdo něčím inspiruje, tak by bylo rouhání nesrovnat kvalitu mechanik se starším originálem. :)

PS: VSync mám natvrdo vypnutý pro všechny hry a zapínám jej jen výjimečně. Z mého pohledu nadělá víc škody než užitku.
@NateLogan (30.12.2012 13:41): jen náznakem zmínit Heavy Rain v diskuzi téhle hry je rouhání!!!

btw, googlování si určitě zkoušel, ale co třeba vypnout V-sync v ovladačích grafiky pro tuhle hru? v Dead Space jsem měl podobný problém...
@Karasman (30.12.2012 13:31): Ale no taaak. Co takovej AC? Tam myš nepotřebuješ vůbec. Nebo Batman. Prostě TPS bez nutnosti zaměřování se hrají lépe s gamepadem - a tyhle poloakční adventury taky, už jen proto, že ti tam blikaj ty čudlíky, co máš mačkat apod. a na gamepadu je to lépe uzpůsobený.
Jo, Gamepad je celkem OK. Ale zase mi bude trvat x hodin, než si zvyknu na to (debilní) ABXY.

Jinak ale nevím, po prvních 30 minutách mám k tomu až moc drobných výhrad. Hra mi třeba až příliš často bere kontrolu nad postavou, aby mě následně hodila spátky do scény z trochu jiného úhlu a tím mi rozhodí orientaci. Někdy jí zase chvíli trvá, než mi u možní provést nějakou akci. Taky jsem teď narazil na dialogovou volbu se čtyřmi dlouhými větami a třívteřinovým limitem na odpověď. Jo a bytostně nesnáším, když ta samá kontextová akce v QTE je pokaždé na jiném tlačítku, což v kombinaci s nezvykem na ABXY nikdy nekončí hezky.

Když ty moje žvásty shrnu, tak zkrátka Heavy Rain je mnohem vymazlenější a intuitivnější než tohle. Špatné to ale není.
Já si zase neumim představit hrát něco na gamepadu/joysticku. Dodnes mám noční můry z X-Wing: Alliance, která joystick vyžaduje. Klávesnici s myší se nic nevyrovná.
@Fg (24.12.2012 01:43): Vzdyt je tam ta prvni epizoda zdarma, sis to mohl vyzkouset :)
Kazdopadne na iPodu 4. gen je to nehratelny, jako cokoliv od Telltale. Seka se to, zamrza, obcas nespusti. Nema cenu zkouset.
dycky je to tak, že je jen jedna možnost záchrany? koupil jsem na iPad a je docela škoda, že na ty hitpointy se jen kliká, na PS3 se na to alespoň muselo najet páčkou, takhle je to už hóoodně snadný, až možná nudný a bez vibrací to taky je sušší :/ asi s takovou počkám na tu nešťastnou retail verzi, která straší zatím jen stále v US :X
@Neoxin (12.12.2012 15:35): V nevýhode z toho pohľadu že nejde o umenie, to nemá nič spoločné s popularitou ale ako som napísal, TWD sa ako umenie ani netvári a preto to za nevýhodu nepovažujem. A tiež si nemyslím že TWD je nutne horší ako Dear Esther kvôli tomu, že nemá vizuál a hudbu na jeho úrovni alebo kvôli tomu že má príbeh aký má.
@M.a.t.t. (12.12.2012 10:20): Že by TWD zrovna bylo v "jasné nevýhodě" kvůli komixoveho stylu a "béčkovým" zombie zanrem, to si zrovna nemyslim. Jedno, jak druhe je v dnesni dobe hodne popularni, vetsina filmu se delaji z knizni nebo komixove predlohy a zombie hry/filmy jsou ted hodne in. A to, ze tam nemaji nejakou podmanivou hudbu neni nevyhoda, kdyby tam byla, mozna by to narusovalo dej, cert vi. Podle me TWD dostalo do rukou vyborny karty, a proto prumerneho hrace dost potesi (prumerny hrac = ktery neni velky fanousek adventur, nebo jakykoliv adventur a puzzlu a ma rad, kdyz "hra se hraje sama - odsypa bez namahy).
TWD nie je adventúra, je to interaktívny film ale ako taký svoj účel plní výborne, hoci oceneniam ako hra roka príliš neozumiem. Ani Dear Esther nie je adventúra aj keď originálne rozprávanie príbehu jej uprieť nemožno. Ale zase mi pride trochu nefér ju oproti TWD výrazne vyzdvihovať len kvôli vizuálnemu spracovaniu a hudbe, TWD nesnažiaci sa o žiadne umenie, ktorý na audiovizuálnom spracovaní nestojí, so svojou výraznou komiksovou štylizáciou a béčkovým zombie žánrom je od začiatku v jasnej nevýhode. Lenže je to vlastne nevýhoda, keď bol presne toto úmysel? Nehovoriac o tom, že jeho ľubovoľná epizoda je dlhšia ako celá Dear Esther, ktorá sa dá pohodlne presť do 30-60 minút bez akejkoľvek námahy.