The Making of Karateka

The Making of Karateka je interaktívny titul, v ktorom budú môcť hráči preskúmať veľké množstvo najrozličnejších archívnych dokumentov. Tie sa venujú histórii jednej z prelomových videohier Karateka a rovnako aj vývoj v podaní samotného autora Jordana Mechnera, ktorý hru naprogramoval na počítači Apple II. Sú v ňom zachované všetky pracovné aj oficiálne verzie hry, a rovnako budete môcť prvýkrát vidieť aj nikdy nevydaný titul s názvom Deathbounce, na ktorom Mechner pracoval ešte predtým. Obe hry sú tu navyše sprístupnené aj v úplne novom remasteri.

V dokumente vystupuje dostatočné množstvo hostí, ktorí nás zavedú do histórie Karateky či už v rámci vytvárania hry alebo aj jej následnej publikácie a dokončovacích prác. Každé video zachytáva určitú historickú kapitolu a spolu vám pomôžu dať dokopy celkový obraz. Celý dokument bol rozdelený do piatich blokov, pričom v jeho závere budete mať možnosť aj vidieť ako vznik Karateky ovplyvnil veľké množstvo ďalších titulov, ktoré vyšli neskôr, no rovnako aj samotného nasledovateľa, Prince of Persia.

@Pluto (02.02.2024 13:40): chápem tvoj dojem a v podstate aj súhlasím. Keď som to vytváral som fakt hľadal kategórie kam to napasovať, lebo toto je fakt špecifický projekt, čo je skôr súbor dokumentov a k tomu niekoľko variantov niekoľkých hier. Chápem že to je asi zavádzajúce, ale asi pre tuto hru to chce niečo špeciálne, lebo v princípe primárny žáner pre tento projekt tu asi neexistuje