The Binding of Isaac: Repentance

31.03.2021

rozšíření

Repentance je třetí a zároveň finální rozšíření pro arkádu s náhodně generovanými úrovněmi The Binding of Isaac: Rebirth, které ke spuštění vyžaduje obě předchozí rozšíření (Afterbirth a Afterbirth+). V základu se jedná o oficiální verzi populární modifikace Antibirth, vytvořenou ve spolupráci tvůrců původní hry a modifikace. Na Isaaca tak čeká plnohodnotná alternativní cesta ke konci hry skrz zbrusu nová patra (zatopený Downpour, hořící Mines, mysteriózní Mausoleum a zatuchlé Corpse) s unikátními nepřáteli, bossfighty a zakončením.

Kromě přidání alternativní cesty se však hra dočkala i řady celkových úprav, ať už balančních či obsahových. Rozšíření tak celkově přidává více než 130 nových předmětů, 100 nových nepřátel, 25 nových bossfightů a 5000 konfigurací místností. Nechybí ani dvě nové hratelné postavy (Bethany a dvojčata Jacob a Esau), alternativní verze všech existujících postav a pět nových unikátních výzev. Vylepšení se dočkal i co-op multiplayer, v němž se druhý hráč nově může ujmout standardní postavy namísto co-op baby.

Super, Lucky foot opět eliminuje efekt negativních pilulek... čili flash Cain je zpátky baby! :)

Teď navíc o to mocnější, se všemi těmi pilulkovými itemy, které se dají pořídit i v obchodech (což ve flash verzi moc nebylo).

A ty debilní portály z AB+ se objevují už jen ve Voidu (což nevím, jestli už neopatchovali v AB+, protože jsem od té doby už Isaaca nehrál, vím, že tam pak nějak rapidně zredukovali jejich výskyt a trochu je oslabili, ale dál netuším, co s nimi prováděli).
Ale celkově mám z Repentance fakt dobrý pocit, celé je to takové dopilování Isaaca k dokonalosti, je tam i spousta drobných grafických i zvukových fičurek, které tu a tam přidali, sem tam nový nepřítel, sem tam nový boss, sem tam nová překážka... je to dost fajn.

I když tedy zatím jsem toho z nového obsahu neviděl až tak mnoho, protože to hraju celé zase od nuly (čistá instalace, save jsem neměl zálohovaný), což jsem na druhou stranu rád, protože si leccos z Isaaca už nepamatuji a takhle veškerý obsah hra dávkuje alespoň postupně a nezahltí mě vším naráz (zatím mám 5x poraženého Satana a odblokovaný negative :)).