Tak jsem si zvolil postavu diplomata, body jsem vložil z převážné většiny do přesvědčování, utajení a zabezpečení. Jenže typické - přesto že jsem chtěl hrát za charakter nebojový, samozřejmě, že to nejde, protože většině bojům se prostě vyhnout nelze. Jsem na Dantooine (teprve druhá planetka) a už mi to začíná pít krev. Kecací charakter tím pádem na houby. Když jsem tu někde v diskuzi u jiného RPGčka mluvil o špatně použitých RPG atributách, myslel jsem tím přesně obdobný případ, jako zde.
vsak sou to neschopni mantaci, stejne jako s technikou a vsim ostatnim - hnus sedy kolem bilych skal...
z tiscali.....a navic vyvojari sou blbci, takhle mastit predlohu jedno s druhym a pres sebe - ble :X
" Bývá považována za taktického génia, má za sebou desítky let praxe v armádě a na krku zase spoustu obvinění z toho, že proti Impériu na vlastní pěst podniká tajné mise. " wtf? ve Stare republice a Imperium? Tady zas nekdo nevi o cem pise ne?
Karasman: Proč je ve dvojce vždycky jedno nebo dvě souvětí v každým rozhovoru nepřeloženo?
Na dvojce už jsem se z nedostatku času tolik nepodílel, ale jedničku jsem přeložil snad ze čtvrtiny, což byl pořádnej flák textu :-)
Karasman: Přeinstalovávám hru, později řeknu víc. Každopádně mi to nejde ani nainstalovat. Soubor rozbalim do archívu, spustim instalačku, nasměruju cestu do adresáře s hrou (v mém případě je to v Program Files> Steam > SteamApps > common > swkotor) a instalačka mi při stisknutí vyhodí okénko, že nelze najít launcher (plus tradiční možnosti přeskočit, ignorovat, opakovat akci).

btw koukám, že ty si vlastně jeden z tvůrců! Další důvod proč tam tu češtinu nějak nacpat.
Kubulus: Je to už docela dávno, ale verze češtiny jsme dělali tenkrát 4, takže záleží, jestli hraješ muž/žena, good/evil. Nebo tak nějak.

Co přesně ti to hlásí?
Já to vidím teda uplně bez šance. Instalačka (ať už zahrnuje titulky k videům nebo ne) mi prostě neustále vyhazuje, že nelze najít launcher. Zkusil jsem to tedy nakopírovat ručně a jediné co se mi povedlo jsou ty videa, která fungují a jsou opravdu otitulkovaná. Ty ostatní soubory jsou jinak uplně jiné, než ty, co se nachází v adresáři s hrou, takže jednoduché copy/paste se tu automaticky vylučuje.

No, docela mě to sejří. Snad všechny hry na steamu co jsem dosud hrál si s neofic. češtinou rozuměli, ale zrovna KotOR - hra s třema prdelema rozhovoru - mě takhle odkopne. Jinak díky za rady.
Teď nevím, zda to bylo u jedničky nebo dvojky, ale ta plná čeština s přeloženými videi mi taky nešla nainstalovat. Musel jsem nainstalovat nějakou lite verzi bez titulků ve videích (těch je tam stejně jen pár za celou hru).
No já jsem se špatně vyjádřil. Mám to koupené ze STEAMu, ale nejde mi do toho nainstalovat neoficiální čeština. A nevím, jestli v něčem dělám chybu, nebo si ta hra prostě s tou oficiální češtinou rozumět nebude.

Chark: Díky, tak to budu zkoušet dál.
Čeština mi na Steam verzi fungovala, ale nevím, jestli jsem ji tam prostě nezkopíroval a vyhnul se její instalaci. Už si to nepamatuju, jistě vím jen to že fungovala.
Musíš nainštalovať ten stupídny kus softwaru čo sa volá steam na to aby si tam mohol nakupovať. Respektíve, kúpiť môžeš aj tak, ale na stiahnutie je treba steam. Nejdem radšej ani rozpisovať všetky možné vady ktoré ten program má, bolo by to na pár excel A4-iek
Jak to funguje? Můžu si do pc stáhnout instalačku nebo musím instalovat nějákou blbost jako je steam?
myslel sem hlavne stary pecky od black isle/bioware...a jde mi hlavne o kvalitu a o nakou uroven, pac vsechno od roku 2001 vejs mi pride, ze je pro deti under 12 :(
jablek: Srovnatelný jako myslíš čím? Kvalitou nebo herním systémem? Kvalitou věřím, ale herním systémem určitě ne. Všechno se vyvíjí a spousta změn se holt zahořklým oldskůl hráčům líbit nebude, s tim se počítat opravdu nedá :)
Tak ono sa furt ohlodáva a zjednodušuje a jediné čo v tých nových RPG býva fakt špičkové je "výprava" a dabing (viz. Mass Effect), ale zas v starých rpg sa veľmi pekne počítalo s tým, že nejakú tú rolu si tam nenásilne zahrá aj hráčová fantázia.
Mne osobne najviac vadí asi oklieštenosť nových herných svetov a totálna neoriginalita a primitivita questov.
Jablek: Doufám, ale... Fakt nevím. Rád bych zase něco, co dá přednost ději a herním mechanismům než nablýskané grafice. Nebo obojímu njelíp. A souhlas s Ebbem... Bethesdu či BioWare bych v tom neviděl.

Takovým snem je pro mě RPG ala Fallout v prostředí Star Wars. ::zasněně slintá::
Jab: No, kedže video hry sú omnoho väčším mainstreamom ako tomu bolo pred 10-20 rokmi, tak je zrejmé že daleko viac peňazí sa premele cez vývojárske štúdia a tie majú ďaleko väčšie nároky na predajnosť aby neboli stratové. Na nejaké experimentovanie ako tomu bolo u Planescape Torment už nezostáva priestor - aspoň teda určite nie u firiem ako EA/Bioware, či Bethesda.
Jo, po těch mě taky zrovna nostalgie nejímá (byť Ishary byly celkem fajn). :) Vycházejí stále velmi dobrá RPG. Problém je jen v tom, že se všichni bojí pořádně nakopnout soudek originality, jak se to kdysi stalo s Planescapem. Pravda, Black Isle si na tom zrovna nezarejžovaly (ty první měsíce prodeje, kdy je to nejvíce potřeba) a to je pak jasné, že se do toho dalším nechce. :/
jablek: myslíš jako krokovací dungeony? Já osobně doufám, že ne.
Záleží na tom, které klasiky máš na mysli.

A věřím že ano, protože...
btw: verite vubec nekdo tomu, ze se jeste na svete objevi RPG srovnatelny s klasikama?? ja mam strach ze ne..
"bude plno blbecku jako u WoWka co to bude hrat" jako mmohráči sú podľa teba menejcenný, alebo si len unavený a melieš blbosti? :D
KOTOR je sice uplne mimo, ale co, hlavne ze to vydela prachy :( a bude plno blbecku jako u WoWka co to bude hrat = kseft zarucen...
To já znám z vlastní zkušenosti jen Lineage II a můžu říct, že se těším na SW TOR, protože necítím, že by mě L2 držel třeba příběhem či atmosférou či zábavou s přáteli... Proto mám asi radši off-lineovky... :-)
Myslím, že je zbytočné opisovať výhody iných onlinoviek oproti WoW a prečo WoW jednoducho nie je pre mňa. Človek buď má vzťah ku komplikovanejším hrám alebo preferuje skôr oddychovky (netvrdím, čo je lepšie). Tvrdím len, že je nefér hodnotiť MMORPG podľa WoWka. WoW sa dotýka len vrchola ľadovca a neumožnuje ani zdaleka to čo umožnujú iné komplexnejšie systémy.
Pri takom množstve hráčov by PvE ani inak ako instanced nefungovalo a PvP, tam je to relatívne, dá sa hrať v podstate hocikde a systematicky wintergrasp je outdoor + pár minoritných vecí v Nagrande, Hellfire Peninsule a podobne.
Musia byť trochu popkornové, predsalen, neustály grind a podobné "srandy" človeka priveľmi pri onlinovke neudržia. jasné, že to zjednodušovanie vo WoW je miestami až priveľké, ale hráčom, ktorú nie sú casual, alebo majú viac skillu to aspoň dáva možnosť postíhať viacero vecí.
Tie nižšie zmienené onlinovky som nehral, ale minimálne Fallen Earth pôsobí riadne béčkovo, grafický štýl wowka nemusí sadnúť každému, to je pravda, ale myslím, že hlavný klad hry je v tom, že to tam všetko funguje, pretože práve to, že onlinovka má nejaký "defekt" (málo high level kontentu, vykašľanie sa na určitú časť kontentu, lebo je nevýhodný, či iná časť je exploitovateľná, alebo systém založený na grinde), je imo dosť častým javom a hlavným neduhom hry.
Ale prosím ťa :)

Nekombinuje najlepšie prvky, ale tie naj-popcornovejšie. Jednoduchosť všetkého vo WoW mňa osobne neuspokojuje. Nepáči sa mi trivializovaný crafting systém, nepáči sa mi vývoj postavy, nepáči sa mi to, že PvP aj PvE je špecializované do instanced zón - a teda mimo perzistentného sveta. Nepáči sa mi ani grafika, či tá neskonalo kompetitívna komunita. A velkosťou? Fallen Earth, Vanguard, či Darkfall sú všetky X násobne väčšie, s viacerými dungeonmi ako WoW. Taký Vanguard ich má okolo 100 všetky public. A to podotýkam, všetky z týchto hier vyšli roky po WoWku a aj tak majú viac contentu.

Prepracovaný systém delenia lootu, či organizácie raidu? To mi prosím ťa popíš.
Ebb: WoW je najhoršie preto, že kombinuje takmer na výbornú tie najlepšie prvky z ostatných MMO? :D Žiadna onlinovka nemá toľko kontentu, žiadna onlinovka nemá toľko praktických možností (to, že je niečo v manuáli na papieri a v závere sa to hrá rovnako nepočítam za niečo iné), žiadna iná onlinovka nemá toľko PvE zón a dungeonov, žiadna nemá taký prepracovaný systém na delenie lootu, organizáciu raidu a podobne. To, že to Blizzard nevymyslel nemá žiadny vplyv na to, že celá tá zmes funguje na výbornú o čom svedčí aj ten počet subscriberov (aj keď samozrejme, že za čas z nich môže aj marketingová masáž a meno firmy/značky).
Say: Sérii The New Jedi Order jsem skutečně nečetl. Z knížek jen Dědic impéria, Temná Síla na vzestupu, Poslední povel, Mezigalaktická výprava, Setkání v mlze, Pouť pozůstalého, Přízrak minulosti, Hledání Jedi, Temný učedník, Nositelé Síly, Rajská léčka, Huttský gambit a Úsvit rebelů. A stíny impéria. :-)

Fg: Mám stejný názor. Po císařově smrti (a mnoha dalších skvělých mužů impéria) to už není ono... :-)

BTW: tu trať na Tatooinu jsem před několika dny dal za 22:05. :-D
Malignus: aha, no datadisk sem nehral...kazdopadne bych zvolil obdobi, kdy byla pod Cisarem, napriklad dle super dila "By the Emperors Hand" :)
Malignus: Tys nečetl knížky popisující Akademii Jedi a další, co?=)
Fg: Mara Jade byla hrdinkou v datadisku Mysterious of the Sith k Jedi Knight - Dark Forces 2. V prvních misích se hrálo za Kyle Katarna, kterej pak zmizel a dál se pokračovalo za Maru Jede. Ale mohlo by se s ní udělat něco ve stylu třeba Thiefa... :-)
Ebb: Za 1, neodsuzuji celý žánr MMORPG.
Za 2, Diablo není RPG=)

Btw, jmenuj kvalitní MMORPG. Fakt by mě to zajímalo, protože bych to rád ochutnal a bavilo mě to.
Tych onlinoviek je vyrazne viac - WoW je jedno z najhorsich. Ako vsade inde, co je popularne je vacsinou chabe/plytke/stupidne, tak aby to pochopil aj najvacsi pako. Hodnotit cely zaner podla WoW je trosku nefer. To je ako hodnotit cely zaner RPG podla Diabla.
Tož uvidíme co splácají s BioWare v Old Republic. Doufám, že aspoň někdy propadnu mánii MMORPG (Warcraft mě jaksi obchází a netáhne).
mohli by udelat SW hru, kde by hlavni hrdinkou byla Mara Jade - to by byla naprosta pecka :) skoda, ze takove sny se nesplni a radsi vyviji sr---cky typu FU 2 apod....