Aaron_Hill & Nate Logan: Lenže ja som nevravel o filmovej hexalógii, v hrách, včetne KOTORu 2 si mal aj bledomodré aj tmavomodré kryštály. Ak čítate nejaké tie komixy od Dark Horse odohrávajúce sa BBY a ABY tak v rozmedzí sto rokov, tak je tam viacero jedi čo majú kryštály žlté, oranžové a rôzne odtiene modrej, dokonca mal ktosi tuším aj nejaký vzácny strieborný kryštál, problém je, že všetky tieto príbehy sa mi už akosi zlievajú dokopy a neviem si spomenúť kde presne to bolo, ale tuším to bolo v tom obdobi cca 30 ABY, kde bol aj ten so strieborným mečom (marí sa mi, že to bol Valin Horn, ale nie som si istý a nemám čas teraz googliť) :)
Fg: jo, to je přesně ta část. A ty se ještě ptáš, jestli tam opravdu je :-). Asi by sis měl osvěžit paměť a dát si to znovu :-).

Jinak Dantooine mi přišel velmi fajn, asi pro změnu nejhezčí planeta, byť ta psiska jsem také nemusel.
v jednicce jsem na te akademii ne?kodex sithu atd ze? je skoda, ze tak to nebylo u protikladu na Dantoinu-mohli to trochu vic promakat, clovek jen resil vrazdu kdesi venku a pobijel psiky venku, uvnitr zadne tvrde zkouzky....treba neco, jako v Jedi outcast pri ziskavani mece :))
Hlavně je Korribanu v prvním díle mnohem více a vůbec se jedná o jednu z nejlepších částí ve hře. V K2 je Korriban záležitost tak pěti minut.
Ano, Korriban byl v prvním díle... V druhém je na události prvního dílu hodně narážek... :)

A TCW nejsou podle mě zas tak špatné. Dokonce mají několik světlých chvil a povětšinou nenudí :). Ale s nabouráním kontinuity EU souhlasím. Knihy aspol. mají sice smůlu (jsou v nižším kánonu), ale fakt, že si TCW odporují se staršími CW, které jsou ve stejném kánonu (pokud mě paměť neklame)... To je pěkně prosím průšvih a osoba, která to u Lucasů po******, by se měla vařit v pekle s Jar-Jarem. :D
Fireaver: aha, dik, to sem nevedel :) ja sem si rikal, proc by tam dali lokaci, na ktere se beztak neda nic delat :)

btw korriban byl i v prvnim dile?

NL: no nejvic to podelal, ze se zabival do detailu vecmi jako EpI + zcasti Ep II meli vic rozvinout Clone Warsy :( ono se o to snazi stejnojmenny serial, jenze to je paskvil jako prase :X v kazdem dile obevim nekolik nelogicnosti a chyb, ti kdo to produkuji by se meli jit povesi idioti, zlate CW puvodni(kreslene) ty dokonce ladi i s knihami...uz se nemuzu dockat toho hraneho serialu - obdobi zde zobrazovane je idealni, jenze mam vazne pochyby o kvalitach, pac to co bylo zatim natoceno/produkovano(ne filmy) je z hlediska SW strasny paskvil nebo kktina....nevim kdo to pise, ale je propastny rozdil mezi timto "odpadem" a unikatnimi pribehy z knih, je to 100 a 1, hruza
jablek: Pozor na nás, armáda SW pozitivních je na DH poměrně silná :)

Fg: Ono je vůbec docela škoda, že SW filmy se soustředí zejména na osud rodiny SkyWalkerů. Na jednu stranu je to logické a výborně to profiluje ten příběh, jenže univerzum SW je gigantické a větší seznámení s radou a její následnou zkázou... Mno, sen je to hezký.
tak si rikam, ze ta posledni veta myho komentu je vaznejsi, nez sem si myslel :D
Pokud Yavin budes navstivovat pravidelne, vzdy kdyz najdes Star Mapu, tak se bude vyvijet minipribeh, kde toho Rodiana ohrozujou paseraci, poprve radsi utecou a podruhe s nima budes bojovat pak ti otevre snad to nejlepsi zbozi ze hry :)
Plo-Kon mel zluty :) bohuzel tenhle skvely mistr se nemel nikdy moznost, coz je skoda, vubec spousta skvelych zastupcu se nepredvedlo:( jako Adigalia a dalsi :( , jelikoz sem cetl Shatterpoint dost me stve, ze se take neukazala Macova padawanka Depa Billaba, kdybyste vedeli, co dokazala, tak.... :P

btw tuhle hru sem hral nekolikrat ale nepochopil sem nikdy ten Yavin, nic tam nebylo! wtf? neco sem prehlid? a nebo se tam vubec nedalo zaletet, nechapu doted :)

jab: Kashyyyk :)
Windu měl opravdu fialový meč na přání Jacksona. Šlo o jediný meč se syntetickým krystalem ve všech filmech. G-Kánon sice o ostatních barvách mlčí, ale i tak se berou jako samozřejmost (alespoň některé základní barvy, zlaté i stříbrné meče tu už také byly a i mě se moc nezdají) a byly tady už před Ep1.
NateLogan: To mě by takové detaily opravdu nezajímaly. V původní trilogii se objeví u všech všudy pouze čtyři světelné meče ve třech barevných provedeních. V nové trilogii je mečů kapánek víc, ale barvičky až na meč Mace Windua jsou stejné. A proč má mistr Windu fialový meč? Protože ho Samuel L Jackson chtěl. Nic víc. (BTW světle a tmavě modrá záře mečů je také blbost, jak jinak si vyložit nové edice staré trilogie, kde záře vypadají, až na vyjímky, jako v nových epizodách? - jde čistě o "chybu" technického provedení.) Nevím, jestli právě tahle vyjímka dala rozpoutat tomuto "barevnému šílenství", nebo se nové barvičky objevovaly již ve hrách, komiksech či knihách starších než je nová trilogie. Zkrátka přišel nějakej chytrák s názorem proč barvičky nerozšířit a to se ujalo. Do pár let tu určitě budeme mít černé meče, bíle meče, duhové meče, stříbrné meče atp. A ať si k tomu chytráci vymýšlejí jakýkoliv důvod pro fanoušky universa, já už jim to nežeru.
KOTOR me hlavne konecne prinesl moznost poradne si zablbnout ve svete SW, vytvorit si svyho jedie a sestavit mu lightsaber. A to neni vubec malo.

Souboje jsou jednoduchy, ostatne nepamatuju si moc novodobych RPG, kde bych se pri soubojich opravdu zapotil (zlatej Krondor), dialogy misty trochu slabomyslny, ale velka vypravnost a celkovy velkorysy pojeti z KOTORu dela skvelou zalezitost. Pri hrani samozdrejme neni od veci zkouknout filmy.

Jediny co bych KOTORu vycetl je to uskostny lpeni na nekterych SW klise, je tady Millenium falcon, je tady R2D2, etc.
jablek: brnění je to prima, ale najdou se, řekl bych, i lepší. Tedy záleží, jaké postavě to dáváš. Pro Canderouse jsem měl nejraději to medium z Yavinu, jež přidávalo constitution (skvělé pro kvantum životů) a sílu (zbytečné). Rovněž pro HK-47 (i pro Canderouse) je nejlepší nikoli nějaká puška, ale Baragwin Heavy Repeating Blaster. Obé se dá rovněž upgradovat.
Čili nemusíš kecat. Stačí jen, že se mýlíš. :)
Ebb: KotOR vyniká celkovou prezentací. Postavy i dialogy jsou ucházející. Vývoj charakteru velmi dobrý. Prostředí krásná (povětšinou). Hudba výborná a dobře pasující. Příběh (zejména na první hraní) byl v té době takřka výtečný. A úžasné bylo samozřejmě relativně funkční univerzum se spoustou ras (a jazyků!), či lépe jeho úspěšné převedení do hry. A pohled na Sith Mastera s dvěma rudými lightsabery je pak úžasný. :) Hlavně na Manaanu (s jeho nevýraznými barvami a uklidňující hudbou). :)
LJ: "Toward the end of the Old Republic era, Ilum was the primary source of most crystals used for lightsabers; this dramatically limited the color range, as the crystals harvested from Ilum produce only blue and green blades."

V filmové hexalogii se už v podstatě používaly jen modré a zelené meče (+ Windu) a samozřejmě červené. Důvod jako takový je celkem zřejmý (snadná přístupnost a množství těchto krystalů), jen by mě zajímaly detaily :)

Ebb: KotOR disponuje tou správnou SW atmosférou a reáliemi.
Ale ja to myslím momentálne úplne vážne, vzhľadom na to, koľko hier, čo si hral/prešiel ťa sralo, podľa poznámok a komentárov nebavilo, tak nejak nechápem, načo mať koníček, ktorý človeka iba štve. Mi to pripadá ako keď človek čo lepí plastové modely nadáva na to, že ich musí lepiť a farbiť.
btw: ilúzia dialógovej voľby, je skôr o tom, aby si hráč vybral to, čo by on najradšej povedal a hra mu tak dáva pocit, že formuje a zastupuje charakter svojej postavy, v kecacích rpg to tak vždy bolo, je a asi aj bude...

Ebb: pri tebe som stále nepochopil, na čo tie hry hráš a dohrávaš, keď ťa tak strašne serú :D
ja netvrdim, ze ta hra je spatna zas...docela me bavila..ale k dokonalosti mela dost daleko proste.
Jablek: Ako by ti odpovedala vacsina fanboy-ov. Kotor nebol o interface, ci moznostiach. Kotor nebol o dialogoch, dobrom a vyvaznom suboji, alebo postupnom vylepsovani postavi. Kotor nebol o grafike, o zvukoch, o dobrych questoch, o hlavnom deji ci dobrom ovladani. Kotor bol totiz o niecom uplnom inom. O com? To som sa este tiez nedozvedel.
jinak k tomu brneni...tedka si nejsem uplne jistej, jestli to bylo primo jeho brneni nebo sem po jeho smrti odletel na tu stanici a koupil naky lepsi od toho emzaka. Kazdopadne sem ho mel vylepseny na max a od pulky hry sem lepsi nenasel proste :( a verte mi, ze sem se snazil..
Ako ustupovať? Ešte tých 20-30 BBY mali jedi aj žlté aj fialové meče, bledo aj tmavo modré.
A nejlepší jsou stejně hadry členů Jedi Order :).

BTW je tu nějaký větší znalec SW světa, který by věděl, proč a zejména kdy začaly ustupovat další barvy mečů u Jediů?
:) tak nevim na jakou obtiznost sem to hral, ale jelikoz sem na zacatku nic nenastavoval, tak asi na medium.
Hru sem dohral vcera, takze sem napsal cerstvy pocity...jesli ti neco z toho, co sem psal, nedava smysl nebo si myslis, ze kecam, tak to je skoda. Brneni sem mel od ty smrti Norda, protoze sem potom uz zadny lepsi nenasel. HK47 sem dal nakou dost drahou vylepsitelnou pusku v pulce hry a do konce sem zas nic lepsiho nesehnal. Veci z inventare sem prodaval hlavne proto, abych se v nem vyznal nez proto , ze bych potreboval penize. Proste jen pisu, jak to bylo voe...myslis si, ze si vymejslim, abych tvoji milovanou hru nak posral nebo co? :)
Hru sem instaloval s vedomim, ze jdu do HC RPG, ktery ma tech 90% zaslouzenejch. Bohuzel sem dostal neco jinyho a podle toho taky vypada muj komentar a hodnoceni..
Ako tú výbavu som tiež pekne často menil a také brnenie od toho týpka z Genohadaran mi prišlo lepšie než nejaké od Calo Norda. :)
jablek: Nechápu moc tu kritiku počtu předmětů. Krystaly v mečích jsem já osobně měnil velmi často a konečná verze lightsaberů přišla až po získání dvou ultimátních krystalů na stanici nad Yavinem (po získání poslední star map). Ani už nemluvím o tom, jak dlouho jsem sestavoval výbavu (při hraní za Dark Side) pro Canderouse Orda (a také kolik mě stála). Jinak řečeno to s tou zbrojí mi také nedává smysl.
V posledku jsem ale při prvním hraní a bez náležité výbavy zažíval problémy už dříve (tzn. dlouho před závěrečným soubojem). Například zmíněného Calo Norda jsem rozhodně nedal napoprvé. Problémy jsem měl i s velitelskou skupinkou Mandalorianů na Kashyyku (bo kolik je tam těch "y"). A podobně i tak souboje na Star Forge mi (když jsem hrál poprvé) dělaly značné problémy.
Jistě, postupem času bylo "lékárniček" (atp.) zbytečně moc. Ale tohle přeci proboha není akční hra, tak proč bych si na to stěžoval. Až do konce hry jsem narážel na souboje, kdy jsem sice měl lékárniček dost, nicméně nestačil jsem je brát. A byť již hru zvládám po několikátém dohrání de facto bez problémů, tak stále nemám pocit, že by byla přespříliš easy. A na získání nejlepší výbavy (s níž je závěr hry o dost jednoduší) jsem musel prodat drtivou většinu svého inventáře (vč. těch lékárniček), vyhrát všechny závody kluzáků a partičky pazaaku, které vyhrát šly. Jinak řečeno kecáš. :)
KotOR je jedno z nejlepších zpracování oblíbeného SW kýče, které znám.
Díky, i když tohle už znám skoro nazpaměť. BTW, můj kámoš měl nejlepší čas 22:51 a teď se nemůže dostat pod 23:00. :-D Prostě to musím zkoušet znovu a znovu... :-)
Nevíte někdo jak vyhrát ty závody kluzáků? Já už bad tím trávím třetí týden a pořád nemůžu udělat lepší čas než 22:69 a už sem z toho vážně na nervy. Poradí někdo, prosím?
tak po letech sem to zkusil nainstalovat a hrozně to padá (stěží sem se dostal přes tvorbu postavy). přitom, co si pamatuju, tak to nikdy takhle nehapalo. nevíte, co s tim?
"proč tomu dáváš 50% když se ti na tom nic nelíbí, pane odborníku" jakoby z te snusky vypadlo :) Mezi "dobre" a "spatne" lezi sira plan "nestoji za zminku" aspektu. (Nicmene ten koment porad snuskou kecu je.)
kmfdm: pěkná snůžka keců, proč tomu dáváš 50% když se ti na tom nic nelíbí, pane odborníku?
Tak tato hra me jako fandu SW dostala, i kgyž grafika svetelnych mecu mohla bejt lepsi a ne jen strirny valecek + chybelo obleceni s kapuci typicke pro SW ale hra to vynahrazuje super pribehem a hlavne klasickym starwarsovskym pojetim finalniho rozhodnuti mezi LS nebo DS.
Proc to vetsine lidi na kompech pada a buguje , ja musim nahodit opravdu stare graficke ovladace aby to jelo a ani to neni zarucene :/ chtelo by to nejakou zaplatu na tohle , musim tu parit porad dvojku :(
Edit: hodnoceni a "dohral jsem" mam ze stareho PC kde to jelo
NL: jj dokonala :) ....pro mne pak uz zadna lepsi neprisla :) hmmm 6 let a zadna klurvoucnejsi hra nevysla...Bioware se stal komercnim studiem, kterery chrli jeden titul za druhym...fuj fuj nelibi se mi tendle pristum v honbe za penezmi, co uz :(
Taky mam KotORA v Best of PC....jenze za tu cenu...jako zaloha na Stemu by to nemuselo byt marne :D, preci jen tadle hra za to stoji jako zadna jina:)
Tak mě napadá, proč já to vlastně kupoval? Vždyť jsem si KotORa nedávno koupil v kolekci SW The Best of PC... No, ale zrovna u této hry toho nijak nelituji :). Poslední pro mě opravdu dokonalá hra od BioWare :)
I WoW má stovky hodin příběhu (podstatně méně, když se odečte s tím spojený hunt předmětů a běhání po mapě), jenže ten je vždy stejný, nijak na sebe výrazněji nenavazuje a je vlastně jen v pozadí. TOR láká na hodně propracovaný příběh ve stylu ostatních Bioware her a to přece jenom vyžaduje mnohem více práce než sepsání jednoho odstavce u popisu questu a pár řádků rozhovorů s generickými NPC.
MMO za 8 hodin? Si upad ne? :-)) Např. LOTRO než jsem dohrál hlavní příběhovou linii jsem hrál cca půl roku.
hmmm ty voe...tak to je narez! jen skoda ze to ve skutecnosti bude vypadat uplne jinak!:D ale spis bych uvatal naky takovy film to by bylo:) lepsi nez nake clone wars a podobne zbytecnosti....krasny zazitek:)
tak trochu z toho nemuzu a az brecim:), todle byl nejlepsi zazitek(asi z cele E3:) a jeden z nejlepsich traileru co sem kdy videl - narez!!!!!!!!! ale je to mmo takze fuj :( kdyby to byl kotor3 a v takove grafice to by byl uplny ******:P
samozrejme bych si za povolani vybral Jedie a hajil mir v galaxii, ale Bounty Hunter vypada hodne dobre i v tom traileru si to ten diblik dobre dava, pokud clovek bude mit takovy jetpack, rakety...no co vic si prat :)
EDIT:
btw Battlefront3 mela taky tak uzasne epicke bitky v rendrovanem filmecku, ovsem kdo vi kdy to oznami, ale porad to neni hra ktera by byla ciste singlova, kde by fakt vse stavelo na pribehu jako treba JEDI Knight, ale to asi muzu snit dal:(