The Games: Winter Challenge

sportovní > lyžování *
1991 PCSegaMD
Zimní olympijské hry ve třírozměrném zpracování z roku 1991 obsahují disciplíny Sjezd, Obří slalom, Závodní boby, Skoky na lyžích, Biatlon (včetně střelby na terč), Běh na lyžích a Rychlobruslení.

Dvěma herními módy jsou Trénink (opakování jedné disciplíny a zlepšování osobních rekordů) a Turnaj (pro až 10 hráčů na jednom počítači - hot-seat multiplayer, nepřítomné protihráče nahradí počítač s 3 úrovněmi obtížnosti).

Přinejmenším na běžkách, z větší části v biatlonu a také v rychlobruslení rozhoduje o vítězství co nejrychlejší možné mačkání kláves, ve skocích na lyžích hraje velkou roli vítr ale také šikovnost při práci s klávesnicí. U sjezdu je důležitý nízký postoj (vajíčko), optimální trasa při nájezdu do branek a nepříliš dlouhé skoky.

Drolin: To použiju určitě, jen než se ujmu komentáře, chci si hru zahrát, připomenout :)

Opravdová herní klasika a spousta hodin strávených u pc. Tak nevím. Od dob Winter Challenge jsem lepší hru z prostředí zimních olympijských her nehrál, ba o ní ani neslyšel. Zvláštní je, že i když se doba posunula o hezkých pár stránek kalendáře ku předu, simulace zimních sportů zůstala prakticky nezměněná. Pořád jde z principu o rychlé klikání na klávesu pro rychlost a udržovaní se v dráze pomocí šipek. Snad je to ten nejlepší možný způsob a v tom případě je to dobře. Co už je horší je to, že titul i přes svůj pokročilý věk je stále zábavnější a (v mírných uvozovkách) i hezčí než konkurence z posledních let. Tohle grafické zpracování ze staré školy působí stále stejně kouzelně a není těžké si představit, jaký to byl v době uvedení hit. Nezabýval se někdo konverzí těchto herních klasik na mobil? Jestli ano, chci to! :)

Pro: grafika, atmosféra, hratelnost, multiplayer, nabídka disciplín

Proti: krom toho, že to přirozeně nejde hrát věčně, nic

Klasika mého dětství a také stařičkého PC (486). Ani z dnešního pohledu ta hratelnost nezmizela a jasně to dokazuje, že nynější sportovní firmy by se měly učit od tohoto titulu. Dobrá zábava i pro partu lidí, ale ten enter...

Pro: Hratelnost, zábavnost (i více hráčů).

Proti: Zvuky, enter to nevydrží věčně:o)).

Ničička enteru a hra, která mi vydržela opravdu léta. Jedna lepší disciplína střídala druhou, i když, pravda, běžky moc zábavné nebyly. Ovšem sjezd (až na ty časy), slalom, boby, při kterých se dá tak krásně vypadnout, i ten biatlon, kde to vždycky střílelo víceméně náhodně a samozřejmě skoky na lyžích ještě ve starém stylu bez "véčka". Největší chybou byl pro mě vždy závod rychlobruslení. Ať jsem hru stáhl či sehnal odkudkoliv, vždy jsem se během druhého a třetího kola dostával mimo trať za postranní plexisklo. Snad to byl bug, protože jestli to bylo schválně, tak je to hrůza. Ten závod jsem dokončil v životě asi třikrát a pouze v přišerném čase, protože jsem enter mačkal tak každé tři vteřiny. Kdybych ho mačkal častěji, skončil bych. Ale jinak je to fakt skvělá záležitost a mám si to skoro chuť zahrát znova.

Pro: mnoho her v jedné, vlezlá hudba, návykovost, hratelnost

Proti: rychlobruslení, zvuky (ale tak je to z roku 91, tak budiž)