Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Journey Down: Chapter One

SkyGoblin •  BlitWorks (PS4, XOne, Switch)
18.05.2012
19.12.2012
29.05.2018
30.05.2018
21.06.2018
kompatibilní
60
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Journey Down: Chapter One je remakem freewarového titulu The Journey Down: Over the Edge, vydaného v roce 2010. Ve hře byla oproti freewarové verzi vylepšena 2D grafika, byly přidány nové cutscény, více hádanek a postav. Do hry byl přidán i dabing.

Ve stinném koutu Kingsport Bay, na okraji St. Armanda, Bwana a jeho nejlepší kamarád Kito bojují o to, aby nemuseli zavřít starou čerpací stanici. To ale ještě nevědí, jaké je čeká dobrodružství. Jejich hlavní prioritou v první kapitole je opravit letadlo, aby mohli létat na spoustu míst, které dosud znali jen z vyprávění. Při každém letu se oba potýkají se spoustou překážek a navíc jsou odříznuti od společnosti Armando Power, a tak se jejich nezaplacené účty začínají hromadit. V první kapitole hry hledají ztracený deník, který je povede k zapomenutým tajemstvím světa Underland. Veďte kroky Bwany a Kita vpřed a začněte odhalovat skutečný osud jejich dlouho ztraceného otce, kapitána Kaonandoda.

Hra, která je klasickou point'n'click adventurou, se pro svou grafickou podobu inspiruje na černém kontinentu, konkrétně v maskách a rytinách černošských kmenů Makonde a Chokwe. Zatímco herní prostředí je v obyčejném 2D, herní postavy jsou do posledních detailů vymodelovány ve 3D. Hudbu složil Simon D'Souza a celou dobu vás budou provázet jeho jazzové skladby.

Série pokračuje dílem The Journey Down: Chapter Two a je zakončena dílem The Journey Down: Chapter Three.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Tahle hra byla koupí na slepo. Na Steamu na ni byla zrovna akce a adventury mám ráda, tak proč nezkusit něco nového.

Takže k věci - hra je klasická point & click adventura s velmi osobitou grafickou stylizací (která mě místy trochu děsila, abych byla upřímná, ty velké černé díry uprostřed obličeje, brr). Příběh bych nazvala "groteskním thrillerem", vy a váš parťák Kito se snažíte dát dohromady nepojízdné (nepolétavé?) letadlo, abyste pomohli tajemné Lině uniknout ozbrojeným a nebezpečným pronásledovatelům. Ve hře je sem tam zmíněn tajemný Underland, o kterém ale nikdo moc neví a je dokonce nezákonné o něm byť jen mluvit. K dispozici tak máte jen útržky příběhu, takže ani po skončení první epizody moc nevíte, o co tady jde, akorát, že jistá velká korporace je asi zapletena do nehezkého spiknutí.

Puzzly ve hře jsou relativně lehké a pokud se při jejich řešení zdržíte, bude to pravděpodobně jen tím, že přehlédnete nějakou nenápadnou interaktivní položku na pozadí. Těch puzzlů je trošku škoda, ale třeba ještě naberou na obrátkách v příštích epizodách. Plusem je, že jednotlivé lokace nejsou megalomansky velké a přechody mezi nimi jsou svižné, takže se cestování mezi lokacemi nezvrhne v nesnesitelná muka, jako tomu bylo v mnohých jiných adventurách.

Velkým pozitivem je také obrovská dávka nadsázky, kterou hra disponuje, a rovněž schopnost autorů dělat si legraci ze sebe samých. Hra se lehce podobá sérii Sam & Max, ačkoliv hlavní hrdinové Bwana a Kito bohužel nedosahují psychopatického charizmatu Sama a Maxe ani vzdáleně.

Hra pro mě nebyla zklamáním, ale také se neukázala být jako nečekaná pecka. Jde o kvalitně řemeslně zpracovanou adventurou s příjemným hudebním doprovodem, originální grafickou stylizací a specifickým humorem. Délka hry odpovídá klasickému epizodckému členění, takže skončí dřív, než vás může začít nudit. Hra je zábavná, ovšem nejde o nic, co by vám vyrazilo dech. I tak si však další epizodu pravděpodobně pořídím.

Pro: Humor, hudební doprovod, originální stylizace

Proti: Příběh, puzzly by mohly být lepší

+8