Tahle hra byla koupí na slepo. Na Steamu na ni byla zrovna akce a adventury mám ráda, tak proč nezkusit něco nového.

Takže k věci - hra je klasická point & click adventura s velmi osobitou grafickou stylizací (která mě místy trochu děsila, abych byla upřímná, ty velké černé díry uprostřed obličeje, brr). Příběh bych nazvala "groteskním thrillerem", vy a váš parťák Kito se snažíte dát dohromady nepojízdné (nepolétavé?) letadlo, abyste pomohli tajemné Lině uniknout ozbrojeným a nebezpečným pronásledovatelům. Ve hře je sem tam zmíněn tajemný Underland, o kterém ale nikdo moc neví a je dokonce nezákonné o něm byť jen mluvit. K dispozici tak máte jen útržky příběhu, takže ani po skončení první epizody moc nevíte, o co tady jde, akorát, že jistá velká korporace je asi zapletena do nehezkého spiknutí.

Puzzly ve hře jsou relativně lehké a pokud se při jejich řešení zdržíte, bude to pravděpodobně jen tím, že přehlédnete nějakou nenápadnou interaktivní položku na pozadí. Těch puzzlů je trošku škoda, ale třeba ještě naberou na obrátkách v příštích epizodách. Plusem je, že jednotlivé lokace nejsou megalomansky velké a přechody mezi nimi jsou svižné, takže se cestování mezi lokacemi nezvrhne v nesnesitelná muka, jako tomu bylo v mnohých jiných adventurách.

Velkým pozitivem je také obrovská dávka nadsázky, kterou hra disponuje, a rovněž schopnost autorů dělat si legraci ze sebe samých. Hra se lehce podobá sérii Sam & Max, ačkoliv hlavní hrdinové Bwana a Kito bohužel nedosahují psychopatického charizmatu Sama a Maxe ani vzdáleně.

Hra pro mě nebyla zklamáním, ale také se neukázala být jako nečekaná pecka. Jde o kvalitně řemeslně zpracovanou adventurou s příjemným hudebním doprovodem, originální grafickou stylizací a specifickým humorem. Délka hry odpovídá klasickému epizodckému členění, takže skončí dřív, než vás může začít nudit. Hra je zábavná, ovšem nejde o nic, co by vám vyrazilo dech. I tak si však další epizodu pravděpodobně pořídím.

Pro: Humor, hudební doprovod, originální stylizace

Proti: Příběh, puzzly by mohly být lepší