@Dunemaster (29.08.2023 23:31): Jestli jsi ale zbytečně moc uklidněný, tak na druhou stranu neposlali dostatek klíčů recenzentům (a ještě je prý nějakým divným způsobem selektovali, ale do toho jsem nezabředával) a v tichosti odebrali možnost gamepassu za 25,-.

Ale konečně první kratičké leak video (bez spoilerů) které vypadá jen hrozně, a ne příšerně hrozně.
https://www.youtube.com/watch?v=tX67FMcg2ik vše to působí jako nějaká alfa. Ale na tom enginu toho asi víc nevykřešou.
Prove me wrong but... (Mozna jsem neco nepochytil a minulo me to, pak se SF omlouvam predem!)

Abych pravdu rekl, uz me stvou ty hrany trailery k Starfieldu. Nevypada to dobre. Jakoze vizualne ano, ale jaky to dava message? Ze ingame filmecky budou katastrofa? Jak ma clovek verit RPG jak Brno, ktery se boji ukazat ingame filmecky a pusti nam nejake beckove scifi?
@Charllize (29.08.2023 13:34): jo no, mě na tom videu znepokojuje víc to, že se rozhlíží a nikde nic:)). Je tam snad teda nějaká základna vidět, či co to je než to, že tam není vidět město, které by tam mělo být vidět. Obojí je ale nic moc no.
@Charllize (29.08.2023 13:34): zbytečnost to je. Ale konkrétně mě vadí, že na severu má být město, ale vidět nejde, protože ta vygenerovaná oblast nebere v potaz snad nic.. a to se jedna (asi) o hlavní planetu, když je na ní to město.

Teď ještě takové ty střípky jako že se nejde potápět pod vodu.. nevím no. Já tomu navzdory breptání věřil. :D Teď je má víra nalomená. :D
Ja teda nijak ani netoužím po tom aby ty planety byli komplet přístupný. Znám to z Elite a nikdy jsem to nevyužil. Vzasade jsem to tam využíval způsobem jako to asi bude mít ten Starfield. Prolejzat celou planetu je šílenství pokud mají reálný proporce. A ani nějaký vozítko tomu nepomůže, viz zase Elite. Spis jde o to co to bude generovat na těch landing spotech, aby to nebyli jen lány šutrů nebo trávy a nikde nic :)
Jestli lidem jde o ten pocit ze nemají celou planetu přístupnou..nevím..je to zbytečnost.
@BUMTARATA (29.08.2023 12:44): Já tomu už vůbec nerozumím. Páč v tom videu říká, že pokud by nějak blízko vytvořil novou landing zone, tak ta, na které se nachází, zanikne. Ale přeci na planetách jde stavět.

Ještě trochu zamrzí, že prý všechno zajímavé uvidíte na mapě. Takže bude vyzobávání otazníčků.. jinak náhodně na žádnou událost nenarazíte. Tomu se mi až nechce věřit, jsem zvědav na recenze.

Porno módy to jako vždy zachrání.
Pokud vás zajímá, jak vypadaj landing zones…

Zdá se, že tiles se generujou zcela náhodně a nereflektujou okolí, ve videu výše se hledá Atlantis, která by měla bejt vidět, ale není. Teď mě ale teda zajímá, jestli vůbec reflektujou topografii! Kdyby ne, to si ani neumim představit, to bych se musel pousmát.

Jinak by tam prej měl bejt hard limit na počet landing zones, ty save fily asi fakt budou bobtnat. A teda, že tam budeš muset běhat po svejch, je pořád beyond me.

Ach jo, kdyby ta hra byla aspoň dobře napsaná, tak bych se na to možná (i tak) těšil.
Tak bude to další hra od Bethesdy a nebude asi jiná než ty předchozí. Já Bethesdy hry hraju rád a toto mám před objednané samozřejmě, ale kritika je na místě. Nikdo jiný to totiž zatím neuměl udělat lépe. I F76 si rád občas zahraju, ale tam to bez kritiky prostě nejde.
@Jab (27.08.2023 11:20): Tak záleží na velikosti té oblasti. Důležité je mít "pocit" že jsem na obrovské planetě, ne mít možnost skutečně jít rok čistého času jedním směrem (i když je mi jasné že by to nějaký psychopat zkusil)

Je to jak v Elite, kde máš celou galaxii s miliardou hvězdných systémů, ale ve skutečnosti jsou instancované a nejde jen tak bez skoku do hyperprostoru pomalu přeletět z jednoho do druhého (to jsem si zkusil i já :D)
Basically, planets have a different number of landing spots with terrain limits. One planet might have 3 landing spots, whilst another might have 5. These are your main landing spots with POIs and then you have another number of landing spot allocations where you can land anywhere (once again, terrain limit). You can't run all the way around a planet or whatever and can't run to another landing spot. Must just be a means to not stress consoles/computers or whatever. Not sure why it's been made out to be a big deal, but the console war bullshit never seems to stop on this platform lol

Na redditu je nějaké obří leak téma a vysvětlují tam jak funguje to přistávání na planetách. Chápu to tak, že každé přistání vygeneruje obsah okolo vás. A dál jít nepůjde. Musíte znovu přistát o kus dál.
Tolik k velkoleposti.
A on bude ke Starfieldu hned editor? Možná jsem něco minul a vím ze to je u nich standard ale neviděl jsem nikde zmínky o editoru. Navíc verze pro xbox to s modovanim určitě tak snadné mít nebude.
@Junglista (26.08.2023 22:08): No uvidíme, ale zatiaľ to tak vždy pri tých hrách bolo. Na druhej strane, tie hry nikam neutečú. Ja som si aj Skyrim vlastne zahral až keď bol kompletná edícia s hi-res patchom a rozumnými módmi. Ale to nové pc chápem, tiež zvažujem na budúci rok upgrade, potrebujem vymeniť CPU a chcem prejsť hromadne na SSD. Grafiku som našťastie kupoval minulý rok a tá je dobrá.
@Tulareanus (26.08.2023 22:01): Já to taky nebudu kupovat day one :-) Nejdřív si zkouknu pár recenzí, pak game pass a když to nebude vyloženej průs... tak kupuju.

Rád bych ti nevěřil, ale čekám ten nástup zhruba jak jsi popsal. Bethesda může jen překvapit. A samozřejmě Starfield není jediný důvod pro nový PC, těch her, které už nerozběhám pořádně, je mnohem víc.
@Junglista (26.08.2023 21:55): Bez ohľadu na obsah to bude prvých pár mesiacov bugthesda a nepomôže ti ani pc od NASA. :D Potom to z časti pomaly fixne Bethesda a z druhej časti opravia UX, gameplay a grafiku modderi a bude to asi fajn. :D
Kvůli Starfieldu jsem dneska objednal nové PC, tak běda, jestli to nebude dokonalý! :-)
@John Mirra (26.08.2023 19:00): Tak to tě šlechtí. DH na tom ještě tak špatně není v tomhle, ale takové facebook komentáře u Games, Indiana, JRC nebo jakákoliv česká herní fb skupina jsou přehlídka idiotů. :D Tam to bude nejhorší.
@Fritol (26.08.2023 18:44): Hrdě se hlásím mezi ty, kteří bethesdí hry hejtujou, ale přitom je nekupujou a nehrajou. I když v případě Starfieldu to neplatí, ten by se Bethesdě povést mohl, tak proti němu nic nemám :)
@John Mirra (26.08.2023 18:39): Hele já se na to ani nijak zvlášť netěším, nejspíš to nebudu ani kupovat day one, jen mi přijde vtipné, jak Bethesda prostě dělá roky furt stejné hry se stejnými problémy a Todd furt stejně "lže", ale stejně to ti lidi, co furt nadávají, kupují a hrají furt dokola. Mi přijde, že lidi prostě baví furt na něco nadávat a někteří si vyloženě přejí, aby to nesplnilo očekávání a bylo plné chyb jen proto, aby měli ve výsledku pravdu a mohli v tom hatu ještě přidat. To je úplně to samé jak lidi rok co rok kupují Assassin's Creed nebo Far Cry a rok co rok říkají, že je to furt do samé dokola, i když všichni už tak 10 let víme, že Ubisoft dělá jen Ubisoft: The Game a nic jiného. No shit... co takhle to nekupovat a mít klid? :D
@Fritol (26.08.2023 18:26): Tohle bude zas sranda... Všichni se budou moct přetrhnout v tom, kdo na to nakydá víc špíny, ale všichni to budou stejně kupovat a hrát. Úplně stejně jak Skyrim. :)
Charlize ti hacknul účet? :D
@Naginata (26.08.2023 17:56): OP tam schytává docela pojeb. Zas trapně bulvární nadpis aby se mohly rozjet hejty, ale tady to schytal autor. :D Viz komentáře

"OP is a moron. You can explore the whole planet on foot. You just have to move your ship to the new cell."

@Fritol (28.06.2023 16:24): No Ja myslím spíš přístup ke hraní her obecně. Podle mne vymýšlejí nejmíň kravin a je to videt i na Switchi který ačkoliv je hybrid moc funkci, služeb, socializovani a dalších nadstaveb nenabízí. Pořad hodně pripominá starý konzole kde si zmacknul knoflík, pustila se hra a nic víc se neřešilo. A i jejich hry jsou takové tradiční. Mají minimum always on-line ( jasne pro handheld se to moc nehodí, ale i tak) a ani moc nejdou s trendem rozesranych her co závisí na on-line podpoře. A tak :)
@Charllize (28.06.2023 16:18): Kluci se starostma o DLSS ať si koupí XSX a nemusí řešit takové zbytečnosti :)

Mně Nintendo moc tradiční nepřijde. Jasně, experimenty jako Virtual Boy dělali vždycky, ale každou generaci měli docela obyčejnou konzoli typu krabice + gamepad. Až po propadu GC se to zlomilo a začali dělat experimenty jako svou hlavní konzoli. Wii, WiiU ani Switch rozhodně nejsou tradiční konzole. Kdyby Switch nebyl hybrid s dotykovým a pohybovým ovládáním, ale jen krabice s gamepadem jako Xbox a PS, tak neprodají ani polovinu toho, co teď.
@Fritol (28.06.2023 15:51): Jsme tu klukům od PC pěkne zaplevelily jejich starost o DLSS :)
Jedina chvíle kdy xbox působil normálně v rámci takové te konzolové mentality bylo chvíli u xboxu360, jinak to je bizár největší. Nintendo je celou dobu celkem tradiční, a drží se toho i teď.