Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario Bros.: The Lost Levels

Super Mario Bros. 2

03.06.1986
01.08.1993
10.05.1999
10.08.2004
14.09.2007
27.12.2012
13.03.2014
10.04.2019
81
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Druhý díl plošinovkové série Super Mario nepřinesl mnoho vylepšení, ale je nechvalně proslulý svou extrémní obtížností. Pro hráče, kterým přišel první díl příliš jednoduchý, se jednalo o vítanou změnu, pro ostatní je dodnes černou ovcí Mario série.

Základní hra obsahuje 32 úrovní rozdělených do 8 světů, které v obtížnosti pokračují tam, kde první díl skončil. Pokud se na konec osmého světa dostanete bez použití warpů, odemknete tím devátý svět. Pokud celou hru dohrajete osmkrát, odemknete tím bonusové světy A až D, čímž se hra rozšíří na 52 úrovní.

Na rozdíl od prvního dílu není Super Mario Bros. 2 hratelný v multiplayeru. Místo toho dává hráči na výběr mezi Mariem a Luigim, kteří se na rozdíl od prvního dílu trochu liší v ovládání – Luigi má delší skoky, ale menší třecí sílu při sprintování a Mario je rychlejší. V rámci ztěžování byly do úrovní také přidány nové prvky – negativní warpy, které vás vrátí o několik úrovní zpět, jedovaté houby nebo vítr.

Jelikož byla hra americkou pobočkou Nintenda označena za příliš těžkou pro americké hráče, dočkala se vydání na západě až po sedmi letech v kompilaci Super Mario All-Stars pro konzoli SNES pod názvem Super Mario Bros.: The Lost Levels. V roce 1988 vydalo americké Nintendo "vlastní" druhý díl, taktéž zvaný Super Mario Bros. 2, což byla přeskinovaná verze původně japonské hry Yume Kōjō: Doki Doki Panic.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • NES 100
Super mario bros 2 nebo lost levels jak kdo chce je asi nejhardcore dil z cele serie pak uz snad jen jednicka a asi proto vysel jen v japonsku libi se mi novinka a tou je vitr ktery vas skoro odfoukne kdyz se to zrovna nehodi dale pak vetsi propasti nez v prvnim dile houba ktera vas po sebrani zabije moznost hrat za luigiho a to aniz byste museli mit druhy ovladac

Pro: hardcore,hudba,hratelnost,dalsi svety po dohrani,continue

Proti: Nic

+5