I v nejnovějším MGSO je tuším starý MGE XE. Musíš si stáhnout novější nakopírovat do souboru hry a až ho spustíš tak v nastavení bude ui scale nebo tak nějak. Zvětšíš si to podle libosti.
@petr45 (17.04.2019 21:47): to je v dnešní době trošku komplikovanější. Ideálně samozřejmě od někoho, kdo má ještě stále zálohu, protože i oficiální web češtiny je léta mrtvý. Zkus se zeptat na českém fanwebu Skyrimu.
Nj, TES web na Bonuswebu je bohužel v Pánu a s tím i halda užitečných rad. To "A" je normální, je to něco jako prázdný znak, který se ve finále nezobrazí. Pokud jde o verze češtin, spolehlivě funkční je akorát ta úplně původní (ideálně v kombinaci s CD verzí hry). U ní je však problém s datadisky, jak už naznačil Charllize.
Dobrý den. Mám problém ohledně češtiny do Morrowindu. Mám dvě verze. Jedna je z CD časopisu SCORE a druhá je na steamu. Když češtinu nainstaluji tak se mi špatně zobrazuje tabulka nastavení, místo kurzoru při zadávaní jména ve hře mám písmeno A nebo nějaký patvar. Později ve hře mi nejdou potvrdit vlastně vytvořená kouzla protože mi chybí v tabulce tlačítko OK. Vypadá to jako by byl font moc velký. Nevíte co se s tím dá dělat.
Přidávám obrázky.
odkaz
odkaz
@Gordon (10.04.2019 16:56): no jo ale to je nečestné a nesportovní! Zabít NPC jen tak?! Mám morální dilema. Jako kdyby to byl otrokář (hajz to bych asi dal (rozuměj morálně si to zdůvodnil) ale stejně se mi to příčí.
@Gordon (10.04.2019 16:46): já to od hry neočekávám, jen konstatuji jak to vidí nezaujatý RPG hráč. :) Vím že režim chování NPC vylepšili až v Oblivionu a Skyrimu. Jen mě to přišlo úsměvné. :) Ber to s nadhledem.
Dík za tipy, ještě tip jak obchodovat a přivlastnit si barák (nevím co tím jako myslíš), to mám tu NPC oddělat? :)

@Gordon (10.04.2019 16:48): wow kriste pane k čemu Ti to všechno bylo?
@Rapier (10.04.2019 16:34): Je vtipné očekávat od tak staré hry komplexní survival prvky a umělou inteligenci schopnou plnit režim jako třeba chodit spát. V době kdy i mafia musela downscalovat textury, aby to kompy rozumně utáhli.

Úkoly si musíš pamatovat nebo je hledat v nepřehledném deníčku, který nejde filtrovat, cestu k cíli ti postavy popíšou. Doporučuji se vykašlat na tu otrokářskou sluj a udělat první questy v Seyda Neen, od toho skřeta třeba můžeš získat léčivý prsten, co ti do začátku pomůže, v majáku taky jsou nějaké užitečné věci, sluj můžeš vylootovat až třeba po návštěvě Balmory. Doporučuji si přivlastnit barák nějaké neduležité postavy v nějakém tobě příjemném městě a tam si udělat základnu, věci můžeš beze strachu rovnat na zem, z knížek jdou dělat dobré poličky na výbavu a časem si takhle uděláš pokladnici.
Tak včera jsem propadl kouzlu Morrowindu. Přiznám se na rovinu, nevím jak u obchodníka nakoupit ale použiji strejdu googla. Každopádně dal jsem si jen tak z prdele Wood Elfku Assasína a ihned po propuštění s dýkou vlezl do první jeskyně nedaleko té živé věci co umožňuje cestování a tam po mě šla nějaká Elfa (You will died nebylo zrovna diplomatické zahájení rozhovoru) našel klíč a osvobodil otroky aby mě vzápětí usmažil firebally nějaký škaredý wizard. Ať jsem dělal co jsem dělal s tou dýkou mě pokaždé dostal jako první. Takže nevím jak MSGO modifikuje obtížnost (level scaling) ale já dostal ihned na vyučenou.
TES je tak trochu zmatený, dělej si více méně co chceš, každopádně grafika MSGO je fakt dobrá. Celou noc jsem stál na dešti v bouřce a sledoval jak panáci a stráže furt chodí sem a tam (hm panáci v noci asi nespí) a skvěle se u toho bavil. :) Moje postava vůbec v té bouřce nenastydla (čekal bych že ano když tam stojí celou noc)..... vlastně ani nevím co mám pořádně dělat, tedy jasně obdržel jsem nějaké úkoly a nabídky ale celé je to takové zmatené... takové offline online MMORPG. Pobavili také strážní co se periodicky zasekli u mostu znovu a znovu. :) Ale jinak super, atmosféru to má a svět Morrowindu se mi líbí víc než kdykoliv předtím. Hudba je taky úžasná.
@valcik (09.04.2019 11:56):
@Rapier (09.04.2019 12:45):
@Jab (08.04.2019 18:44):

Omlouvám se, mystifikoval jsem tady, mám osobně verzi 3.0 z roku 2012 jako Rapier. Teď jsem si totiž vzpomněl, že až po instalaci jsem někde viděl odkaz na verzi 3.2 nebo 3.3, link bohužel nemám ... jelikož jsem to měl však všechno už hotové a funkční, nechtělo se mi srát s novou instalací a prostě jsem se na tu novější verzi vykašlal.

Nicméně si nemyslím, že by tam byl nutný nějaký update ... ten balík funguje a vypadá naprosto nádherně, jak jsem již několikrát zmínil, mám s tím odehrány 3/4 hry a nevyskytl se během hraní žádný problém.
Takže podľa toho čo píšete vyzerá ten ako MGSO presne to čo hľadám. Jeden mod, ktorý hru zmodernizuje a zachová pôvodnú hrateľnosť a zároveň sa nebude zložito inštalovať, či?
Predpokladám, že HD rozlíšenie je samozrejmosťou.
@Charllize (07.04.2019 15:37): jj ale já to poprvé viděl a hrál na PC, jen jeden kolega v práci měl Xbox. :) Jsem pamětník, vím např. že na PS1 (tedy věřím že to byl PS1 a ne PS2) v nějakém díle Ace Combat byla skvělé zpracována vodní hladina moře a odlesky. Na 3dfx to tenkrát do příchodu pixel shaders byla bída.
Děkuji za tip s MGEXEgui. Mám Bethesda GOTY verzi (digitální) s MGSO, hlásím že vše funguje pod Windows 10 ačkoliv by podle oficiálních materiálů nemělo. :)
Morrowind vypadá o hodně lépe než originál GOTY na Xbox One S (nicméně se pracuje na vylepšené verzi pro Xbox One X). Oblivion GOTY vypadá dobře i na Xbox One S, nicméně kvalita textur originál verze pokulhává i na Full HD TV (vylepšené a ostré textury jsou primárně na Xbox One X) ale takový Morrowind na konzoli opravdu hodně zestárnul.
Pamatuji si že Pixel Shaders, a to speciálně voda v Morowindu, byla radost pohledět, tenkrát když to vyšlo, pochopitelně na PC. Ale to už je dávno.
@Julianus Apostata (07.04.2019 10:02): !!! To je geniální.

Ad MGO: Abyste to měli ještě veselejší, já to několikrát měla problém rozchodit i na Steam verzi na win10 (ostatně, Morrowind tam měl občas i problém se spustit). Takže bych se tím, že to někde zaručeně funguje nebo nefunguje nenechala odradit.
@Jab (07.04.2019 08:04): hm takže už vím proč mám to rozostřené pozadí. :) Škoda že mě někdo nevaroval. Jako dá se na to zvyknout.

" U toho Morowind Overhaul btw nedávej ten Depth of Field. To je tak na típání screenů, ale ve hře je to debilní. Asi víš, o co jde. Dělají to foťáky (zaostřena osoba, rozostřené pozadí - či naopak) a částečně aj lidské oko."
@PRIVATE MARTIN (07.04.2019 07:30): To bych asi kombinoval. Grafiku hned, další věci později.

Tohle tam mám. Mod na uklidnění létavců také hned. Hodí se později i mody typu Dracandros Voice (na ovládání stráží). Ale to až později, kdybys si chtěl vytunit svou pevnost. Hlavně na Telvannský Tel Uvirith je řada super modů, které v jeho stavbě dodají mraky možností. Postavíš tak hotové město.

Btw tady je k MGSO docela dobrý post s tipy.