@Korbitch (23.10.2019 14:41): to jsou zase pohádky z internetu, interpretované z jedný marketigový poznámky z prvního videa s ohlášením hry, kdy pak opakovaně se MS Obsidiani zastával Bethesdy, protože nenávistní hejtři to okamžitě zneužili k neskutečných hysterickým útokům proti těmto vývojářům.
S kolegy od Bethesdy má Obsidian celou dobu velice dobré vztahy, ti lidi společně chodí i na cony a dost si i vypomáhají, když můžou.

Naopak ještě řekli, že nemáme ani čekat tak velkej svět a nebude ani tak propletenej jako byl New Vegas. Jenom že se několik spolupracovníků (navíc jsou to autoři scénářů, design dělá ta šikovná paní co to prezentovala třeba v pořadu Xbox Inside) díky zakázce od Private Division a nasledné obří finanční injekce od MS opět sešlo na novou IP, se kterou by si přáli úspěch.

Já jim z celého srdce úspěch přeji, stejně jako bethesdě.

Ale lidi jako vy budou zmatení, protože podléhání blábolů z internetu vede spíše k naprosto mylným představám a očekávání a následnému breku a obviňování tvůrců.
Do diskuze: podle těch videí to vypadá hodně jako klasičtější, ale ne moc klasické RPG. Putování po různých lokacích jak ve starých Falloutech. I to se mi dost líbí. Sice to není jedna rozsáhlá mapa, ale zas jde navštívit hromadu různorodých prostředí. Jasně dokud si to člověk nezahraje tak houby ví, ale i přes to, že od New Vegas uběhlo skoro 10 let, je jiná doba, jsou tam jiní lidé, atd. tak snad by to nemuselo dopadnout nudně.
Já myslím že dva tři bodiky dávají kvuli Obsidianu, jak už to obvykle bývá. Ale tak třeba to fakt je dobrý, člověk to prostě musí zkusit sám. Ale 1500 za to nedám, obvzlášť když si to někde cenni na 25 korun :)
Vy jste skeptici:). Celkem to i chápu, ale nevypadá to vůbec špatně. Koukal jsem teď na recenzi gamespot, kde dostala hra 8,5. Chápu to tak, že je vše v pořádku:).
Takové hezké hodnocení jsem ani nečekal. Hezké. Teď zde jsou dvě perfektní hry (Disco Elysium) ale asi nedokážu hrát nic moc nového, než dorazí Death Stranding.
@Shoggot (18.10.2019 22:18): Těším se na jiné hry, které jsou ještě daleko. Tohle je spíš takové jakože proč ne, když to můžu hrát v gamepassu, vypadá to prostě fajn. Kdybych za to měl dávat někde 60€, tak jim na to taky prdím, to je jasné...
@Jab (18.10.2019 22:13): Pro mě už zdá se není. Když si tu nabídku rozkliknu, tak tam vidím tu slevu, ale jakmile dám koupit, tak po mě chtějí plnou palbu. Kupoval jsem to před měsícem a zažádal jsem o refund, protože jim to nefungovalo a pak to za týden opravili. Asi proto mi nedají slevu už. Každopádně i za plnou lepší než tu hru kupovat, že jo...
Mně se to líbí. :) Pěkná stylizace a spousta barviček, to já rád. Akorát teď nevím jestli platit na měsíc Gamepass kvůli tomuhle nebo Origin Access kvůli NFS a SW. Tolik času nemám :(
@Charllize (18.10.2019 18:36): měly by tam být dvě. Též nejspíš počkám na slevu na 800 Kč. Jsem zvědav na první komentář tady. Ten launch trailer mi přijde takový nízkorozpočtový. Možná se mi to jen zdá, ale působí to tak na mě. Věřím, že to ale bude dobrý.
@Phoenix (18.10.2019 18:30): mas pravdu. Precursors to pripomina, jen mám obavu že rusaci tenkrát možná šli dal, přeci jen tam měli pomerne solidní elite-like arcade simulátor a čtyři planety k průzkumu. Tady to vypadá na jednu bez toho vesmíru. Samo naraci to nebylo nic zvláštního, to zřejmě Obsidian zvládne líp.
Ale samo nevím třeba tam bude taky víc planet, koneckonců dle názvu by i mělo:)
@Feidias (05.09.2019 07:41): New Vegas je jedna z nejlepších her vůbec, subjektivně nejpropracovanější Fallout (ostatní postrádají sluneční panoramata a červánky nad večerními kaňony). Připadá mi to tedy jako dost opovážlivé tvrzení a není mi jasné, z čeho máš ten dojem. Obsidian udělal i novější hry a žádná z nich jej nepředčila.

Z toho, co jsem zahlédl, vypadá The Outer Worlds dobře. Jako konečně další hra, která stojí na tom, že ji hraješ, nikoliv jen sleduješ.
@Shoggot (05.09.2019 11:16): všechny firmy a obecně řekněme "tvůrčí skupiny" se dost mění to mi přijde přirozené. Vůbec netuším jestli je Obsidian teď menší studio. Asi má za sebou těžká léta, nevím... Ale můžou tam klidně být jiní talentovaní lidé:).
@S4TW (05.09.2019 09:07): na Cyberpunk se těším taky víc. Je to zatím soudě podle toho co víme mnohem rozsáhlejší projekt a navíc jsem si mix L. A. Noire a Blade Runnera přál tak 10 let:))). K tomu komplexní RPG. Co si víc přát. Podle posledních videí je to i dost do GTA, ale to mi vůbec nevadí.

@marwel (05.09.2019 09:57): tak pro tebe asi jo v tom případě. Na druhou stranu to možná v jistém smyslu bude ještě bližší původním Falloutum než FNV. Myslím putování po různých místech, která ale nebudou tak rozsáhlá jako jedna velká mapa. FNV se fakt povedl, o tom žádná. Třeba tohle bude slabší hra, ale neubráním se myšlence, že je nový zajímavý svět je možná zajímavější varianta než další Fallout od Obsidianu.
Obsidianu jsem už dost prachů poslal přes Kickstarter, takže po těch třeskutě vtipných trailerech a prezentacích to jinak než přes gamepass zkoušet nebudu.
@Feidias (04.09.2019 23:08): pro mě to bylo day 1 (protože Tim Cain a Leon Boyarsky), pak ukázali gameplaye který hype trochu srazily, pak oznámili epic exclusive což hype dorazilo. Ale předpokládám že to bude dobrý a když je to v gamepassu, tak to minimálně testnu. Ale spíš počkám na komplet verzi až budou venku i expanze a na steamu.
@Feidias (04.09.2019 23:08): vypadá to fajn, FNW byl výborný, takže předpokládám, že tahle hra bude, pro mě osobně, to pravé ořechové... ale preorder jsem hodil již Cyberpunku, takže na tohle si asi počkám pár měsíců po vydání, ale určitě zahraji, ale nemám takový ten hype :(
Tak ja zajem mam, kupuji Day 1, resp. predobjednam pristi mesic. Jen o tom nemam potrebu nejak diskutovat. :) Zatim to vypada na nemotorne ovladani, pro me nezajimave prostredi (takova zmutovana dzungle ci co, doufam, ze jde jen o jednu z planet), ale doufejme dobry RPG system a moznosti volby. Jak jsem rikal v diskusi Cyberpunku, vyvojari to umi u techto her, kde gameplay neni prvotridni, vyvazit prave roleplayingem, tak snad to dopadne i v pripade Outer Worlds.
Musím říct, že jsem čekal větší zájem lidí. Vzhledem k tomu, že New Vegas tu má dost fanoušků.