The Precursors

21.12.2010

The Precursors od ukrajinských vývojářů Deep Shadows, autorů např. hry Boiling Point, je kombinace FPS a vesmírného simulátoru, který zároveň funguje jako sandbox - hráč má velkou volnost pohybu a plnění úkolů.

Hráč zastupuje roli bezejmenného pilota, který musí odvrátit hrozící konflikt v galaxii. Své místo v příběhu hraje i rasa tajemných "předků" (Precursors). Na pozadí této zápletky je pak dána hráči velká svoboda podobně jako v případě např. série Stalker - kdy je možné volně navštěvovat civilizované oblasti, konverzovat a obchodovat s NPC, získávat a plnit úkoly, samozřejmě bojovat s různými mimozemskými stvořeními, bandity a dalšími nepřáteli, ovládat vozidla, mechy i vznášedla.

Po splnění počátečních misí na písečné planetě Goldin se hráči otevírá dalších 5 odlišných planet a také vesmírná část hry, kdy je možné létat ve své lodi, bojovat, plnit mise a dokovat na vesmírných stanicích zabydlených NPC. Ve hře rovněž existuje systém frakcí, se kterými si hráč udržuje reputaci a je možné si některé z nich definitivně znepřátelit.

Hra vyšla v prosinci 2009 v ruštině a až o rok později, díky digitální distribuci, v lokalizované anglické verzi. Podle ohlasů hráčů na internetu je kvalita překladu i opatchovanost slabá (nižší verze než nejvyšší možná verze v ruštině). Velkou popularitu si získal neoficiální překlad do angličtiny a amatérský fix pro původní ruskou verzi od člověka s přezdívkou "wesp5", autora velice respektovaného amatérského updatu pro VtM: Bloodlines.

Víte někdo jak se v téhle hře skenuje? Jsem ve vesmíru a mám použít sken na pašeráky. Nepřišel jsem na to jaké to je tlačítko.