The Games: Winter Challenge

sportovní > lyžování *
1991 PCSegaMD
MindSpan
Zimní olympijské hry ve třírozměrném zpracování z roku 1991 obsahují disciplíny Sjezd, Obří slalom, Závodní boby, Skoky na lyžích, Biatlon (včetně střelby na terč), Běh na lyžích a Rychlobruslení.

Dvěma herními módy jsou Trénink (opakování jedné disciplíny a zlepšování osobních rekordů) a Turnaj (pro až 10 hráčů na jednom počítači - hot-seat multiplayer, nepřítomné protihráče nahradí počítač s 3 úrovněmi obtížnosti).

Přinejmenším na běžkách, z větší části v biatlonu a také v rychlobruslení rozhoduje o vítězství co nejrychlejší možné mačkání kláves, ve skocích na lyžích hraje velkou roli vítr ale také šikovnost při práci s klávesnicí. U sjezdu je důležitý nízký postoj (vajíčko), optimální trasa při nájezdu do branek a nepříliš dlouhé skoky.

mrazikcomp: Neco na tom mozna bude, Hybrid nebo nekdo podobnej to asi spatne vycrackoval.:D Nebo je to tou PC verzi?

Opravdová herní klasika a spousta hodin strávených u pc. Tak nevím. Od dob Winter Challenge jsem lepší hru z prostředí zimních olympijských her nehrál, ba o ní ani neslyšel. Zvláštní je, že i když se doba posunula o hezkých pár stránek kalendáře ku předu, simulace zimních sportů zůstala prakticky nezměněná. Pořád jde z principu o rychlé klikání na klávesu pro rychlost a udržovaní se v dráze pomocí šipek. Snad je to ten nejlepší možný způsob a v tom případě je to dobře. Co už je horší je to, že titul i přes svůj pokročilý věk je stále zábavnější a (v mírných uvozovkách) i hezčí než konkurence z posledních let. Tohle grafické zpracování ze staré školy působí stále stejně kouzelně a není těžké si představit, jaký to byl v době uvedení hit. Nezabýval se někdo konverzí těchto herních klasik na mobil? Jestli ano, chci to! :)

Pro: grafika, atmosféra, hratelnost, multiplayer, nabídka disciplín

Proti: krom toho, že to přirozeně nejde hrát věčně, nic

Ať se propadnu do Východního Něměcka, jestli jsem tuhle zimní "olympiádu" nesmažil do zblbnutí za cenu celkového vítězství za cenu zničení tlačítka enter při dodání atletům maximální rychlosti.

Na tehdejší dobu pecka, miloval jsem skoky, biatlon, zato příšerně jsem nesnášel rychlobruslení, než jsem se naučil, jak vybírat zatáčky v druhém a třetím kole :-). Nakonec se i na nejtěžší úroveň povedlo ukořistit zlaté medaile a mohl jsem s klidným srdcem odinstalovat s mé stařičké 386ky :-)

Rozhodně hodnotím v lepším nadprůměru.

Pro: Zábava, spousta disciplín, hratelnost

Proti: chudák enter

Klasika mého dětství a také stařičkého PC (486). Ani z dnešního pohledu ta hratelnost nezmizela a jasně to dokazuje, že nynější sportovní firmy by se měly učit od tohoto titulu. Dobrá zábava i pro partu lidí, ale ten enter...

Pro: Hratelnost, zábavnost (i více hráčů).

Proti: Zvuky, enter to nevydrží věčně:o)).

Ničička enteru a hra, která mi vydržela opravdu léta. Jedna lepší disciplína střídala druhou, i když, pravda, běžky moc zábavné nebyly. Ovšem sjezd (až na ty časy), slalom, boby, při kterých se dá tak krásně vypadnout, i ten biatlon, kde to vždycky střílelo víceméně náhodně a samozřejmě skoky na lyžích ještě ve starém stylu bez "véčka". Největší chybou byl pro mě vždy závod rychlobruslení. Ať jsem hru stáhl či sehnal odkudkoliv, vždy jsem se během druhého a třetího kola dostával mimo trať za postranní plexisklo. Snad to byl bug, protože jestli to bylo schválně, tak je to hrůza. Ten závod jsem dokončil v životě asi třikrát a pouze v přišerném čase, protože jsem enter mačkal tak každé tři vteřiny. Kdybych ho mačkal častěji, skončil bych. Ale jinak je to fakt skvělá záležitost a mám si to skoro chuť zahrát znova.

Pro: mnoho her v jedné, vlezlá hudba, návykovost, hratelnost

Proti: rychlobruslení, zvuky (ale tak je to z roku 91, tak budiž)