@Phoenix (02.07.2015 12:17): Jo tak to jo. To mě to nijak nevadí, protože stejně nestíhám hrát nic. Tak bych si třeba zahrál ty kapitoly a po čase až tu Final edici. Můžeš to brát jako s remakama, který přijdou ale trochu dřív, než se čekalo.
@h4nek (02.07.2015 12:10): U filmů to IMHO není problém, holt se podívám na film, který má 90 minut (případně 120 minut, když se "rejža rozmáchne") a pak obětuju prakticky stejný čas na Director's Cut. Jenomže třeba u Van Helsinga to (např. podle HowLongToBeat) znamená odehrát znovu 30 hodin, navíc v subžánru, který není IMHO tolik znovuhratelný jako klasická RPG, nemluvě o tom, že na to prostě není čas. Nevidím to tedy jako problém finanční, ale časový.

A hrát dvakrát Original Sin, který má herní dobu 60 hodin?
Wow, to se jim to opravdu daří vydávat po roce na den přesně?

@Phoenix (02.07.2015 10:49): No s těmi rozsekáváními a čekáním na Director's Cut souhlasím, ale v té novince zase píšou, že pro majitele všech tří dílu to bude zdarma, takže bych to jako nevýhodu neviděl. Akorát to někteří hráči "budou muset" hrát znova.
@Jack_Dark (02.07.2015 11:53): V "to play list" toho nemám málo, ale v poslední době je to spíš tak, že něco začnu a zjistím:

a) že to ještě není finální verze hry (níže zmíněné příklady)
b) že to přes veškerou snahu na své obstarožní mašině nerozjedu rozumně plynule např. Dark Souls nebo X Rebirth
c) že je to kopírka něčeho patnáct let starého, obsahuje třetinu původních herních možností, ale o to více zbytečných animací/QTE nebo jiných ptákovin. Jeden příklad za všechny XCOM: Enemy Unknown
d) že je to spíš MMORPG než klasický singleplayer

Případně se mi nechce prohrabávat tunou her na Steamu, které naprosto nemají vypovídací hodnocení (ono s možnostmi pouze Ano/Ne se není příliš čemu divit). Navíc jsem toho asi nahrál tolik, že se téměř u každé hry nedovedu zbavit pocitu "už jsem to někde viděl a bylo to líp udělané".

Takže jsem skončil u toho, že hraju Fallout 2 s Restoration Pack a nehorázně se bavím.
@Phoenix (02.07.2015 11:27): To píšeš jako by jsi neměl co hrát :D

Jinak ten trend o dokončování je opravdu otřesný. Proto čekám na Wasteland až bude to vydají. A u dalších her co jsi vypsal na tom taky něco je. Spíše mě ale překvapuje ten Shadows, ten jsem myslel že už je hotovej.
@Jack_Dark (02.07.2015 11:14): Říkal jsem si, že pokud z té Final Cut edice odstraní povinné Tower Defense vložky, leccos poladí (mluvili i o překopání questů) a odstraní chyby, tak by to mohl být takový příjemný lehký nadprůměr. 30 % je podprůměrná hra, utrpení začíná až na 20 % :-)

Ten rok jsem psal spíš jako ilustraci celého trendu, totéž platí třeba pro Wasteland 2 nebo Divinity Original Sin, u Pillars of Eternity pro změnu čekám na datadisk (který "chytré hlavy" zase rozdělili na dvě části) a u Shadows: Heretic Kingdoms na finální potvrzení nebo vyvrácení vydání druhé části.

Prostě obecný trend "Early Access" -> "Vydání & Day1DLC & Day1Patch" -> "Complete edice se všemi DLC" -> "Director's Cut (aneb jak měla hra vypadat od začátku)"
@Phoenix (02.07.2015 10:49): Tak ty jsi dohrál jen jedničku a byla to pro tebe utrpením, takže se divím že tě zajímá další pokračování.

Jinak bych upřesnil, že čekání je přes dva roky než to dají do kupy jako jednu hru.
Final Cut

Autory konečně napadlo ze tří dílů vyrobit jednu hru, zlepšit návaznost mezi jednotlivými díly, přidat možnost hrát hned za všechny postavy a dát Tower Defence vložky nepovinné. Mně nezbývá, než si povzdechnout, že dnes nestačí pouze počkat na Complete edici (tj. se všemi DLC), ale rovnou čekat s ročním zpožděním na reedici / Director's Cut, kde hra snad konečně bude taková, jaká měla být od začátku.

Divná móda.