Ahoj, mam stejny problem s instalaci cestiny na steamovou verzi hry, uz to nekdo vyresil?
Co si pamatuju, tak první hraní mi vzalo nějakých 30 hodin. Plus mínus pět.

A jo, k volbě stran taky příjde, nemusíš se bát.
a jeste bych se chtel zeptat jaka je herni doba a jestli musim hrat za jediho nebo muzu hrat i za temnou stranu??? Dik za odpoved
<br><br>Pro: SW licence, atmosféra, rozmanitost postav<br><br>Proti: některé extrémně otravné kvesty, ovládání, naivita
<br><br>Pro: SW licence, atmosféra, rozmanitost postav<br><br>Proti: některé extrémně otravné kvesty, ovládání, pohádkovost
Isair: Dialogy s Juhani, Joleem i Bastilou v sobě sice mají mnohé z tradiční epické tragedie Star Wars, která může leckomu připadat otravná. Nebo po čase otravná (něco jako knihy od Davida Gemmella - nejdřív fajn a po řekněme třech knihách už se ten stále stejný scénář zajídá - kdy dřívější spojenci na život a na smrt vláčeni vyšší povinností nakonec stojí proti sobě jako vítězstvími ověnčení hrdinové svých národů :)).
Ale zase třebas tohle vyloženě nabourává Canderous se svým vojenským pohledem na věc a zvláště pak příběhy HK-47 o jeho eskapádách, které jsou vyloženě vtipné. Zvláště ony velmi pěkné postřehy, kterými to prokládá (třebas že když tě někdo chytne u nějaké neplechy, tak je to špatnost a když nechytne, tak je to naopak chytrost).
Obecně se dá říci, že Star Wars (filmy) se vlastně až tak drasticky neliší příběhem od třebas Sněhurky a 7 trpaslíků. :)
Náhodou s Bastilou rozhovory v priebehu hry ma bavili. A to hlavne preto, že už tam sa nahlodával (rádoby filozoficky) koncept toho, čo je to dobro a zlo a nakoľko to korešponduje s jedi codex a tak. Proste ma bavilo sa s ňou hašteriť o tú relatívnu pravdu aj preto, že sa ku mne chovala ako riadna svina. :)
"ale že tá hra nemá žiadne zvraty?"

Jo, ve hře byly cca 2 větší zvraty, z nichž jeden je opravdu dobrý (byť jsem ho zčásti očekával) a je příběhově důležitý. Ovšem po zbytek hry se již nic pořádného nedělo a vše se točilo kolem hledání map k starforge.

"Určite to nebolo nejaké drsne komplikované RPG, ale určite nie ani nezábavné"
Však já také nikde netvrdil, že není zábavné, naopak...

Jab: Zrovna těch několik questů, které jsi vypsal, je opravdu docela fajn a taktéž jsem to v kladech hry zmínil.

Obecně k dialogům: Nepopírám, že tam nebylo i několik opravdu dobrých, ale standardně mi tak dobré právě nepřišly. Když si vzpomenu na ty strašné dialogy s Bastilou v závěru hry, nebo na dialogy s Bastilou obecně... ne očividně se na tomhle neshodneme. Nebo na oblíbenou hlášku "Přidej se na světlou stranu" apod., kde se pak s NPC postavou hašteříte, jestli je silnější dobro či zlo a podobné nesmysly. Mně tohle vadilo už v původních Star Wars, tak proč to tolerovat zde? Obzvláště, když ve druhém díle je toto potlačeno.
Jab: Pekne si to vystihol. S určitosťou môžem povedať, že bez nich by mi bol vlastne osud postáv/príbehu ukradnutý, ale takto to úžasne prehlbovalo atmosféru a zážitok. A práve tá atmosféra (v kombinácii s hudbou a scenériami) vynahradzuje všetky tie "skromnejšie" rpg črty a možno nie práve najideálnejšie boje.
Taky bych řekl, že HK-47, Bastila nebo Jolee či Juhani na tom byli s dialogy dobře. Hodně rád jsem poslouchal i Canderouse. A hmm... Ne s těmi dialogy je to úplná blbost. Jako standartně byly dobré a našlo se hodně vynikajících. Rád jsem si třebas poslechl historii Tuskenů nebo Rakatů. Rád jsem poslouchal různé varianty vyprávění o Revanovi a Malakovi. O tom jak se stali hrdiny (třebas Juhani o tom hezky mluví) a také o jejich pádu k temné straně (tady se zase občas i blýskne Carth - ještě více pak stran admirála Saula). Rád mám třebas i bratra Mission. S tím byla slušná sranda. Nebo řešení Romeo-Julie vztahů na Dantooine, či řešení tamní vraždy v divočině. Nebo třebas soud s Joleeho přítelem na Manaanu.
Jako často se to pohybuje v tradičních klišé Star Wars atp. (s výjimkou právě asi toho soudu na Manaanu - ten by sednul možná více do dalšího dílu :)), ale imho to je součást kouzla tohohle světa. Až na výjimky to vždycky byla dost pohádka.
Isair: V mnohom súhlasím/rešpektujem/chápem ten názor, ale že tá hra nemá žiadne zvraty? Tiež tie rozhovory/interakcia - postavy sa určite nedajú po prvých dvoch planétach prekecnúť, ono to asi závisí aj od toho ako často ich striedaš a berieš na planéty, aj tie ich vzájomné interakcie a aj to mlčanie, kde zas čosi nové po čase povedia. Star Wars je v zásade čiernobiele, je to "scifi rozprávka". To sa snaží práve zmeniť Kotor 2, avšak v KOTORe 1 mi to nevadilo a vďaka SW univerzu mi hra prišla veľmi bohatá na lore, ktoré človek získaval predovšetkým vďaka rozhovorom. Určite to nebolo nejaké drsne komplikované RPG, ale určite nie ani nezábavné (i keď holt miera subjektivity) - preto aj moje vysoké percentá, v prvom rade zábava. :) Preto s tým o súbojoch a tak súhlasím, ale rozhovory mi určite neprišli slabomyselné.
Isair: Yop, vesměs souhlas. Po všech stránkách mi něco chybí/vadí.
O Vánocích jsem to ale minul... Což mi připomíná, že bych si měl pomalu založit nějaký fond na blížící se Vánoce, protože to zas určitě bude kopec slev, kterým neodolám. :-D
Jo HK-47 byl frajer docela se těšim, až si to zahraju s tim módem a bude možnost se podívat do té továrny :)
Tulareanus: Pytle... Teď mě dostals=D Všeci asi víme která. Bingo, Hedvábná Liška je to=)

A už nechte těch parafrází vycucaných z prstu. Medděd taky není Tom Bombadil, přesto mají podobné postavení.
Kreiu by som prirovnal skôr k Palpatinovi, i keď je rozporuplnejšia a "prefíkanejšia"
Malignus: Yoda má svůj protějšek spíš než v Zharovi a Kreie v samotném Vandarovi.
Tulareanus: Však zrovna o atmosféře KotORa nelze skoro vůbec pochybovat a vesměs i díky těch archetypům má KotOR své kouzlo. Problém bude, pokud to tak bude v každé další SW hře.
Drago: Já to myslím jako případy archetypů, ne doslova. Jakože Atton Rand a Carth Onasi jsou jen přejmenovaný a poupravený Han Solo. Stejně tak je ve většině her archetyp "Yoda", mentor, kterej ti řiká co a jak a vo co gou (Zhar / Kreia). :-)
NateLogan: nj máš pravdu měli tam ve vesmíru nechat hlavní hrdinu létat vrtulníkem, aby se to náhodou nepodobalo něčemu z filmu ....
Ale celkovo vďaka "stopáži" a tak je ten príbeh, štýl, atmosféra a prostredie oveľa rozvinutejšie než na plátne.
MIGtheDRAGON: To bylo spíš myšleno tak, že v každém SW je postava až nápadně podobný Yodovi, Solovi, Lukovi... Sakra vždyť v KotORech je i maskovaný Sokol :D (tedy pardon, on je to vlastně jestřáb).
Malignus: Tak zrovna v kotoru vzhledem k tomu, že je několik tisíc let před filmovou sérií yodu nebo hana solo nenajdeš :) ale je pravda, že ve většině SW hrách jsou.
Autoři hry se natají tím, že je hra plná archetypů. Upřímně, ty archetypy jsou ale už nad míru únosnosti. V každý hře Chewie, Yoada, Han Solo, Luke... Už by to chtělo něco novějšího a originálnějšího.
Say: Možná to Tarhiel myslel ve smyslu, že se Lucas překonal tím, že dal zelenou RPG, což tehdy a dnes stále je potenciální komerční neúspěch. Na rozdíl od jedi knightů a podobných akčních her.
Tarhiel: Lucas na tom měl sotva podíl, kromě toho, že mu ukradli koncept=)
Nehrál jsem nikdy za jinou postavu než za kecací. A vždy mi to přišlo v pohodě. Největší problémy jsem ale asi měl na Tarisu (Bendak Starkiller byl pro mě zvládnutelný vždy jen s použitím granátů). Na Dantooine se vše pochopitelně změnilo. Koneckonců aby taky ne. S novými schopnostmi se hra dost radikálně proměnila. Pročež nekecej a hraj. ;-P
Btw do ukrývání nevim, jestli má smysl investovat. Vždy jsem raději dával do otevírání zámků, což se hlavní postavě většinou hodilo více. Soubojů je ve hře spousta a většině se nejde vyhnout. Pokud bys se jim chtěl vyhnout, tak spíše než původní radu (nekecej a hraj ;-)) doporučuji přestat hrát.
MCZ: No právě že parťáky v mnoha případech, kdy to je zrovna potřeba, nemohu použít (po závodu kluzáků, setkání s Juhani). Často se ty boje pak stávají docela patetickou záležitosti, kdy musím použít granáty jako o život. Navíc mě štve, že schopnost přesvědčování jsem mohl použít věsmes jen v případech, kdy se z daného problému šlo vykecat i jiným způsobem. Navíc ty dialogy v postupu téměř nic neovlivní (krom snížení cen v obchodu/zvýšení cen za odměnu + pár dialogů, díky kterým se vyhnu 1 nebo 2 sithským plechovkám). A já všechny body vrazil do přesvědčování a utajení (plus toho, čeho se týkají, tzn. charisma, obratnost, atd.), doufajíc, že se té hrubé síle nějak vyhnu, jenže ani to plížení vůbec nepomáhá.
proto vyjednat mir je tak tezke...jooo diplomant ten tvrdou praci ma... :D

se divim ze Koblizek to jeste nehral :( takova must have, i pro me RPG negativniho a nakonec je to ma nej hra - at zije paradox :D, ale zacina se vyvijet znacne zaporny nazor co? :) ono hrat to v roce 03 a ted je rozdil, ted uz to asi nebude tak kulervouci pecka....

jo Sithove to meli dycky lehci, zapichnout a jit dal :)
MCZ: Potvrzuju taky... Holt, asi by sme měli hrát za Jedie a ne Sithy=)
Ze čistě diplomatický charakter je pár soubojů docela na obtíž, to mohu potvrdit.