Úžasná hra na evoluci, všechny fáze jsou skvělé , hra je propracována do nejmenšího detailu, hra by si zasloužila remaster nebo remake a nebo 2 díl, jinak původní verze Spore též vypadala zajímavě a realisticky, stačí si napsat na YouTube Spore old version.

Mimochodem k čemu je ta paměť a jak to mám mít nastavené správně ? Viz screeny.

PS. Existuje něco podobného jako SPORE ?

pipboy: Dokud bylo žádostí mnoho, ještě jsem byl ve fázi "nadšení ze všeho", takže jsem to snášel. Ve chvíli, kdy už by mě sraly, jsem si mohl dovolit všechny (nebo téměř všechny) žádosti ignorovat.

Ale zrovna v tomhle vesmírná fáze rozhodně není optimální, syndrom "slepičky" je značný.
Ajantis> tebe na zacatku vesmirnyho stadia neotravovala s pozadavkama vyhruzkama a prosbama snad kazda objevena civilizace vcetne te tvoji?
AiMLEzZz - uplne novu vytvorit nemozes, ale mozes terraformovat ostatne planety az na najvyssi stupen obyvatelnosti :)
Spore je zkrátka velká revoluční hra, kterou v "revolučnosti" překonala i malá hříčka jménem Flower. Ale snaha byla, jen to bohužel Will celé neukočíroval tak, jak by asi chtěl...
Když SPORE vyšlo, tak kolem toho byl pěkný humbuk, vzniklo dost komentářů a dost se diskutovalo, ale teď se dostala až na poslední místo v mém seznamu sledovaných her se svými 106-ti dny bez aktivity. To o hře něco říká .... žeby: "Hodně povyku pro nic?"
MCZ: Áha, dík za info :) Hádám, že jsem pár lidí nepotěšil... :D Zkusím to dát do pořádku :)
7c: Když překlineš z jednoho na druhý, tak se automaticky přidá k tomu druhému; abys to zresetoval, musíš na to stejné znaménko klepnout podruhé. Tohle jsi myslel? :-) (Mě to také mátlo.)
Hmm, ty plusy a mínusy fungují nějak podivně *whistles* Tímto se omlouvám za plusy i za mínusy :)
teda zero punctuation me docela zklamal, i kdyz teda do spore jebal :)

btw ugra ten minus mas taky od anthraxe? :)
Já se taky dostal jen k jednomu upgradu nákladovýho prostoru, pak mě hra začala tak nudit, že jsem skončil.
Ronik: Pak se ti v "batohu" objeví šipečka, kterou budeš posouvat na další várku slotů.

Myslím že je ten upgrade jen jeden... nebo to jde do více levelů jako zbraně?
Koupíš si upgrade, ale nejdřív musíš splnit nějakej úkol a dostat odznak.
Dá se nějak ve vesmírné fázi zvětšit počet možných položek, které můžu převážet?
Memphis: Je to to tlačítko "vybrat" úplně vlevo pod obrázkem příslušné budovy. Pak se otevře nabídka s dostupnými modely.
Tak tohle tlačítko jsem asi přehlédl, ještě na to mrknu. Myslel jsem, že pokaždé musím stavět nové stavby.
Memphis: ? Přece není žádný problém použít ten svůj starý návrh nebo nějaký z počítačem předpřipravených modelů. Mně to šlo i na úplně opačném konci vesmíru.
S prvním barákem a vozítkem jsem si taky vyhrál, ale ve vesmíru při každé nové kolonizované soustavě stavět 3 nové baráky už mě pěkně štvalo..:/ Tlačítko "random" popřípadě "aplikovat můj defaultní styl" bych uvítal. Stejně jak zmíněný "rychle potřebuji všechny věže" button.
Editor vozitek me mistama docela stve, ale jinak je taky dost povedenej... a tesil sem se na nej nejvic. Stejne tak baraku, kde muzes udelat desny silenosti nebo obycejny domky jako ja. Jako clovek odkojenej na LEGU sem ve svym zivlu :)
Ja s nim proste souhlasim, ze Spore je krabice plasteliny :) Je to "normalni" hra, ale v porovnani s opravdu "normalnima" hrama je trosku jina.
montana: Jo, ale sedí to k tomu víc. Kdežto ve Spore prostě musíš hrát dle jasných pravidel a kromě tvoření příšerek a baráků/vozítek (které už mi imho připadají docela navíc; už ne tak promakané) je to normální hra (tedy spíše víc her v sobě).
zdenous - ty nesmyslný řeči v závěru sis mohl odpustit. Hra je super a komu se nelíbí je CSkař. Wtf? A ta věta o krabici plastelíny je taky k smíchu. Můžeš si editovat příšerku nebo barák, ale tim veškerá plastelína končí. Tady se autorům zase povedl pěknej brainwashing.
ajantis: Kdyby to bylo jen těžší (v nějaké přijatelné míře), tak by mi to nevadilo. Ale ta hra tě prostě frustruje, neustálé - "ufo útočí na vaší planetu" - je opravdu o nervy. Jak jsem psal ve svém komentáři, přilítnout na každou svojí jednotlivou planetu a do poslední lodičky agresory vyhladit, to je prostě pitomost a zhovadilost. Stejně jako že si nemůžeš vytvořit nějakou flotilu (obdobu kmene v kmenový fázi). Ne, prostě si musíš vystačit se svojí pidilodičkou, která i s těma upgradama a spojencema neni nic moc.
tak nejak, vsechny predchozi faze byly primitvne jednoduche, ze ve vesmiru najednou nastoupi "realismus" neberu.
ugraugra: Uznávám, že je ten přístup k hráči v tomto směru v jednotlivých fázích trochu odlišný (tj. že ve vesmíru je tahle cesta těžší). Ale chápu to jako vlastnost, nikoli jako chybu, a zrovna pro vesmír mi tohle docela sedí. Ono dobývání planet s drahou technikou je pak docela legrace, potíž je v tom, že na začátku vesmíru na ni nemáš prostředky ani "body". To ale chápu jako vyjádření toho, že jsi nováček, tvá rasa nemá s životem ve vesmíru žádné zkušenosti a má tedy technologický deficit oproti těm mocným impériím okolo. A pořád jsi jen jedna civilizace ze stovek, pár planetek ze statisíců... Tak hrozivý nepoměr v těch předchozích fázích nebyl; chápu, že síla tady mnoho nezmůže a dohrát hru jen díky ní je obtížné.
Tadyto vysvětlení neberu. To je jako kdyby si v kmenový fázi chtěl zaútočit na sousední kmen a dostal si nehorázně do držky. Taky si tam novej a sám samotinkej. A jak to šlo hladce. Ale vesmír je prostě peklo a jsem si jistej, že takhle to autoři nezamýšleli. Jednoduše se jedná o chybu, nedodělávku a basta :)
ugraugra: Jak už jsem zmínil, tuhle "nevyváženost" nepovažuji za minus, ale naopak za vcelku realistickou věc. Prostě akceptuji, že si - sám samojediný, nadto ve vesmíru nový - celý vesmír obývaný stovkami jiných ras silou nepodmaním. Za agresivní rasu si určitě zahraji (chci si trochu víc užít toho ničeneí drahým vybavením), ale o dobytí celého vesmíru nebo vyčištění každé planety od Hrubešů se snažit nebudu.
Já bych doporučil lidem, co Spore dali 90+, aby si zkusili vesmír za agresivní rasu, co nechce spojence a ráda by dobyla planety násilně. Když už dám hře vysoký hodnocení, tak čekám, že bude vybroušená z obou stran a ne že bude hráče "trestat" za to, že si vybral zrovna tu nedomyšlenou cestu.
jako predstava ze bych vysolil 1200 czk a misto slibovane revolucni hry dostal tuhle splacaninu, ktera pominu-li vesmir "jen" neurazi, nasral bych se celkem nepekne taky a nejakych 5-10% jeste ubral :)
Jinak já sám ještě nevím jaké dám Spore finální hodnocení, je to opravdu hra mnoha tváří a ohodnotit jí jedním číslem není vůbec jednoduché.
Ajantis: Já ti to věřím, já si naopak myslím že dost hráčů hype ovlivní negativně, resp. posuzujou hru daleko přísněji. Hlavně ti, co si jí ihned koupí a pak postupně zjišťují, že to není úplně to, co chtěli a slibovalo se.
Já bych řekl, že na nějaký hype naprosto kašlu a jde mimo mě, ale tady by mi to stejně nikdo nevěřil. Dal jsem 95% a jak řekl pipboy, to je neklamná známka toho, že jsem oblbnutý hypem. :-( Nezbývá než se s tím smířit a poprosit všechny, aby si mě vyndali z "přátel", mé názory nemají cenu a potřebuji to jako součást nadcházejícího pokání.
Ja ji prave nesledoval takrka vubec, jen samozrejme to ze je a ze se furt predelava :) Mozna proto sem zatim spokojenej (ve vesmiru sem byl jen asi 5 minut :)
Vidím, že skace už přehodnotil, nula byla vážně trochu krutá...:) Ale věřím, že někoho kdo od toho čekal něco jiného, to mohlo solidně zklamat. Já jsem naštěstí moc hype kolem téhle hry nesledoval...
achjo vy o tom tak pekne mluvite ze me jen o to vic sere ze z meho pohledu je vesmir nehratelna splacanina :)
Memphis: Já bych to mírovou cestou určitě vyzkoušel (kdybych si těch záporných bodů všiml včas před přepsáním sejvu). Hledáním optimální cesty jejich říší jsem strávil pěkných pár hodin, stejně jako pročesáváním galaxie, kde je černá díra ústící co nejblíž středu vesmíru. Dostal jsem se btw. až na jeho samý konec. :-P

No, nebyla to dvakrát velká zábava, adrenalinu jsem si ovšem užil požehnaně. Dobývat to klasickou cestou je podle mě na palici, jsou to přinejmenším desítky planet.
Memphis: Ano. Pokud jste ve vztahu "neoblíbenosti", alespoň s tebou mluví, takže
1. je můžeš uplácet (100 000 = 2 body), jde to však jen několikrát (10x?);
2. můžeš pro ně plnit questy, za ně ovšem získáš též jen omezený počet bodů.

Pokud jste ve vztahu neoblíbenosti, doprovází tě všude jejich lodě a po čase na tebe začnou střílet. Je tedy důležité nemít zapnutou autopalbu a nemít s sebou žádného spojence, který by palbu opětoval. Průběžně utržená zranění si musíš opravovat za letu, nebo se vracet na vlastní planetu poblíž hranic jejich impéria.

Také se mi povedlo získat asi 2 body za postavení Ambasády, než mi ji zničili (šlo by to opakovaně?), a možná by šlo získat pár bodů i tím paprskem štěstí. Já jsem udělal hcybu, že jsem při prvním setkání (a plnění úkolu) neměl vypnutou tu autopalbu a nabral jsem tak několik záporných bodů za "střílí na naše lodě". :-/
A jde s nimi vůbec získat nějaké kladné body? Jsou vpravdě celkem odměření...:)
Memphis: Já jsem při prvním kontaktu s nimi neprozřetelně získal několik záporných bodů do vzájemných vztahů a pak už se mi to přes veškerou snahu do neutrality vytáhnout nepodařilo. Nevím ale, jestli by to i tak stačilo, takže nemohu s jistotou říct, jde-li to vyřešit mírovou cestou.

Mé dohrání tedy spočívalo v co nejrychlejším průletu jejich impériem, přičemž jsem občas nějakou planetu dobyl, abych si na ní zřídil základnu a mohl se v ní respawnovat. Na férové dobývání má pacifistická civilizace neměla.
Ajantis: Takže jsi ty Hrubeše nakonec ukecal? Nebo jsi musel přistoupit k něčemu drsnějšímu?
montana: Jak chceš hypnotizovat někoho s malým ještěřím válečným mozečkem? :-D Ty motýle
Až si udělám svoji armádu obludek, tak vás sežerou všechny :-D
Překvapivě se mi zatím ta vesmírná fáze líbí (rozhodně o dost víc než předchozí). Sice všude musím lítat jen s jednou raketkou, ale nějakým zvráceným způsobem mi to vyhovuje... samozřejmě by se to dalo udělat mnohem lépe (třeba za tlačítko kup všechny věže ve městě/na planetě bych dal ještěří ledvinu).
Naaahodou :) Bych jim zhypnotizoval mesto a pak ho sproste odkoupil za podradnou cenu :)
montana: Mé agresivní jelení ještěrky by sis nepřál potkat ani ve snu, z tvých lučních motýlů by se rázem stal ohrožený druh...:)
Memphis: Proc offline? To je na pytel, protoze tam mas akorat tuctovy potvory od Maxisu... navic kdyz si das par lidi do pratel, tak se ti pak automaticky stahujou jejich potvory a potkas je ve hre :)
Ha, tak jsem si restartoval vesmírnou fázi na nové planetě, proklikal těch pár počátečních úkolů a terraformace už šla v klidu...:)
Ajantis: Pod XP je to: C:\Documents and Settings\jmeno_tveho_uctu\Data aplikací\SPORE
ajanťák: je to hra od EA fellas, že? tak to bude někde na systémáku (My Games, My Profiles, etc.)
memouš: nasrat, jsi jen pouhý prznič co hanobí vznešenou rasu. dyť pěstuješ něco co, a nebojme se to říci, vzdáleně připomíná pipboye. :-) :D
Nevíte, kam přesně se ukládají informace o mé rozehrané hře, abych o ni při formátování HDD nepřišel? Díky.
montana - no tak ja mam priserky na sporopedii este zcias creature creatora :),a na nick sa ani pytat nemusis :))
ještěr: Ten už mám já!:D Ale moje jsou červené s ozubenými koly na zádech a jelením parožím, tak si je snad poznáme...:)
hmm, že bych taky protáhl svýmu FUPu dutiny a zbudoval si nějaký národ agresivních ještěrek?
PERKman: bych to tak černě neviděl, je to klasický problém několika hlasitých jedinců s vyhrocenými názory.
Rozpad svetovych nabozenstvi za rohem aneb jak se lide z kostelu snazi zadrzet svobodu a normalni lidske uvazovani jako vodu v derave mise. Vtip vecera, ne-li poslednich jednadvaceti stoleti.
Špatná zpráva pro můj hyperagresivní ještěří národ, který ještě nepochytil umění terraformace...:)
Já tuhle "nevybalancovanost" shledávám vcelku realistickou. Kdyby se naše rasa (hypoteticky) dostala do (hypoteticky silně zalidněného a technologicky pokročilého) vesmíru, v němž by žily rasy podobné té naší, určitě by lépe pochodila s mírovými prostředky, než kdyby se snažila ostatních 70 impérií si vojensky podrobit.
Ta hra je fakt nehorázně nevybalancovaná. Ted hraju za hipíky poslední vesmírnou fázi a je to 10x jednodušší a hlavně už to neni tak šílenej vopruz jako když se snažíte nějaký impérium dobýt a oni furt útočej na vaše planety.
Ajantis: Nabídli (opakoval jsem to asi 10x), ale pouze a jen atmosferický generátor, což neřeší můj zmrzlý problém. Asi budu muset zkusit někde jinde terraformovat planetu s lepší teplotou a získat tituly, pak si koupit něco na úpravu teploty. Ale moc se mi do toho nechce...:P
Mempha: Tak transformuj jinou né, voe! :-D
Jinak když se na to podíváš vědecky, tak by teoreticky mohlo stačit na planetě vytvořit vhodnou atmosféru aby se teplota zvíšila. Pomůže ti k tomu skleníkový efekt, ale musíš ji tam nějakou dobu udržet aby ti hned nevodfákla. :-D Jestli má planeta moc malou gravitaci tak jsi v kaši! :-D
Memphis: Když ses vrátil zpět na domovskou planetu, nenabídli ti další? Mám pocit, že mně prodali za 1000 peněz nový nástroj.
Ajantis: Mám pocit, že jsem to nějak podělal. :) Ta planeta byla asi celkem OK, ale z nějakého důvodu jsem z ní udělal Sibiř. Do T-1 se nedostanu, takže rostliny hned chcípnou. Pokročilé nástroje na zvýšení teploty co jsem se tak díval potřebujou nějaké další medaile, které získám pouze terraformováním planet... nice. :D
Memphis: Ty nástroje upraví teplotu / atmosféru vždy na omezenou dobu, během níž je třeba ten stav stabilizovat přidáním rostlin. Živočichy můžeš dodat až později.
(Bez nástrojů to nejde.)
S terraformováním jsem za celou hru neměl jediný problém, vždy fungovalo jak mělo, a že jsem terraformoval mnoho planet...

Mně se ten spoiler nejprve přes hodinu nezobrazoval a pak už ano. Heh.
ugraugra: Mně všechny kytky co jsem tam hodil hned chcíply, asi zmrzly...:) A myslel jsem že ten generátor tam bude na pořád a on za chvíli zmizí...:/ Můžu nějak ovlivnit teplotu i bez těch nástrojů které ještě nemám odemčené?

Spoiler už jede, chybka.
Memphis: Jo, to terraformování je taky dost nedodělaný. Musíš tam hodit generátor atmosféry a pak tam v rychlosti naházet kytky a potvory ze svý lodě, aby se to ustálilo. Btw zkoušel jsem z jedný vhodný planety na zelený oběžný dráze udělat aspon druhej stupen - udělal jsem atmosféru, najednou klesla teplota. Zvýšim teplotu, po chvíli zase klesla. Wtf? Zkoušel jsem to ještě párkrát a pak mi došli prachy. Fakt paráda ...

Proč mi nefunguje spoiler?
pipboy: Dlooouhý tunel, na jehož konci tě čeká OPRAVDU infantilní létající talíř, který tě přivítá mezi nejmocnějšími, pochválí a obdaruje schopností terraformovat planety z T-X na T-3 jedním kliknutím.
Od toho středu vesmíru jsem tedy čekal víc. :o(
Pánové, mám menší problém. Ve vesmírné fázi mám za úkol terraformovat první planetu, dají mi pouze "generátor atmosféry", ale ta planeta co chci formovat má zároveň velmi nízkou teplotu na jejíž zvýšení však nemám žádný předmět (generátor atmosféry tak přijde vniveč protože se nedostanu do fáze 1 obyvatelnosti planety).

Je to bug/přehlédl jsem něco? Jako řešení mě napadá pouze hrát dál, plnit jiné úkoly a odemknout si nějaké předměty ke zvýšení teploty planety. Což mi připadá divné, zřejmě je to na dlouho a tohle vypadalo na jeden z těch jednorázových "doleť a udělej" questů.
montana: Ve druhé fázi je toho k prozkoumávání docela dost, 3. a 4. v tomto ale bohužel ztrácí.

Každopádně o výjimečnosti Spore myslím dostatečně vypovídají už místní silně polarizovaná hodnocení.
Tak asi po trech hodinach hrani sem porad ve druhe fazi, protoze prouzkoumavam vazne kazdou blbost :))
Mimochodem, nemáte někdo informace / zkušenosti, jestli jde "věc Hrubeš" vyřešit mírovou cestou? Tedy jestli mohu hru dokončit (ne tím způsobem jako skace :-)) bez boje? Zatím jsem se válkám důsledně vyhýbal a nerad bych to měnil.