Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Strider

67
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V dystopické budoucnosti roku 2089 je svět hřištěm bizarního diktátora, který si říká velmistr Meio. Svůj hlavní stan si zřídil v Kazakh City, někde uvnitř hranic Kazašské sovětské socialistické republiky, odkud až doposud z vysokánské věže uplatňoval svou libovůli. Neváhal zahrávat si s kybernetikou a genetikou, a tak řady jeho lidských přisluhovačů rychle rozšířili všemožní roboti, dávno vyhynulá i zcela neznámá zvířata. Všechno ale má svůj začátek a konec, Meiovo panování nevyjímaje. Co předtím nezmohla žádná armáda, se nyní očekává od mladičkého high-tech ninji jménem Hiryu, který má do kápě zahalený zjev s ostrými nehty zlikvidovat. Nejdříve se však bude muset doslova prosekat pestrou směskou nepřátel, k čemuž poslouží jeho plazmová katana Cypher s podélnou tonfa rukojetí.

V této automatové konverzi se likvidace nepřátel rychle střídá s hledáním power-upů v na první pohled lineárních úrovních s bossem na konci každé z nich. Ninjovy akrobacie lze využít jak k dosažení zdánlivě nedostupných míst, tak ve víru boje. Zmíněné power-upy zahrnují doplnění zdraví, upgrade absolutního zdraví, extra život a patnáctisekundovou nezranitelnost ve spojení se zvýšenou účinností Hiryuových útoků, přičemž mu k ruce jsou až tři druhy podpůrných robotů najednou (Dipodal Saucer, Tetrapodal Robo-Panther, Robot Eagle). V každé z pěti fází se mění prostředí, Hiryu své tažení započne v Kazakh City, odkud se přesune na Sibiř, následuje bitevní vzducholoď Balrog, se kterou se dostane až do Amazonie a poslední z lokací je tzv. "třetí měsíc". Jak lze totiž tušit, velmistr Meio nepochází z tohoto světa.

V roce 2014 vznikl remake.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.