Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Matthias (24.12.2014 10:53): Hrál jsem jen v češtině, ale nepřekvapuje mě to. Možná je to záměr, aby lépe rozuměli dialogům i lidé, kteří nemají angličtinu za svůj mateřský jazyk. Možná se jen postavy chtějí chovat slušně, nebo je to rys jejich osobnosti.
Rozehrál jsem Syberiu :)) A chtěl jsem se zeptat - připadají vám dialogy ok? Mně občas připadnou trochu divný. Takový moc "formální" :) Kdo říká v běžné řeči "any further" nebo "time being"... ? Mně to zní trochu jako z obchodního dopisu nebo tak něco... Je to mnou a já jsem debil, nebo jak?
Záleží na inspiraci a náladě. Když se člověku nechce okecávat, tak napíše kratší komentář s pár postřehy. Anebo počká, až ho napadne něco lepšího. Osobně jsem u pár freewarovek napsal tuším třeba jen větu a pár komentářů asi trochu hraničí se spamem, he he :D ale taky si nemyslím, že člověk musí hru popsat po všech stránkách. Na to jsou recenze. Důležité jsou podle mě osobní postřehy. Pokud na to stačí pár vět, tak proč ne?
Taky jsem zastáncem kratších komentářů. Pořád to neberu jako klasické recenze, spíš jen takový lehký komentář ke hře z trochu jiného pohledu než jsou obsáhlé recenze, které se snaží popsat vše co ve hře je, kladné i záporné... Takže za mě + :)
@Starletka (komentář): Škoda, že je ten komentář tak krátký...Kdyby to byla úplná novinka, tak bych to chápal.

Hrál jsem spoustu her, ale když už jsem se rozhodl napsat komentář, byl delší než čtyři věty... Nechceš jej upravit?, dopsat více osobních vzpomínek, záseků, zajímavostí? Něco, co ještě nebylo napsáno? Syberia si delší komentář jistě zaslouží.
Steam verze jede právě roztáhlá. 4:3 verze s pruhy by mi samozřejmě nevadila.
widescreen fix? Jsem tu jediný, komu nevadí černé okraje po stranách a hra běžící v kostce uprostřed? Samozřejmě že když je v nastavení možnost to hodit do Widescreen, tak to nastavím, ale jinak je mi to jedno :)
@Cobot (22.07.2014 11:19): Widescreen fix? Syberia 1 z LEVELu i Syberia 2 z GOGu běží tak, jak mají - 4:3 s pruhy po stranách. Nebo bys chtěl to mít roztáhlé (fuj) nebo ořízlé (fuj fuj fuj)? Když je to původně nakreslené ve 4:3, tak by to musel někdo dokreslit, aby to bylo širokoúhlé a nevypadalo to divně.
OK, takže Syberii 2 mám dvakrát (Steam + GOG), první Syberii třikrát (Steam + GOG + Level 135 myslím). Ještě někde se dá koupit? :-)
@M.a.t.t. (07.06.2014 10:25): Stále mi na scéně chybí videa, které zahrnují i řadu nepovinných úkonů, případné easter eggy a vysvětlí princip a fungování logických hádanek. Je fajn mít podle čeho dohrát hru, ale jsou hráči, co se po letech vrací i k adventurám a chtějí něco nového - chtějí tu hru lépe poznat, ne se dostat na konec stejně rychle jako minule.
@TombSpirit (07.06.2014 09:44): Už jsem viděl videa, kde se hráč dlouhé minuty motá sem a tam a sám neví, co dělat. A když do toho ještě žvaní nesmysly... nebo prozrazuje děj... Ale jinak jo - pokud je video kvalitní pak se mu máloco vyrovná.
Dobrý den, já hraji hru Syberia 1. A mám velký problém na konci druhé kapitoly, a to před betonovou zdí. Když vlak zastaví před tou zdi, tak podle návodu mám vylézt z vlaku a venku mám dojít k domečku kde je Oskar, a podle návodu mi má dát jízdenku a papír na který si mám vyžádat povolení k odjezdu, ale tady je nějaká chyba, protože mi ten Oskar nedá nic, a a pořád povídá o tom že chce povolení. Prosím pomůžete mi jak na to? Prosím

Foto: http://jpeg.cz/images/2014/06/06/Ui0FB.png
Ano, dabing je zcela dokonalý. Já jsem si Kate vždy představoval jako devítiletého chlapce.
@Najlvin (04.01.2014 20:46): Tak. Z traileru je cítiť, že to nie je profesionalna záležitosť, ale odhliadnúc od toho mi nepríde vôbec tragický a snahu tvorcov dabingu kvitujem. Je už len na samotných hráčoch, ktorú verziu uprednostnia. Podotýkam, že vo filmoch uprednostňujem originálne znenie, ale v dabing v hrách mi v zásade nevadí.
Tak jsem to taky rozehrál a ten dabing je úplně v pohodě. Jasný, není to dokonalé - což ani nikdo netvrdí. Ale dělali to amatéři a z tohoto hlediska je to naprosto super. Těším se na druhý díl :-)
@Walome (30.12.2013 20:11): Jasně , když se ti něco nelíbí, tak se ozvi, nikdo tě kamenovat nebude.
Ale docela tě chápu: já jednou napsal (v jiném časopise) svůj názor pod skutečným jménem, a hned mně lidi - i ti které jsem osobně znal- hnusně opravdu hnusně sepsuli, takže tě docela chápu. Ale stále to beru tak: dabing se mi líbí, zkus to brát tak, že prostě v angličtině i blbé věci zní dobře. Ono small fireball zní lépe než malá ohnivá koule ...
Tak se taky přidám, ať je tu veselo...Když jsem ten dabing slyšel poprvé, říkal jsem si, že je to hrozný, ale asi tak potřetí jsem si řekl, že to přece není tak špatný, oni ani v angličtině nejsou některé hry bůhví jak namluvené, jen nám to nepříjde tak zvláštní. Ano souhlas, Kate mi tam moc nesedí a určitě by se dalo kritizovat i dál, ale pokud se najde někdo, kdo si s tím dabingem rád zahraje, je to jeho volba... Taky nechápu proč někdo hraje CoD apod., ale hráčům se to líbí, tak ať si hrajou...
Nebudu nikoho hanit za to, že mu to líbí hrát....
Ale to neznamená, že si někdo nemůže říct, že je to špatný, prostě názor, žádnej problém...
Z traileru nějak nechápu jak se to může někomu nelíbit ale zkusit to hrát podruhý nehodlám:D
Uf, asi se nad sebou hluboce zamyslím a příště, až někdo něco udělá špatně, poplácám ho po zádech a pochválím ho.

P.S.: Vy tu pletete dvě věci dohromady. Nebo možná i víc. Jedna věc je odvedená práce, druhá výsledek. Pokud výsledek stojí za prd, tak to přece nebudeme chválit argument "ježiš, to muselo dát práce a jak dlouho to muselo trvat!"

Jak řikám, když je to baví, proč ne, ale je to hrozný, neprofesionální a tahá to za uši.
Syberia je skvost... A pokud někdo k němu dělá dabing...všechna čest. Zkuste strávit překladem nějaké hry minimálně 20 hodin a pak můžete objektivně kritizovat....
Kruciš, to je to vážně všude stejný? Ať už jste na Novinkách, na CSFD, na WoT foru, tady či kdekoli jinde, kde se vyskytuje značná komunita diskutujících, najdou se zde zástupy věčně kafrajících jedinců s neodolatelnou touhou ostře kritizovat kde co a kde koho? Zajímalo by mě jestli je to doména pouze Česka, popřípadě dalších Evropských zemí, nebo jestli se jedná o celosvětovou chorobu - kritizovat, hanit a pomlouvat vše okolo. Totální nedostatek tolerance, snaha se prosadit a arogantní jednání vystihuje asi spoustu z nás...
Prosím, vy kterých se to týka - neodpovídejte na tento příspěvek - nemíním vám odepisovat ani to číst. Některým individuím je lepší se vyhnout. Stačí jen vědět, že jste lepší než oni.
Originál je originál, ale podle traileru to je v pohodě. Momo a Němci na lodi jsou zvládnutý výborně, Kate sice trochu mladší hlas, ale přijde mi to celkově OK.