Trošku OT (patří spíš do TES5 diskuze): Než vyjdou Skywind a Skyblivion tak asi ještě uplyne hodně vody v potoce, ale hrál někdo Morroblivion (svět Morrowindu v enginu Oblivionu)? Je to kvalitní mod ?
@Charllize (30.03.2019 23:51): Každý True Morrowinder měl komplet Daedric set aniž by zabil toho týpka :P

@Gordon (30.03.2019 23:54): Taky možnost, s kopím jsem nikdy moc nehrál (max. později ve hře kdy jsem už neměl co jiného trénovat)

@Charllize (31.03.2019 00:05): V Tribunalu je Kyrys a jeden narameník ;) Ten druhý je v tom ledovém hradě na Solhsteimu. Kalhoty jsou v Dren's plantation jak jsem zmínil, těch masek je víc, ty nejsou unikátní, rukavice a boty si už bohužel nepamatuji.

@Charllize (31.03.2019 00:17): Já měl na první postavě lvl 103 a pak jsem bohužel ztratil savy :( Ale tak měl jsem tam už vše doděláno, tak ani nemělo moc cenu pokračovat dále.
@Jab (31.03.2019 00:23): tech 600 byl odhad proto to plus:)
Oblivion jsem hral prakticky dva roky v kuse. Tam mám zřejmě nejvíc, ale část z toho spolklo tvoření a zkoušení modu. A pak samozřejmě Daggerfall. Ten jsem trošku odflaknul pac jsem se k němu dostal pozdě, kolem roku 2001. Ale tech 200 sem tam taky určitě strávil. Co bys chtěl mazat simte, vždyť jsi takove tes holatko. A 300 hodin v tes online jsem zmínil?
@Charllize (31.03.2019 00:05): Moje hlavní postava má lvl 46 a nahraných 397 dní. Mám ještě řadu dalších. Několik také na vysokých úrovních. Já se toho nahrál tolik... Také jsem sbíral ebonit a dělal z něj zbroje, abych mohl ebonitovým vybavením vybavit stráže. Mé Hlaalu panství jich má asi dvacet. Po zuby ozbrojených. Imho na odehraný čas si tě bez potíží namažu. ;)
@Jab (29.03.2019 15:24): Ohledně armoru ... já si vždy a začátku zašel kousek od Balmory (nebo Caldery, teď nvm) do takové osady (tuším Dren's plantation) a tam sebral Ebony Chest Armor & Daedric Graves (hrál jsem vždy se specializací na heavy armor) a pro začátek to bylo docela dobrý, vlastně i poté, neboť ty Daedric Graves jsem nosil napořád a ten Ebony Chest armor jsem sundal až po nalezení Lord's Mailu ;)
@Jab (30.03.2019 23:16): :) Věř mi, že hrál. Mám na Morrowindu nahráno tak 400+ hodin, 2,5x jsem hru dohrál i se všemi možnými vedlejšími/nevedlejšími úkoly (včetně Tribunalu a Bloodmoonu), ale na tom cos napsal možná něco je. Já je vždy likviduju, když je vidím, nicméně se mi občas stávalo v lokacích, že jich tam bylo hodně ... to však spravilo několik dobře mířených šípů ;) (většinu nepřátel ve hrách, kde je možnost luku a šípu, takto zabíjím, takže mi to ani nedělalo žádný problém).
@Adieu (29.03.2019 11:22): Výraz vrcholný text západní esoteriky bych v souvislosti s Morrowind lore nepoužila (přijde mi to stejně padlé na hlavu, jako např. tvrdit, že je Shin Seiki Evangelion arcihluboké a geniální filosofické dílo), ale jako každé takhle velké universum je Elder Scrolls lore velmi bohaté, symbolicky výtěžné a konkrétně v Morrowindu mně asi ze všech nejmilejší, neb Morrowind = grimdark. Ostatně, jak pravila jedna alchymistka v ESO...
A samotná main story je fskutčnosti dobrá, akorát mě mrzelo, že jsem nikde nenašla mod, který by de facto přehodil strany, ke kterým se můžeš přidat/za které bojuješ. Impérium smrdí.
No já to musím rozehrát někdy znovu, nikdy jsem nešel po main questu a bral to trochu jako moddable princess maker, neboť Jab ve mně úspěšně vyvolal dojem, že k ničemu lepšímu ta hra není. :D Mám ovšem jednoho kamaráda, hardcore fanouška Morrowindu, co mi roky vypráví o tom, kterak hlavní hodnota Morrowindu je v pátrání po určitých textech, jež nesmírně mění hráčovu hloubku uvažování o svém údělu - a údajně je to jeden z vůbec vrcholných textů západní esoteriky, pod kterým je podepsán Kirkbride, tedy vskutku talentovaný člověk, jemuž kokůtek Todd Howard vždy záviděl a nakonec jej úspěšně vyštípal (Kirkbride psal ještě jeden quest pro Skyrim, nevzpomínám již, jestli i něco v Oblivionu, ale pochybuji).

Shledávám ovšem ironickým, jak je tato hra často inteligentními lidmi kritizována za povrchnost a prázdnost, když její výjimečná hloubka spočívá v textech, potažmo imaginaci, pouze rafinovaněji ukrytá.
@PRIVATE MARTIN (29.03.2019 06:13): Súhlas s MickTheMage, Morrowind bol počiatok dnešných open world hier, tak ako ich poznáme dnes. Jediné, čo by Ti mohlo vadiť, je neprítomnosť Havok physics, je to jedna z posledných (ak nie posledná) veľkých titulov, ktoré ju nemali.
@PRIVATE MARTIN (29.03.2019 06:13): Není tam moc dořešený systém trénování a velmi snadno si jde "přetrénovat" postavu prakticky k nesmrtelnosti.
Což tedy není jen u Morrowindu - Skyrim je na tom lépe, ale třeba KCD se z toho moc nepoučilo a má ten samý problém.

Ale odstraň/omez si modem ty létající potvory všude. Ty nejsou ani tak těžké, jako spíš neuvěřitelně otravné.
@PRIVATE MARTIN (29.03.2019 06:13): Je to hra archaická některými složkami. Barter je tak primitivní. To stejné dialogový systém, kouzlení, souboje atp.

Ale celkově patří určitě mezi jednodušší RPG. V Balmoře lze s mírně vyšším lockpickem vykrást zbrojíře a získat jednu z nej středních zbrojí. Nebo počkat do Aldruhn na skleněnou zbroj, kterou tam lze ukrást jen s o fous vyššími nároky.

I pokud bys ale kupoval různé bonemold, iron a steel zbroje, tak budeš v pohodě. Občas někde zařveš, ale to k RPG patří. Časem už to bude pohodička.

Btw doporučené mody viz
Ktosi mi vravel, že na dnešné pomery je to dosť ťažká, priam až nepriateľská hra. Je to pravda?
Vcera jsem si Morr chvili zkusil. Vylezl z lode, prosel Syedu, pockal az spadne caryfuk z nebe sebral mu Ikaruv let a skocil jsem nekam k rude hore a padem chcipl :)

Jinak zajimave ze ta hra partialne podporuje X360 gamepad, nastavenim v ini to lze nabindovat dle libosti. Rozliseni bez nutnosti externiho programu lze zmenit v registrech win. Staci dat regedit a tam dat vyhledat screen height, melo by to skocit rovnou na Morrowind bez nutnosti to slozite hledat. 1920x1080 a hned to vypada lip:)
Kdyby rozdávali Oblivion GOTY tak jim lidé utrhnou ruce a servery nejedou min. 2 dny v kuse.
@Charllize (25.03.2019 23:14): To si samozřejmě vzít nenechám, staré krabicovky mám pořád, ae ty dnešní retai krabičky s plackou, která stejně odkáže na instalaci přes STEAM už ani nekupuji, to rovnou koupím na STEAmu bez krabičky. Škoda, že krabicovky už dneska neexistují, poslední nejnovější co jsem kupoval byl Might and Magic X.
@Ringo (25.03.2019 22:55): O tom to ale je. Krabicky jsou strasne dulezity. Jde o zachovani serioznosti a opravdovosti. A definuje to dobu kdy hraci jako my zacinaly hrat. Nikdy si to nenechte vzit. To jsou zasadni veci !
@Rapier (25.03.2019 22:53): Jo, jsem na tom stejně, někdy těm lidem i závidím, že to nemají jako sběrateslký koníček, hru si stáhnou, užijí a jdou dále a nic je netrápí. Já pořád řeším formu originálky, v jaké podobě a jaké verzi si ji koupím atd. a dá se říc, že více nakupuji a sbírám, než hraji. A ty copy protekce jsou klackem pod nohy vlastně mě, který to jak blbec poctivě koupí. O tom, že jsou hry rozházené po x klientech ani nemluvím, samé uPlay, Steam, Epic, Brhesda, EA, Blizzard....každý má svůj online klient, který musím nainstalovat a kdo se v tom má vyznat.
@Ringo (25.03.2019 22:40): a přesně tohle nahrává lidem, kteří hry nekupují. V práci jich mám hodně. Každý z nich už dohrál všechny novinky (ten novej BF V stál za hovno a Assasín byl fakt boží), pochopitelně zadarmo a zcela bez problémů. Dívají se na mě jak na blba. Proč bych to kupoval, když to stojí za hovno ale dohraje to z nich každý. :) Koupí si max. MP hru kde to nelze obejít.
@Rapier (25.03.2019 22:18): Já mám takhle na prd Civ IC a Civ IV: Colonization a nepomohly mi ani no-CD/DVD patche, prostě je to mrtvé. a vytočený jsem byl pořádně, protože jsem to patchoval jak pirát, co to ukradl na torrentu. Nakonec jsme za to zaplatil znovu koupí na STEAmu. Žere mě to ale pořád :-)
@Ringo (25.03.2019 22:05): asi máš pravdu. Taky mám originál placku IL-2 Sturmovik 1946 (securom) a tu hru po instalaci nelze na opatchovaných Windows 7 spustit! Vyřešil jsem to non official patchem, protože to už mě fakt ruply nervy. A přitom kdysi to na W7 bez všech těch security features jelo.

EDIT: tak právě jsem si TES úspěšně přidal. :) Trpělivost přináší růže.