Super, Lucky foot opět eliminuje efekt negativních pilulek... čili flash Cain je zpátky baby! :)

Teď navíc o to mocnější, se všemi těmi pilulkovými itemy, které se dají pořídit i v obchodech (což ve flash verzi moc nebylo).

A ty debilní portály z AB+ se objevují už jen ve Voidu (což nevím, jestli už neopatchovali v AB+, protože jsem od té doby už Isaaca nehrál, vím, že tam pak nějak rapidně zredukovali jejich výskyt a trochu je oslabili, ale dál netuším, co s nimi prováděli).
Ale celkově mám z Repentance fakt dobrý pocit, celé je to takové dopilování Isaaca k dokonalosti, je tam i spousta drobných grafických i zvukových fičurek, které tu a tam přidali, sem tam nový nepřítel, sem tam nový boss, sem tam nová překážka... je to dost fajn.

I když tedy zatím jsem toho z nového obsahu neviděl až tak mnoho, protože to hraju celé zase od nuly (čistá instalace, save jsem neměl zálohovaný), což jsem na druhou stranu rád, protože si leccos z Isaaca už nepamatuji a takhle veškerý obsah hra dávkuje alespoň postupně a nezahltí mě vším naráz (zatím mám 5x poraženého Satana a odblokovaný negative :)).
@Ronik (03.04.2021 10:19): "Tak samozřejmě že to hraju já... :)"

Myslel jsem si to :).

Tak jsem rád, že se líbí, hmm, také mám dilema to rozjet, ale když vidím ty desítky hodin s tím strávených.... snažím se být s rogue liky opatrný :), vlastně ani Gungeon jsem nehrál od toho "D(G)nD" updatu (takže i tam bude nějaký nový obsah, až se k němu vrátím :)).

Jo Delirium byl celkem slabota, final bosse z Repentance jsem asi na nějakém screenu nechtíc zahlédl, nevypadá na první pohled marně :).

A btw, dneska ráno vyšel i nějaký patch na shopy na hard obtížnosti, který je zase trochu vrací k původní podobě (tj. vyšší šance na shopy vyšších úrovní atd.).
@Isair (03.04.2021 03:25): Tak samozřejmě že to hraju já... :)

Těžší to rozhodně je a to nejen během alternativní cesty. Je tam spousta malých změn, které ovlivňují i tu hlavní. Třeba na Hard mode mají nepřátelé rychlejší střely, jsou nerfnuté shopy, padá míň soul hearts atd. A obě nové postavy jsou relativně těžké, s Bethany jsem zatím jednou umřel v Chest a jednou u Hushe. Každopádně po tom prvním šoku a po tom, co jsem přijal fakt, že ne každý run si prostě může dovolit jít alt. cestou, si už začínám zvykat. Rozhodně mi to nepřijde neférové jako launch AB+.

Jinak nový obsah je parádní a nejsou to jen věci z Antibirthu, ale je tam třeba i nový, tentokrát už 100% definitivní true ending s novým uberbossem, ke kterému jsem se sám ještě nedostal, ale co jsem tak zahlédl, tak vypadá o míle líp než Delirium :) Plus co se týče nových postav, nejsou jen dvě, ale je jich 19, jelikož jdou odemknout i alternativní verze všech starých postav, které jsou někdy dost radikálně odlišné. Každá samozřejmě se svou post-it note a unlocky :)
Hraje to někdo? Jaké to je? Zatím nejvíc kritiky, co jsem si tak všimnul, se točí okolo balance itemů, z nichž některé byly rapidně oslabeny a jiné slabší trochu zesíleny a ne každému způsob, jakým to bylo provedeno, vyhovuje. Hra je prý nyní mnohem těžší, což nezní špatně, pokud to bude víceméně férové (ale určitě je to dáno i novým obsahem, než si na nové potvůrky a prvky dotyční zvyknou, hra mi přišla vždycky trochu těžší po novém přídavku).

Každopádně Isaaca už jsem pěkně dlouho nehrál a tohle DLC mě na něj zase celkem navnadilo.
Vlastně já to nehrál od té doby, co přidávali ten nový komunitní obsah do Afetrbirth+ v rámci několika patchů, myslím že ten poslední byl už docela rozsáhlý (slušné množství nových místností apod.), takže abych tu hru po těch letech vůbec poznal :).