Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Syberia


Diskuze

< >
Znova jsem si to zahrál (po 10 letech od posledně) a je to pořád skvělé. Krásný příběh, nádherné obrazovky, skvělé postavy a Oskar ;) Je to prostě srdcovka.
@pajmič (19.09.2019 21:51): Přiznám se, že tě neznám a ani si neuvědomuju, že bych četl nějaké komentáře k jiným hrám, ale přijde mi, že spíš, než abys tu popsal, jak se ti hra nelíbí, tak se spíš snažíš urazit všechny, kterým se to líbilo nebo mají jiný názor, než ty. Své důvody, proč se ti hra nelíbí, jsi už napsal. Není třeba se v tom dál vrtat a urážet všechny okolo. A jestli ti můžu doporučit, už ve hraní této hry nepokračuj. Jestli se ti nelíbila doteď, pochybuju, že by se to v jejím průběhu zlepšilo. A tak s ní neztrácej čas a běž hrát radši něco, co tě bude víc bavit.
@musa (19.09.2019 21:24): Jsem jen starý, unavený hoch, který už má něco odehráno. Je to tak, kdyby Syberia byla první aventura, kterou jsem kdy hrál, asi bych na ní také pěl fanboyovké ody na radost, ale běda, hrál jsem již mnohé a konstatuji, že se mi Sybiř nelíbí z důvodů, které snad nelze zapírat. Ta hra je bohatá a živá asi jako údolí smrti. Působí to lacině a nedodělaně.
@pajmič (19.09.2019 18:15): ale ty jsi hrozný remcal. Kate je sympaťačka, intro super, Oscar prímová vedlejší postava. Tempo je rozvleklejší, což je ale obecně známá věc. A jestli ti začátek přišel utahanej, tak si lokaci univerzity vyžereš, to je nejslabší pasáž hry.
@rikuhahl (19.09.2019 18:05): Drahý majiteli výborného, leč lehce klamavého komentáře. Děkuji ti za milou odpověd a tvou starost. Upřímě nevím, zda v sobě naleznu odvahu a duševní odolnost to dohrát. Ale třebas se to zlomí a pokud ne, otevřu láhev Bechera a uvidíme, jak to dopadne. :) Zatím je to vetší nuda než Deponia, takže si můžeš udělat obrázek, jaké by výsledné hodnocení mohlo být.
@Jab (19.09.2019 17:26): To jo, ale 81% je stále jedno z nejlepších hodnocení pro klickací adventuru zde na DH. Nehledě na to, že nejlépe hodnocený komentář dává 100% hodnocení. Šel jsem do toho s nebeským očekáváním, dalo by se říct.

Apropo, jestli se dá přeložit pohoda jako nuda, tak s tebou naprosto souhlasim :)
Teda, nechci vypadat jako škarohlíd, ale horší začátek, jsem ve hře tohoto žánru, snad ještě nezažil. "Cant go here" "I dont need that" vše je absolutně mrtvé, není zde žádná interakce s prostředím, je tu hromada naprosto zbytečných obrazovek (dynamika hry je zatím úmorná) a anglický dabing+scénář mě zatim fakt neoslovil.

Nevim, zda všechny ty zdejší pochvalné komentáře nejsou zapříčiněny slepotou z mega nostalgie, konzumací drog či závažného poranění hlavy.
Tak teď na chatě bez připojení jsem se rozhodl dát druhou šanci několika hrám, které jsem nedohrál. Musím trošku revidovat svou kritiku. Pár věcí mi už poté co jsem se dostal dál než minule dávají smysl. Třeba telefonáty, u kterých řada komentářů tvrdí že ukazují vývoj postavy tak jim musím dát za pravdu. Je i pár dalších negativních věcí kterých jsem si minule nevšim, ale jsem přesvědčen, že tentokrát to dohraju a dvojku mám už taky nakoupenou.
@M.a.t.t. (04.04.2017 12:12): Hmm, ale zase bych si rád zahrál časem trojku a měl to hezky propojené. A neříkejte, že objevení té bájné Syberie, na kterou jsem čekal celý první díl, může být až taková nuda. :)
@JohnCZ (04.04.2017 11:58): Vzhľadom na tvoje hodnotenie prvého dielu ti druhý ani neodporúčam. Príbehovo je snáď ešte chudobnejsí a rozvádza to, čo už vlastne bolo vypovedané a prázdnych obrazoviek, kde sa nedá nič robiť je tam snáď ešte viac. :) I tak mám oba diely celkom rád, no narozdiel od más ich neradím do žiadneho zlatého adventúrneho fondu, podobne ako aj The Longest Journey. No ten kultový status, aj vzhľadom na dospelé témy, ktorým sa venuje a ktoré v tej dobe neboli vôbec tradičné, plne chápem.
@JohnCZ (komentář): dávám plus, ačkoli na mě Syberia fungovala jinak, hlavně teda ten vývoj charakteru Kate Walker se mi moc líbil, nejdřív je to poměrně pragmatická, i když citlivá právnička a na konci svůj dosavadní život hodí za hlavu jen aby mohla pokračovat ve svém neuvěřitelném dobrodružství. Jsem moc rád, že hra nakonec byla rozdělená na dva díly, protože díky tomu je pro mě jen jedna Syberia, a to tahle.
@JohnCZ (komentář): Pěkný komentář, asi máš v tvých výtkách pravdu, ač jsem tyto "chyby" při svém hraní nějak nepociťoval a považuju Syberii za nejlepší adventutu, tak chápu, že nesedne všem. Mně osobně vadilo procházení už jednou navštívených lokací bez možnosti urychlení, ale to je spíš kosmetická vada (pro mě). Oskar je však sympaťák a přesně takhle se má myslící stroj chovat ;)
Každý správný hráč už Syberii dávno má (i dohranou) a s rozpaky se těší na trojku ;)

PS. Ale samozřejmě díky za info ;)
@Jab (08.03.2017 10:48): Tak když už se to řeší, tak ono to už i u té dvojky bylo (hned před tím tvým příspěvkem, ten od Kwokyho). :) Ale mě to nevadí, radši pětkrát než vůbec. :)
Už se těším na reportáž TV H@VNA, až chytí nějakého zloděje a najdou u něj doma Cdéčko od Syberie...