@LIUWIL (08.09.2023 10:00): Mate stesti, ze jdu kolem. Vetsinu vedeckych pojmenovani v botanice a zoologii maji na svedomi bri Preslove. Zde jde o pojmenovani vznikle v podstate omylem. Snazili se dodrzovat puvodni lidove nazvy, proto cestovali od vsi ke vsi a od domorodych obyvatel ziskavali ta jmena. No a jak cesi neustale chlastaji, tak vznikaly obcas ruzne kuriozni situace. Pri jedne pijatice jeden z Preslu spatril sneka, ukazal prstem neurcitym smerem a zeptal se rolnika Kokosky, co to je. Kokoska spatne odhadl smer, kterym opily Presl ukazuje a tak jen zamumlal: hle my hyzde. Presl to spatne pochopil a tak vznikl hlemyzd.
@Fritol (08.09.2023 07:54): Není optimalizace jako optimalizace. Některé hry mají hluboké propady a technické potíže. Starfield zase jede jako hlemížď vzhledem ke grafice a technologiím které používá, a ty nároky na CPU a RAM jsou taky lahoda.
V third person modu laserový zaměřovač není ani z dálky srovnaný z normálním zaměřovačem. Působí debilně když střílím do nepřítele, trefuji ho, ale laserový zaměřovač svítí někde mimo něj do zdi za ním.. achjo. :D Určitě budu hrát furt ve first personu, tak mi to zas tak nevadí, ale nechápu..
@Bursoft (08.09.2023 08:09): Tak jako co si budem, já ještě žádnou nextgen hru neviděl. :D Jediné, co vypadalo fakt dobře, byl ten naskriptovaný Hellblade 2 gameplay, který ale vypadal dobře nejspíš jen proto, že hráči sotva dali ovládání do ruky.
Problém ale zřejmě ve vaše PC je, protože na Steamu to má velmi pozitivní hodnocení. :D Neoptimalizované hry tam vždycky spadnou do mixed, ale spíš až do záporného hodnocení. Jedi Survivor se z toho třeba téměř půl roku po vydání stále nevyhrabal. U Starfieldu se tak neděje, takže očividně zas tolik lidí problém nemá. A nevěřím, že by zrovna Bethesdě lidi odpouštěli takové věci, to se dělo spíš u CDPR. :D
@LIUWIL (08.09.2023 02:27): "It's running great. It is a next gen PC game, we really do push the technology, so you may need to upgrade your PC for this game.." Asi se během vývoje zapomněl podívat na Steam statistiky a jiný hry, třeba CP77 :D
lol, Starfield na Metacritic je momentálně 86 @ 55, na Xbox pod 80? Pěkná čočka :)
Jak někdo může dát hodnocení 0 nebo 20 procent fakt nechápu. To musí dát člověk kterého nezajímá vesmír, RPG hry, scifi atd. ale to si tedy jaksi sám vybral špatnou hru na hraní a je to tak trochu jeho chyba.
Ahoj! Kdyby někdo měl zájem o sběratelskou Constellation Edition PC (NOVÁ), napište mi s nabídkou ceny, mám ještě k dispozici.
Prvotní dojmy super. Aby mě bavila podobně prázdná hra hrají prim třeba zvuky, atmosféra, grafika, combat.. a zatím tu vše funguje na jedničku.

Sice jsem si zrovna pořídil nějakého bacila, tak už to zapíchnu ale moc se těším, až budu pokračovat.
A znovu vyzvednu grafiku. Má to potato obličeje ale zdá se mi že velmi zamakali na nasvícení.
Jak sou na tom questy a roleplay? Je to jako u Skyrimu kde questy frakcí byly osekaný a žádný možnosti ?
Zatím bych kladně hodnotil atmošku. Hudba leckdy dost dobrá a jedna planeta mi připomněla Aliens. Opuštěná stanice taky dost dobrá. Ten design lodí je pěknej, atd.

Zatím dle očekávání u mě neobstála města. New Atlantis vypadá pěkně, ale hlavní město galaxie velikosti o trochu větší než New Vegas a menší než Více City.
@LIUWIL (06.09.2023 22:19): Overworld jak popisuješ miluju taky. Vzhledem k tomu jak dlouho Starfield dělali a uspali kvůli tomu jak Fallout tak Elder Scrolls, ten jeden detailní systém by mi dával mnohem víc smyslu. A lítání třeba v Elite je fajn, cítíš že fakt někam letíš, pusobí to jako vesmír. Tady si otevřeš mapičku a šup fast travel, lol.
Tak jsem to zkusil, vypada to dobre, ale nedostal jsem se zatim pres character creation. Trochu comeback do doby Oblivionu - tady fakt asi normalne vypadajici postavu nevytvorim. A docela me zajima, jestli se z te dnesni dementni no-gender doby nekdy vyprostime a nase deti nebo deti nasich deti si budou pri tvorbe postavy ve Starfieldu nebo BG3 rikat co jsme to v te dobe sakra delali za hovadiny. :D
@PERKman (06.09.2023 20:37): Já vás dva (20% a 0%) absolutně nechápu ten poměr hodnocení některých her kterym ste vy dva dali vysoký hodnocení zatimco Starfield ste oškubali mi příde divnej. Ke Starfieldu seš kritickej ale u Skyrimu seš fanboy co tomu dal 100% i přes zjevný velký nedostatky který Skyrim má, mě je celkem jedno kdo tomu kolik dá jen mě zajímaj myšlenkový pochody lidí jako si ty, protože mi to fakt hlava nebere.
@PERKman (06.09.2023 20:28): Mě docela udivují argumenty některých lidí. Že prý je dobře, že tam není víc lítaní v té lodi, protože by to zabíralo příliš mnoho času, ale to že v těch random generovaných mapách musíš několik minut přecházet mezi drobnými lokacemi nevadí?

Nejvíc mě štve, že zmizela svobodná explorace z předchozích BGS her. Ten overworld jsem považoval za jejich hlavní přednost. Vidím něco na obzoru, jdu tam a vím jistě, že po cestě něco zajímavého potkám. Desítky a desítky hodin vůbec nemusím řešit fast travel nebo nějaký záměr dělat něco konkrétního. Prostě se potloukám světem.

Osobně si taky myslím, že by to bylo lepší v rámci jedné soustavy. A jestli nemají technologii pro plynulé přechody mezi vesmírem a planetou, tak prostě měli na každé planetě dát několik ručně dělaných lokací.
Lítání je tam obecně na palici, měli to vystřihnout a místo 1000 planet tam dát jeden solár s 10 detailníma světama. Šílený mapy, žadný lítaní/ježdění po povrchu, inventář peklo, loading screeny... A ty RNG světy jsou nudný a prázdný, opakující se pevnůstka tady a támhle mě nebere :) Grafika mi taky přijde slaboučká, i když si člověk může nafotit vždycky nějakou pěknou vistu. Obecně přehajpovaná brambora, chtěl jsem Skyrim ve vesmíru, nemám nic. Ta technologie prostě ještě neexistuje na tenhle scale a Bethesda se spálila. Dvacítka sedí, špunty co tu tradičně prožívají hodnocení jako manželství/neumí využívat celou hodnotící škálu ignoruju, lol.
@AlieN (06.09.2023 18:33): Jo, vypnout stabilizaci rotace by upřímně ve hře tohoto charakteru byla prasárna. I v Elite Dangerous většina lidí neumí Flight Assist toggle používat jinak než pro nečekané otočení během bojů, málokdo s tím umí lítat plnohodnotně a nemyslím si, že to někdo dělá na gamepadu nebo K+M. Sám jsem to zkoušel a fakt je to velice těžké.
Hodnocení bych tu zatím moc neřešil, Perkman je známá firma a u Longina mám trochu pochybnosti zda to hrál :) Ale pokud ano, tak bych si klidně rád přečetl nějakou věcnou kritiku mimo "je to woke".
Jinak já v tom mám jen kolem hodiny, a i když nejsem nadšenej z toho jak hopem zas berou to intro ("ahoj, známe se třicet sekund, tady máš vesmírnou loď a měj se hezky") tak se mi moc líbí stylizace a atmosféra a těším se na další hraní.

Na vortexu osmička BTW

Nekoukal jsem na video ani jí nečetl, ale podle těch plusů a mínusů si to asi užiju.
K tomu řízení lodi. Přirovnal bych to asi ke GTA. Docela zajímavá je mechanika převodu energie do různých systémů. To je docela fajn.

Jinak jste mě tu potěšili s názory na Vávru. Tuhle jsem si s ním pustil rozhovor a myslel si, že bude o hrách a plácal tam teda velmistrně.
@M.a.t.t. (06.09.2023 18:48): Nevím, na co narážíš. Já v tomto případě na to, že hodnocení je na DH zatím jen pár. BG3 tu v době tohohle mého výroku už mělo reprezentativní hodnocení. Pokud tu ale Starfield v těhle výšinách zůstane i nadále, až se mu dostane rovněž repre hodnocení, tak výrok platí. Z opatrnosti si jej ale zatím šetřím. ;)
Mašinka je doma, teď jen čekat na kupon na hru.

Docela jste tu tomu naložili. :D Snad to aspoň na tom metacritic nebude zítra tak hrozné.
@Jab (06.09.2023 18:44): " DH je jedno z mála útočišť racionální kritiky, kde jsou uživatelé schopni střízlivě hodnotit současné trendy AAA tituly. Jsem opětovně dojat a extrémně rád, že ji máme zrovna na česko-slovenských internetech. " :)
Hodnocení na steamu mluví za sebe, očividně to není špatná hra, dát Last of Us 90% a tomuhle 0% je velice zvláštní.
@LIUWIL (06.09.2023 18:00): Asi to nebude úplný flight assist off, to by nikdo ze Starfield cílovky nedokázal ovládat, tipuji že to vypne jen stabilizaci pohybu ale ne rotace.

Což by i tak mělo Gordonovi stačit.