Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario Bros.: The Lost Levels

Super Mario Bros. 2

90
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
03.06.1986 NES
01.08.1993 SNES
10.08.2004 GBA
14.09.2007 Wii
27.12.2012 3DS
13.03.2014 WiiU
Vývojáři:
Nintendo Research & Development 4, Nintendo Entertainment Analysis & Development (SNES verze)
Oficiální stránky:
https://www.nintendo.co.jp/ngc/sms/history…
Druhý díl plošinovkové série Super Mario nepřinesl mnoho vylepšení, ale je nechvalně proslulý svou extrémní obtížností. Pro hráče, kterým přišel první díl příliš jednoduchý, se jednalo o vítanou změnu, pro ostatní je dodnes černou ovcí Mario série.

Základní hra obsahuje 32 úrovní rozdělených do 8 světů, které v obtížnosti pokračují tam, kde první díl skončil. Pokud se na konec osmého světa dostanete bez použití warpů, odemknete tím devátý svět. Pokud celou hru dohrajete osmkrát, odemknete tím bonusové světy A až D, čímž se hra rozšíří na 52 úrovní.

Na rozdíl od prvního dílu není Super Mario Bros. 2 hratelný v multiplayeru. Místo toho dává hráči na výběr mezi Mariem a Luigim, kteří se na rozdíl od prvního dílu trochu liší v ovládání - Luigi má delší skoky, ale menší třecí sílu při sprintování a Mario je rychlejší. V rámci ztěžování byly do úrovní také přidány nové prvky - negativní warpy, které vás vrátí o několik úrovní zpět, jedovaté houby nebo vítr.

Jelikož byla hra americkou pobočkou Nintenda označena za příliš těžkou pro americké hráče, dočkala se vydání na západě až po sedmi letech v kompilaci Super Mario All-Stars pro konzoli SNES pod názvem Super Mario Bros.: The Lost Levels. V roce 1988 vydalo americké Nintendo "vlastní" druhý díl, taktéž zvaný Super Mario Bros. 2, což byla přeskinovaná verze původně japonské hry Yume Kōjō: Doki Doki Panic.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 100
Super mario bros 2 nebo lost levels jak kdo chce je asi nejhardcore dil z cele serie pak uz snad jen jednicka a asi proto vysel jen v japonsku libi se mi novinka a tou je vitr ktery vas skoro odfoukne kdyz se to zrovna nehodi dale pak vetsi propasti nez v prvnim dile houba ktera vas po sebrani zabije moznost hrat za luigiho a to aniz byste museli mit druhy ovladac

Pro: hardcore,hudba,hratelnost,dalsi svety po dohrani,continue

Proti: Nic

+5