Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Verze hry

Postavu Cartha Onasiho nadaboval pro demo verzi hry Mark Meer (představitel velitele Sheparda ze série Mass Effect), nakonec byl však pro roli vybrán Raphael Sbarge, který si paradoxně v Mass Effect zahrál podřízeného velitele Sheparda (Kaidan Alenko).

Mark se svěřil, že se svému kolegovi s chutí pomstil obětováním Kaidana na planetě Virmire.

Vývoj

V roce 1999 požádal LucasArts kanadské herní studio Bioware, aby pro něj vytvořilo hru, která by vyšla s filmem Star Wars: Epizoda II - Klony útočí. Dali Bioware na výběr. Mohli buď udělat hru podle filmu, nebo podle nového příběhu 4000 let před událostmi Epizody I. V Bioware se rozhodli pro to druhé, aby měli větší kreativní svobodu. Výsledkem byla hra Star Wars: Knights of the Old Republic. Po dokončení hry chtěli někteří vývojáři vytvořit hru, u které by měli ještě větší svobodu a mohli použít vlastní vesmír a historii. Tým KOTORu tedy začal pracovat na novém vesmíru s gameplayem podobným střílečkám, částečně inspirovaným sérií Deus Ex. Z této nové hry se nakonec stal Mass Effect.
Darth Malak byl částečně vymodelován podle Dartha Vadera. Vývojáři chtěli vytvořit Temného pána ze Sithu, který by vzbuzoval představy o Vaderově charakteru, aniž by byl téměř úplnou kopií. Malak má mimo jiné také kybernetický hlasový implantát.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Intel PIII 1 GHz or AMD Athlon 1 GHz
RAM: 128MB RAM Required for Windows 98 256MB Required for WindowsME/2000/XP
GPU: 32 MB OpenGL 1.4 compatible PCI or AGP 3D Hardware Accelerator with Hardware Transform and Lighting (T&L) Capability required
DX: 100% DirectX 9.0b
OS: Windows 98/98SE/ME/2000/XP
HDD: 4.0 GB
Sound: 100% DirectX 9.0b compatible Audio Device required
ODD: 4X Speed CD-ROM drive

Doporučená konfigurace:

CPU: 1.6 GHz AMD or Intel processor
RAM: 512 MB
GPU: ATI Radeon 9200 or better, NVidia GeForce4 Ti or better
DX: 100% DirectX 9.0b
OS:Windows 98/98SE/ME/2000/XP
HDD: 4.0 GB
Sound: 100% DirectX 9.0b compatible Audio Device required
ODD: 4X Speed CD-ROM drive

Easter eggy

Ve hře lze narazit na několik postav, které jsou s určitou pravděpodobností předky některých postav z filmové ságy Star Wars. Například:

Galduran Calrissian – pravděpodobně předek Landy Calrissiana,
Cassus Fett - pravděpodobně předek Jango a Boba Fetta,
Komad Fortuna - pravděpodobně předek Biba Fortuny,
Admirál Forn Dodonna - pravděpodobně předek generála Jana Dodonna.

Ve hře je navíc zmínka i o bohaté rodiny Organů, což opět mohou být předci Baily Organy.
Na planetě Taris má hráč za cíl zajmout Bendaka Starkillera. Starkiller bylo jméno, které chtěl Lucas původně použít pro filmového Luka, než ho změnil na Skywalker.
V průběhu hry vás zajmou Sithové a budou vás na Leviathanu vyslýchat s cílem dozvědět se, na které planetě se nachází základna Jediů. Můžete lhát a říct Alderaan, i když základna se nachází na Dantooine.
Ve filmu Star Wars Nová Naděje je princezna Leia vyslýchána ohledně základny rebelů a lživě uvede Dantooine. Základna rebelů je přitom na Alderaanu.

Ostatní

Loď Ebon Hawk byla vymodelována podle Millenium Falconu z původní filmové trilogie.
Ke hře vyšel, podobně jako k druhému dílu, Restoration mod, který odemyká některé dialogy a prvky uzamčené vývojaři.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 18 hodin 51 sekund a 650 milisekund.
Na motivy příběhu hry vyšlo u vydavatelství Dark Horse postupně 50 dílů komiksu, které se dějově odehrávají před událostmi hry.