@Paul (01.04.2024 22:32): za mě je to hodně průměrné. 60 hodin ve hře a nějak se mi k tomu nechce vracet. U Bethesda her jsem obyčejně vydržel 100 hodin + včetně F76. Dá se to docela dobře hrát jako díly Star Treku:). NASA punk je to jen napovrch. Obsahem je to Star Trek.
@Paul (01.04.2024 20:38): Mě to bavilo dost, když jsem ji po vydání dojel možná tak do třetiny - ale pak vyšly jiné hry, pak krutý nedostatek času, a už jsem se ke hře nevrátil - ale pořád se na tu ikonku na ploše žádostivě koukám, a až budu mít víc času a energie než jen si dát po večerech jednu dvě mise v GTA nebo koukat na bambilion seriálů, tak ji určitě dohraju. I s nějakými těmi mody, koukal jsem že pár zajímavých kousků už existuje... i když zdaleka ne tolik jako na Skyrim, což je škoda, protože tohle je pro mě hra o dost zajímavější (o Falloutech ani nemluvě)
@HolyMeatball (01.04.2024 20:49): na druhou stranu, datadisky dělaj BSG docela často lepší než původní hru (Shivering Isles, Point Lookout, Far Harbor), třeba tu ještě taky splácnou něco solidního :) Ale je otázka jestli by případně stálo za to se k tomu prokousávat tou průměrností.

@Widl (01.04.2024 20:59): jako nejvíc mě tu láká ten vizuální nasapunk styl klasickýho scifi. To by byl asi hlavní důvod proč bych to chtěl vůbec zkusit. Jinak já to při launchi asi 10 hodin hrál, ale štvalo mě jak to bylo nedodělaný a jo, ty questy co jsem stihl posbírat působily velmi slabě.

@BUMTARATA (01.04.2024 21:09): avatara a saints row jsou "skvosty" indeed, ale na Wanted a Oricru mi nesahej, to jsou slušný hry kde je vidět nějaká snaha :)
DD možná někdy v bundlu, jedničce jsem dal tři šance a nic.
@Paul (01.04.2024 20:38): Co tak najednou ohrnuješ nos?! Mezi skvosty jako Avatar, Saints Row, Wanted: Dead či The Last Oricru se to skvěle hodí. Ale kdyby sis přeci jen na Forbidden West spravil chuť, tak momentální letošní GOTY je Dragon's Dogma. :)
@Paul (01.04.2024 20:38): Od listopadu jsem to nezapl a minulý týden odinstaloval. Kdybych to nehrál, tak se vlastně nic nestane, hlavní "příběh" jsem stejně nedojel. Udělal jsem si něco z vedlejšáků a narazil asi na tři zábavný questy. S přehledem jejich nejhorší hra. To co bylo vždy zábavné (průzkum okolí, zajímavý a velký svět) tady úplně chybí a zůstalo jen to ostatní, co je u jejich her průměrné. Vlastně je to asi první Bethesdí hra, která není pro fandy Bethesdích her :D
@Paul (01.04.2024 20:38): Bohužel, Todd aspol. se v podstatě vyjádřili, že komunita nemá pravdu, a vytvořili už tak v podstatě dokonalou hru, kterou lze doladit jen v niterných technikáliích. Domnívám se, že na ten popud se na to vysrali i ambicióznější moddeři (včetně těch NSFW, a to je jakože fest co říct :D), a tak odhaduju, že Starfield zůstane navzdory mým velkým očím hodně niche záležitost, kterou si užije jen někdo, kdo by si to víceméně stejně dobře užil i v den vydání.
Koukám půl roku po vydání, tady stále jen jeden jedinej komentář, průměrný hodnocení 65...tahle hra se Bethesdě moc nevyvedla co? Mám to stále v gamepassu uložený v "chci si zahrát", že počkám až to bude dodělaný, ale říkám si jestli to má vůbec cenu.
@oOndrejOo (13.03.2024 20:29): Spouštíš Steam jako správce? Jestli ne, tak vyzkoušej.

Nebo se taky může pokazit složka Steamu s knihovnou na disku. Ve Steamu vyzkoušej - Nastavení - Úložiště - tam vyber to v kterém máš Starfield pokud jich máš víc a napravo nahoře budou tři tečky u lišty kde je vypsaná velikost úložiště. Klikni a dej opravit složku.
hra nejde stáhnout se služby steam. ( při instalování hry Starfield došlo k chybě: ,, chybí oprávnění souborů "

Toto mi Steam napsal při zadání stahování. nevíte co to znamená?
Díky za radu
Tvl, loool. Zkoušel jsem teď různé lodě. Hlavně kvůli tomu, že pro získání další úrovně perku tam musím do zblbnutî instalovat nějaká vylepšení. Tak jsem takhle využil pár lodí, abych to urychlil. Vrátím se na původní loď a co nevidím. Veškeré předměty na lodi se několikrát zduplikovaly. Čumí na mě 6 hasicích přístrojů, dvacet hrnečků, hromada per nebo desek. V kuchyni je shop s kávovary a po zemi se všude válí vakuovaná šunka. Chcípám...
@Korbitch (17.02.2024 18:29): taky z toho nemám radost. No mě se to líbí jako Star Trek hra v tom smyslu, že s lodí priletíš do systému a quest je jak díl Star Treku. Akorát to přestane bavit, protože je to jak přes kopírák. Dá se to hrát na pár hodin jednou za čas.
@Peach (17.02.2024 17:53): questy jsou druhá věc. V podstatě je hra taková jakou jí prezentovali, ale questy jsem fakt čekal lepší. Na co je tam sedm odpovědi když je jasně nejlepší ta první. F4 neměl úžasný příběh ale byl tam zajímavý institut, atd. Tady se filozofie o už tisíckrát viděném jinde a lépe a co se týče gameplay spočívajícího ve sbírání artefaktů je to prostě nuda. Dobré qeusty tam nějaké jsou, ale i ty měl F4 lepší za mě. Tohle je spíše F76 co se questů týče. Druhá možnost je, že nejsou horší než v F4 ale jsou stejné a už mě to prostě nebaví.
Mě je z toho normálně smutno tvl. Ani ne tak kvůli těm penězům, ty zase vydělám...ale tvl. Já tenkrát přestal hrát, protože ta optimalizace byla čistá hrůza. Teď s FSR 3 a generováním snímků DLSS to jede jak z praku, ALE - co byla silná doména F4, čili stavění, tady je úplně k ničemu. Editor lodí mě přestal bavit asi tak za hodinu, protože buzeruje s pičovinama a moduly tam nejdou z nejrůznějších důvodů instalovat. Vybavit si koupený dům je k pláči a do stavby základny na nějaký planetě nemám vůbec motivaci. Takže jsem se spokojil se základnou na New Atlantis a se Star Eaglem, který mi bohatě stačí. Pojme nějakou tu posádku a vypadá solidně, včetně slušný palebný síly. Na druhou stranu občas se podaří najít zajímavou lokaci a interiéry jsou svým způsobem celkem pěkný. A i když se určitě nejedná o hru, u který bych seděl nonstop stejně jako třeba u Cyberpunku, Horizonu, Days Gone nebo RDR2, furt mě tam víceméně něco drží. Přeci jen zvědavost, co je na všech těch planetách, je.
@Charllize (17.02.2024 17:41): je to bohužel tak. To skákání je fakt zběsilé a po čase mě to už vyloženě štvalo. Ten Empyrion má taky "a thousand planets", ale prvních 10 hodin jsi na jedné a pak vyletiš do vesmíru:). Tak bych si Představoval Starfield.
@Peach (17.02.2024 17:53): No snadny asi nebude, ale třeba NMS byla v mnohem horším stavu při vydání a jak to je teď. Samozřejmě nevěřím ze Bethesda to bude mohutně vylepšovat 8 let jako to děla NMS. Ale do lepší a hratelnejší podoby to asi dotáhnout půjde. Taky myslím ze tomu dost přidá ten survival který se do vesmiru náramně hodí. Uvidíme. Ale jinak bych taky byl radši kdyby se na to vysrali a všichni šli dělat TES VI. Protože to je to co od nich lidi co je mají rádi chtějí .
@Charllize (17.02.2024 17:41): Nevěřím, že to může být i po dodělání tak zajímavé jako Elder Scrolls a Fallouty, kde narážíš na řadu míst díky cestě z A do B. Skákání z planety na planetu zničilo to zajímavé na jejich hrách. A hlavní linka za to nestojí, z těch cca 20 hlavních questů se mi líbily 2 hodně a 2 docela dobrý. Ale kdyby tam byla ta zajímavá explorace, tak mi horší scénář vůbec nevadí, takže na nový Fallout a Elder Scrolls se pořád těším, tam to bude fungovat. Další sci-fi v této podobě už ne prosím.
@Feidias (17.02.2024 17:32): Starfield je hra kde chybí to gró jejich her. Explorace světa. Má to nahrazovat ten vesmír. To je jakoby mapa Skyrimu, ake holt to asi moc nefunguje. Ale uvidis tak za rok dva, Todd to dotáhne a bude to fajn :)
@Gordon (17.02.2024 14:13): no nedivil bych se tomu:). Zatím nejsou ani nástroje pořádně a to bude hra za chvíli půl roku stará. Přestalo mě to po cca 50 hodinách bavit úplně. Občas tam něco zajímavého je, ale než se k tomu člověk dostane, tak je to fakt celkem nuda. Vrátil jsem se k F4 a New Vegas a baví mě to prostě víc no. Teď hraju Empyrion a ten mě baví normálně víc jak ten Starfield. Mě hlavně otravuje to skákání po vesmíru. Mě na Bethesda hrách vždycky bavilo chodit po mapě a objevovat. Tady to sice jde taky, ale na planetě je třeba jen jedna zajímavá lokace z šesti. Pořád je to napravitelný stav když vydají DLC kde bude pořádně udělanou planetu a moddery začne bavit oddělávat tam zajímavé lokace, questy, atd. Nicméně po tom co předvedli si hodně rozmyslím jestli DLC koupím hned, nebo až v nějaké velké slevě.
On někdo čekal něco jiného? Takhle to dopadne vždycky, když se dá přednost kvantitě nad kvalitou.
@Korbitch (17.02.2024 02:51): módy budou až bůhví kdy a jestli to nebude až po placeném DLC, tedy hodně módu ti nepůjde pokud ho nebudeš mít. Osobně nevím jestli ho koupím k téhle přelomové hře, která chtěla ukázat jak prázdný může být vesmír a jak se dá v něm skákat sem a tam při plnění průměrných questů.
@Korbitch (17.02.2024 02:51): Počkej si tak rok a bude všechno. Mody, televize, křesla i rádio. Howard už šel s pravdou ven ze to proste není hotový, i když to řekl svojí vyřidilkou aby to nepůsobilo tak blbě :) Důvod je ten ze MS potřeboval ten velkej titul v gamepassu aby proste už konečně něco měli a proste to muselo ven stůj co stůj. Hines se na to nemohl koukat a radši odsad utekl :)
Čapnout kvér, sednout do lodi a valit za úkoly. Nic jinýho nemá smysl v té hře dělat. Chcete si vybavit dům? Ok, ale počítejte s tím, že k jednomu typu gauče vám už Bethesda nedá křesla v té samé variantě, takže vám stejně nezbyde nic jiného, než tam dát takový, který ta křesla má. Není tam jediný kus klasické elektroniky. Televize, rádia... Nic. Kde je veškerá kultura?? To tam dělají co v tom vesmíru, že tam není jediné rádio, televizní stanice. Obsah editoru je úplně špatnej vtip. Asi tak milion věci v něm chybí. K posteli si doslova nedáte ani noční stolek, neskutečný. Nábytek nejde pořádně zarovnat se stěnou. Každé kliknutí ho otočí o kus víc, než je potřeba. Fakt jen vzít kvér a jít do světa. Alespoň, že s fsr 3 se to už hýbe dobře. Btw, nevíte, kdy budou přístupný módy z menu jako to je ve Skyrimu a Falloutu?
Snad někdo udělá nějaký mod na vybavení domů, protože ten editor je prostě katastrofa. Ve Falloutu si člověk vystačil, páč v postapu člověk není tak náročnej, ale tohle má být high tech budoucnost a čekal bych podstatně víc možností.
@BUMTARATA (30.11.2023 13:45): čekal jsem kdy to tu někdo dá:). Je to docela bizár no:).

Elder Scrolls a Fallout budou lidi zajímat i za pár let IMHO. U Starfieldu si nejsem jistý. Čekal bych spíše menší skupinu lidí. Prý se zatím nedá ani pořádně dělat modding. Nevadí on přijde někdo jiný.
Mně by dost zajímalo jak by Starfield dopadl a vypadal kdyby Bethesda nebyla pod MS. Přeci jen tam byli už dost dlouho aby to mělo vliv. Možná by tam bylo víc bugů ale díky velké praxi s jejich hrami nějak podvědomě cítím ze to Todd takhle asi úplně nechtěl :)
@Fritol (19.10.2023 21:51): Ale BG3 bych řekl má největší šance na hru roku. Starfield těžko a Zelda zas tak nic moc objeveného od minulého dílu nepřinesla ( i když samo sílu N fans nelze podceňovat samozřejmě :)
@Tulareanus (19.10.2023 21:20): Neporovnáme myslím vůbec nic, neboť Microsoft ani Lariani nezveřejňují prodeje. Starfield bude celkovým počtem hráčů někde kolem 15M do konce roku, neb 10M hlásili hned po vydání. Prodeje mimo GP však budou tak třetina z toho.

BG3 má dle odhadů 10M+ jen na PC, tam bude nějakých 20M do konce roku asi reálných, neb má vyjít ještě Xbox verze tuším v listopadu.

Třeba se někdy pochlubí ofiko.
@Neelixx (19.10.2023 18:55): Chybí tam samozřejmě informace, že jde o prodeje v US, nikoliv ve světě. Ve světě jen FC24 stihlo za ty dva dny v září stopro prodat víc, než Starfield za celý měsíc. Ale pěkné i tak, přeju.
@Naginata (18.10.2023 13:01): v jednom z posledních videí se k tomu vracel, že mu pozitivní hodnocení Starfieldu lidi vytmavili. Obojím hrám se dá leccos vytknout, ale obě je mám rád a nestydím se za to! Každý dle svého gusta. Já třeba nemám rád Avatar. Je to pro mě symbol nudy a to jsem fanda sci-fi. Zjistil jsem, že Starfield se hraje dobře jako space opera seriál. Je to vlastně Star Trek v Interstellar kulisách.
Ten Gmanlives se tedy ukázal jako dobrý shill po tom Starfield videu, když tvrdil, že tahle hra s velikým ale nudným světem a množstvím bugu je fenomenální achievement. To je ten samý chlap co obhajoval i kastastrofu, kterou byl Fallout 76.
@Charllize (03.10.2023 15:02): jo ty vlastně myslíš jako tvrdší podmínky a hardcore hratelnost nezábavný grind, tak už to chápu a máš v tom naprostou pravdu. Já na to jen na chvíli zapomněl. :D chvilku byl svět hezký.
@SilentWolf (03.10.2023 13:56): To určitě udělali v zájmu prodejů casuálům a myslím ze je skoro jistý ze to tam daji časem v rámci nějakého toho survivalu. Už takhle plno lidi remca ze na planetě musí něco hledat a chodit, natož aby u toho ještě mrzli. Taky to je časově náročnější což je znevazovaní hráčova drahoceneho času a to by nešlo. Ono většinou těmhle ústupkům lze hlavně děkovat hracske populaci a jejich přístupu a přáním. Bohužel těch co jim tvrdší podmínky při hraní nevyhovují a chtějí imerzivne hltat písmenka a spielbergy je čím dal tím víc. Skutečně hrát hru chce málokdo :D
@Neelixx (01.10.2023 21:11): To je směšný, skoro nic se v tomhle na hře nezměnilo, krom toho že je ke konci co do obtížnosti trochu méně rozbitá (jen trochu, pořád můžeš být polobůh).
Cyberpunk je teď jednoznačně lepší než kdy dřív a opak může tvrdit jedině idiot.