Docela dobrá koupě, řekl bych. U nás 600Kč, v UK necelé tři stovky za 3 výborné hry a dvě slušné.
linearita,lineárnosť=postupnosť, takže keď pred to dáme to "ne", čo z toho asi bude?
Ja sa fakt nerad opakujem, ale ok...
Linearita je slovo, ktore vzniklo v matematike a nejakym sposobom sa zacalo pouzivat na pocitacove hry. Linearita su dve veliciny - nasobky seba samych + konstanta. To je pre mna smerodatna definicia. Ja ti tvrdim, ze sa neda dokonalo aplikovat na pocitacove hry a existuje viacero pochopeni co je linearne a co nie. To ze splnenie bodu A ti otvori moznosti B0, B1, B2, a B3 a hrac si moze vybrat v akom poradi ich urobi, kdezto aby sa dostal do bodu C tak musi splnit bod B je otazne ci splna linearitu/nelinearitu. Podla mna nie.
Ako vysvetlenie to staci?

Inac, tato diskusia zacina byt kvapku absurdna.
A ako aplikuješ hento na hry? Čiže nelinearita je to, že si za rôzny počet herných peňazí môžeš kúpiť iné predmety? lebo tvojej definície to vyhovuje, čo je riadna konina.

Linearita ako line=rada ak si vezmeme z cudzích slov, povedzme cesta, a nelinearita je to, že nemusíš ísť po jednej predurčenej ceste, povedzme, že v ZOO, ale môžeš si pozerať zvieratá v ľubovoľnom poradí...
Nic v zlom, ale to je matematicky pojem. Ked ho chces aplikovat do hovorovej reci tak sa robia kompromisy.

Linearita je zavislost jednej veliciny od druhej kde ta druha je len nasobkom ten prvej plus nejaka konstanta ak si to dobre pamatam zo skoly. Poprosim tvoju aplikaciu slova linearity na pocitacove hry.
To nie je otázka definície, nájdi si to slovo vo frazeologickom, alebo synonymickom slovníku, než ho začneš používať tam kde nepatrí...
No na jednom sa zhodeneme. Ocividne pouzivame inu definiciu linearnosti :)
Ebb: Lenže KOTOR to má ešte premakanejšie lebo máš presviedčanie, blufovanie, zastrašovanie, presviedčanie s klamaním atď. a tvoje presvedčenie sa mení smerom k temnej alebo svetlej strane...

A nelineárnosť je možnosť robiť veci v ľubovoľnom poradí, nie si vyberať z možností pri konkrétnej situácií. To s tými rozhovormi a nelinearitou je blbosť.
Ten vyrok bol trochu prehnany. Len mam dojem ze PST ma blizsie k adventure ako RPG cize necakam od toho to co by som normalne cakal od RPG.
"Ja netvrdim ze planescape je nelinearna hra. Planescape je pre mna adventura a nie RPG."

Čímto?

Prvky nelinearnosti sa vsak najdu ako som spominal v tych dialogoch a v tom, ze hrac ma moznost si vybudovat vztah k svojej postave na zaklade rozhodnuti, ktore urobila. Mnozstvo questov ma sice len jedno riesenie, ale to je okorene tym ze skoro vzdy si moze hrac vybrat jedno z Bluff:, Lie:, Evil:, Good: a tym postupne menit svoje presvedcie priamo v hre.

Rozhodne to ma vsak daleko od nelinearnosti Arcanumu ci Divine Divinity. Tam nie len ze vsetky questy mali X rieseni, ale prakticky cela hra bola odkryta hracovi od zaciatku a mohol ist kam chcel kedy chcel.
Aké nebojové charakteristiky Planescapu?? To nie je nelinearita, to je variabilta, možnosť voľby v dialógu tak ako aj v prípade KOTORu, v ktorom je to ešte vo väčšej miere...
Umoznuje hracovi slobodu rozhodovania vyvoja nebojovych charakteristik postavy pocas dialogov = planescape. Linearnost/nelinearnost nie je len kriterium postavene na mnozstve volitelnych lokacii.
ale v čom je ta nelinearita v planespace? ja som bral vždy nelinearitu tak, že nelinearita je možnosť rozhodovania sa čo kedy a kde spravíš a kam pôjdeš. Nie, že mám povedzme niekoľko možností v dialógoch. A imho obidve hry aj PT aj KOTOR sú lineárne, ale tým pádom príbehovo konzistentnejšie.
sry ale nelinearitu neodvijim ani tak od toho kam muzu jit fyzicky, ale spis od toho kterymi smery se muzu posunout v ramci pozadi a deje :) (nebo jak to specifikovat - proste tady v pripade planescape prave osobni satisfakce a hracovo presvedceni hraji hlavni roli, alespon ja dycky PST chapal jako jistou formu exkurze do hracovy mysli postavenou na vysoce kvalitnim fantasy zakladu)

Kazdoapdne je KOTOR linearni v tomhle az hanba a to ze si muzu vybrat v jakem poradi ty planety proletim je jenom takove pozlatko. Ne ze by to vadilo, jen mi prijde hodne debilni tvrdit ze kotor je nelinearnejsi.
Prečo? Ak si človek vezme štruktúru oboch hier a neporovnáva konkrétne univerzá v ktorých sa odohravajú, tak majú dosť styčných bodov. Ako často si si mohol vybrať v Planescape kam si išiel do novej lokácie? Rozhodnutia tam pochopiteľne boli, ale väčšinou len v rámci osobnej satisfakcie hráčovho presvedčenia, než aby mali nejaký dopad na samotú hru či príbeh (nevadí mi to ale).
Pôsobí to vtipne, keď niekto o KOTORe píše, že má nedostatok dialógov, je priveľmi akčný a nedá sa tam rozhodovať, fakt ako o úplne inej hre...A argumentovať planescapeom voči tomuto? Napriek tomu, že Planescape výborná hra by mu mal asi vadiť tiež, nie? VeĎ je ešte viacej lineárny, ponúka menej rozhodovania a podobne. Jedine dialógov má viacej. :)
Také se mi zdá, že jde až o přehnanou kritiku, kterou si hra nezaslouží. Už jenom tvrzení, že rozhodnutí v dialozích nemají žádné následky je sporné, jelikož často jej mají (pravda, mnohdy jen černobílé). Mě osobně přijde, že Ebb má k hrám typu KotOR stejný vztah jako já k hrám typu NHL, FIFA apod., ty nedokážu objektivně zhodnotit, jelikož mě vůůůbec nebaví (tedy nic ve zlém).
Na Manaanu se daly závody trošku stížit, byl tam ten Ithorian, kterýmu když jste zaplatili, tak po určitý době zlepšil hlavní čas a dostali jste ty peníze zpět a pár LS bodů ;)
v popisu je chyba ma tam byt Revan ne Raven;)

btw: kluzaky sem vyhral vsechny a bavili me,jenze byly celkem jednoduche,nejlepsi to bylo na te vodni planete

ronik:pazzak byl naky slozity tak sem se pravidla neucil a nikdy to nehral:D
Ronik: pazaak byl fajn, byť nijak zvlášt jsem jej nehrál (jen zpočátku se tak daly hrabat credity). Měl jsem trochu problém dle těch popisů pochopit pravidla, a nakonec se ukázalo, že je to vlastně úplně jednoduché (což se však o těch popisech říct nedalo).

Co se týče závodů, tak kdyby tam bylo nějaké pořádné závodění proti soupěřům (ve stylu E1), mohlo by to být docela příjemné adrenalinové zpestření, ale tyhle krátké úseky jsem fakt nesnášel (avšak vyhrál jsem všechny).

Ještě více bych ale ocenil trochu větší množství nějakých logických hádanek ve stylu těch tří sloupů a kotoučů (tuším Korriban nebo Neznámý svět) - ty se mi dost líbily.
Spoiler jako spoiler :) Když už jsme u toho mazání spoilerů, nemohl by se smazat ten v diskuzi u Mass Effectu? Týká se taky Kotoru a je mnohem brutálnější...

P.S: Jak jste se při hře věnovali Pazaaku a kluzákům? Já osobně vždycky hned zaletím na Yavin a oberu toho rodiana v pazaaku o všechny prachy :)
zas kvuli jedne vete,ktera neni az tak spoileroidni prepisovat vsechno.....
edit: do pytle, toho sabaccu jsem si nevšiml, tak to kdyžtak ještě změň na pazaak.
njn sabacc se hraje normalne v obdobi klasickych filmovych epizod...pazzak byl predchudce.....sem celkem zblbly z knih:D
Já bych odstranil tohle: Postava se dozví šokující pravdu, kterou zosnovala zoufalá Rada Jediů. Zlo proti kterému celou tu dobu bojoval se již nezdá tak vzdálené. Hrdina se při konečném zúčtování bude muset vyrovnat se svou minulostí a rozhodnout, která strana Síly je mu bližší.
Aj, ale klidně ten popisek můžu upravit rovnou u té editace, asi vám jde o tu větu: "Zlo proti kterému celou tu dobu bojoval se již nezdá tak vzdálené."?
Ta editace je jen na tu karetní hru, která se prý jmenuje pazaak místo sabacc... :)
No, upřímně jsem editoval jen to, že ta karetní hra není sabacc, ale pazaak :)
Fg: pri ME je spoiler? este, ze som tam nepozeral, pretoze som tu hru zatial nehral. :)
MCZ:snad hej
LJ: je to opravdu solidní spoiler, rozhodně tam nepatří. Ronik teď tuhle hru editoval, tak snad opravil ten popisek.
no popisek...to je zahalene tajemstvim...to je jak spoiler u Mass Effectu:D a z vypoctu pravdepodobnosti pochybuju:D
to je fuk...66 uzivatelskych hodnoceni...takze na to to nema vpodstate vliv
btw teraz som si precital popis u KOTORu a myslim, ze ten naznak spoileru by bolo asi dobre editovat (aj by som to spravil ale momentalne na to nemam cas a v blizkej dobe tu ani nebudem)
No tiez ma to nastvalo, to zas bude ziaden pribeh, samy grind a banda tupcov (holt cielova skupina). :(

Hmm by zaujimalo ako mohol dreadnought dat tejto hre 40%. S niecim takym som sa stretol len raz, ked dal typek nizke hodnotenie preto, ze nema rad Star Wars. :D
no melo by se to jmenovat Star Wars Old Republic...coz bude v podstate Galaxies posunute o 4000 let befere:( s puvodnimy dva dily bude mit leda spolecnou dobu,jinak to bude klasicka MMORPG...je smutne ze PC hrac je uz tak dlouho na suchu a vypada to,ze jeste dlouho bude:(
Tak momentik, pokial som to ja pochopil, a spravne interpretoval - MMO hra nebude Kotor3, ale Star Wars MMO hra z obdobia Old Republic :), co je dost siroky mojem imho :)
Zajímalo by mě, jestli za tímhle stojí větší měrou BioWare nebo EA (prý se na tom dělá už od 2006, tedy ještě před koupení BW). Moc to tedy nechápu, jaký smysl má transformovat čistě single-player sérii na mp, vždyť ty cílovky jsou úplně odlišné. To BW čekají, že tou značkou přetáhnou SP hráče k MMORPG? (doufám, že tak blbí hráči nejsou).

Proti samotné hře bych nic neměl, ale přeci jen bych čekal, že všechny díly série budou stejného základu (ale třeba se to nebude jmenovat KOTOR...).
bohuzel na MMORPG se vydelavaj tezky prachy a Galaxies uz nehraje tolik lidi co driv tak chteji vytriskat dalsi money,coz znamena ze dalsi projekty dlouho nebudou s tematikou Old Repub.,skoda mno:(
Tohle je špatný, příběh, nejlepší věc na Kotorech půjde tímhle do kytek :(
tak jak sem zminoval drive, je to tady!!!!:( ted nam muzou jen zbyt oci pro plac a 3jky se taky nemusime uz nikdy dockat:(