skace: Zajímavé je, že zde uvádíš, žes hru dohrál. Onen "komentář" tomu ale příliš neodpovídá.
asi dodrzel, ale nejak mam pocit ze by mi to nemohlo byt vic jedno :) Nebo muzou hraci v online primo komunikovat a spolupracovat? Ja myslel ze to jen stahuje sdilene potvory.
Z Tiscali Games zpráviček: "Will Wright: Sims Online pohřbila nepřítomnost obsahu vytvářeného hráči a povinné předplatné, což napravujeme v "masivně singleplayerovém" Spore." - Minimálně tenhle slib Will dodržel
Jen takový dotaz - mohl by mi někdo, kdo má nainstalované Spore, kolik zabírá na disku?
skace - ten tvůj příspěvek by se lépe vyjímal v komentářích, diskuze je spíš na pokec. Chápu, že tě ty vyhozený peníze nasraly, ale 0% neberu jako smysluplný hodnocení, zkus vychladnout a rozmyslet si to ;)
Krásnej komentář.Spore mě nikdy nezajímalo, stejně jako Sims nebo SimCity, ale tyhle komentáře mě bavěj.
To jsem zase udělal hovadinu... kupovat za dvanácet sběratelskou edici hry, na kterou jsem se tak těšil... Přitom už dva roky nazpátek se objevilo první čtyřicetiminutové video, kde Willík popisoval, jak to bude revoluční, grandiózní, skvělé a stoprocentně procedurální. Spoléhal jsem na jeho superlativy, nečetl vůbec žádné články, abych se nechal příjemně překvapit, ale tentokrát to byla veliká chyba.

První fáze byla napoprvé opravdu dobrá, všechno barevný, spousta bublinek, všude příšerky, sem tam nějaká řasa k zakousnutí, zkrátka roztomilý... Jasně, tady si asi moc vybírat nebudu - jen tři druhy kusadel, nožiček, očíček a útočnejch výrustků. Párkrát jsem zkrátka musel chcípnout, najít kompromis, aby se dalo vůbec hnout z místa. Následná reorientace z býložravce na masožravce byla věcí dvou kliků - vyměnit filtrační fousy za pořádný kusadlo... Ne ne, zase se nemám čím bránit a znova chcípám.... Zkusim kusadla i fousy najednou, snad budu žrát rychlejš než chcípat... Jo, ono to funguje... Přežil jsem kapku vody a dostal se na souš...

Ó jaké překvapení... buďto můžu žrát ovoce, rostoucí na keříku, jít zabíjet jiný zvířátka na maso, nebo taky oboje... Tak co provedu s tamtím žabouchem??? Jenom dvě možnosti? Buďto útočit červeným čudlikem, nebo se skamarádit zeleným. Tak teda budem kamarádi. Žabák začíná zpívat, nápověda radí opakujte to, co dělá druhé zvířátko... Tak teda zpívám... Juhů posuvníček se plní a jsme kamarádi... Okénko s úkolem hlásí, ať to opakuju i s dalšíma dvouma žabákama... Méďa Béďa vedle zakládá hnízdo, vyrážím znova zpívat, tancovat a dělat pózy jak blb... Následuje motýl - toho už radši navštívím vojensku. V hnízdě se ke mně nikdo nechce připojit, tak musím opět šaškovat, aby se vůbec někdo přidal do party... hurá na ně... Kilk, klik, klik, hotovo hnízdo vyhubeno. Co teď? dalších šest hnízd čeká na spřátelení nebo na vymýcení... Nuda, nuda, pořád dokola

ÁÁÁ hnzdečko lásky se přestavuje na chýši s táborákem... Vykutálíme vajíčko z chatrče, chvíli počkáme a máme pracanta... Pošleme ho ke keříku trhat ovoce... Mezitím rozložíme kiosek s oštěpama, každej si vezme jeden a můžeme vyrazit na nově vznikající kmen. Klik myší - pích, pích, vesnice je čistá... už jen rozbořit hlavní budku a po deseti minutách monotoního klikání je jeden z X kmenů vyhlazen... Tentokrát se bude vyjednávat... Všichni vyfasujou píšťalky v druhém kiosku a cupitáme za hnědejma... Znova čím dál víc otravný klikání jako v minulý fázi... Po chvíli blbnutí se stáváme velkými kamarády, dokonce mi občas zanesou pět jednotek jídla jako dárek... Zbytek trhačů našeho kmene se mezitím vybavilo tyčema na sběr jídla. Místo tradičního trhání z keře do něj prásknou tyčí a vše seberou ze země... Chtělo by to lepší zbraně... Co tam máme? Samozřejmě výbornej výběr...sekery a pochodně, nic víc. Každýmu vrazim něco do ruky a jde se na dalšího šamana... Nic nudnějšího jsem nehrál.

Po dalších dvou hodinách nám roste město. Óóó božínku - editor baráků... patnáct minut si tam stavim nádhernou radnici, sice jsem jí zapomněl pomalovat, ale to pak opravím... Chci postavit první barák pro lidi... znova editor... pětiminutová rychlovka, už ho radši ani nenatírám ... Tak si postavíme vozítko... zase editor!... Továrna!... házim dvě kostky na sebe a už nic dělat nehodlám.... Vyrazíme tedy zabrat gejzíro-sopku, která chrlí 1000 jednotek ?koření? za minutu. Po cestě vyzkoušíme obranu nepřítele, ale kupodivu drží. Postupně stavím další a další budovy, až jich mám neuvěřitelných pět. Na další baráky nemám z nepochopitelnýho důvodu sloty ve městě, zatímco soused (taky feudál) jich má 12.

Několikrát se neúspěšně pokouším o získání území militaristickou cestou, ale díky věžím na hradbách se stále nedaří... Mezitím infantilní AI posílá už hodinu pokaždé jedno vozítko neustále k mému zdroji koření. Z druhé strany létá za stejným účelem letadlo... Nejsilnější útok proti mě byl dokonce dvoučlenný! (střední obtížnost)

Nově zabrané město nechávám ekonomické, vytvořím supersložité dvoudílné vozítko, a kliknutím posílám karavanu přes půl zeměkoule. Tenhle obchod vydělává nehorázný Sporáče (V EA si dejte přes držku, to je měna horší jak Simleon), zatímco produkce vrtů klesla na desetinu. Meztím se povedlo rychle nashromáždit čtyři tisíce sporáčů a můžu koupit město se kterým obchoduju... To se mu zdá málo, čekám na osm tisíc, zase nechtěj. Až při šestnácti vtipně hlásej: "Umíte učinit skvělou nabídku, jako vždy"... Město koupeno, karavany se zastavili... Posílám je na další město a za dalších pár minut ho kupuju. Postupně skupuju celou říši bez jakéhokoli problému včetně posledního města.

A konečně poslední fáze - vesmírný věk. Tentokrát už si vznášedýlko udělám pořádně, protože nic dalšího už nebude. Pomilionté absolvuju cvičný tutoriál s ovládáním raketky na vlastní planetě. Věřte mi, laserem zabíjet obludy přestane bavit už v tutoriálu a další "vychytávky" jsou na tom podobně. Následuje roztočení scrolovacího kolečka, vesmírná loď se vznese na oběžnou dráhu, loading, vyscrollovat ze solárního systému, loading a hurá jinam... A aby to nebylo tak jednoduchý, tak nejde vůbec nikam leťet přímo, jen přes jinou hvězdu, která je v minimální vzdálenosti od vaší... Fakt srandy kopec natáčet kameru a snažit se odhadnou, kudy se dostanu z jedný tečky na druhou tak, aby mi při tom nedošlo palivo... Po nekonečným hledání jsme našli to správné místo a znova roztočíme myš, znova počkáme na loading, znova roztočíme, znova počkáme, ještě jednou a jsem tam.... Zmáčkneme čudlík komunikace, řekneme AHOJ, nebo OMYL, vybereme opravit loď, obchodovat, útočit, nebo vytvořit obchodní cestu... nic víc tam není... Prodal jsem svoje zelené koření, nakoupil žluté, letěl zpátky, prodal, scrolloval...

Vypnul jsem Spore, a už ho asi nikdy nezapnu... Chápu, že GTAčko je "určené" dvanáctiletým dospělákům a tohle je pro o rok mladší brášky, ale i přes to, je to trošku moc. Tak nadějná hra a oni ji pošlou někam do budgetu za 50Kč i s časákem... Když to prezentovali před těma dvouma rokama, tak to měla být bomba, ale takovejhle paskvil jsem ještě nežral. Celá tahle multi-genre massively single-player online game hra je postavená akorát na editoru, kterej stejně v půlce hry (cca 20 úprav) začne nudit, jinak by se dala srovnávat s jakoukoli podřadnou flashovkou. Takovouhle hru nemá ani cenu sosat někde z torrentu, jenom si s ní zkazíte dvě odpoledne... Kéž by šli vrátit prachy...

Po nějakých 15 hodinách ve vesmírné části - a tedy ještě v relativně nepokročilé fázi seznamování se s herními mechanismy - se mi jako její největší nedostatek jeví neexistence pravidelného příjmu. Ideální by bylo, kdyby na planetě vytěžené koření počítač automaticky převážel do (třeba mnou určeného) přístavu a zisky se automaticky přičítaly na konto. Manuální převoz z jedné planety na druhou je příliš opruzující na to, abych to dělal pravidelně.
Důležité je, že jsme vyloučili, že by se hra mohla na 9 skutečně někomu líbit. To je základ, o nějž semůžeme při posuzování světa opřít. Jen doufám, že nakonec také nezjistím, že jsem obětí hype, mohl bych si pak sebe ještě vážit? :-(
Já jsem právě dokončil civilizační fázi a jsem VELMI spokojený. Ale jsem si též vědom, že to nejkontroverznější mě teprve čeká, takže s nějakým hodnocením počkám.
Ježiš přece to nemůže bejt tak strašný jak píšete, vždy to Game Rankings hodnotí 86%, Pc Gamer 91%, tyjo, ign.com 9-9,2, gamespot 8,0 hrej.cz 8,0. Mám předobědnanou Galactic edition tak doufám že to nebudou vyhozený prachy.
A taky se sem nenatáhli inteligenti ze spore-planet.cz - dobrá polovina z nich v tématu Deset svých nejoblíbenějších her uvedli Spore - ale po vydání Creature Creatoru :)
Gamerankings: 86% z recenzí je pochopitelnejch, je to Ačkovej titul a navíc od EA, takže nadhodnocování je samozřejmostí. 87% od uživatelů - myslim, že to zatim převážně hodnotili mladší ročníky, co se na to třásli celej rok, tudíž znovu nadhodnocování. Ono to spadne na těch 75-80 :)
Natelogan - nejsme pozadu, jen je tady mín malejch dětí co tomu dávaj 100vku :P
Řikam že jsme pozadu...jinak to zatim vypadá na hru ála Sims...jednoduchá spíše pro příležitostné hráče
Nechapu co na tom driv nez to vyslo vsichni vydelo. Uz od zacatku bylo jasny, ze tohle nebude nejaka prevratna hra, ale dalsi lec v necem originalni hra v podobnem zebricku.
Zatim co jsem slysel, tak 80% vypada na adekvatni znamku, ale pro Galactic Edition si jdu az v pondeli :)
NateLogan: Nemyslím, že by čtyři hodnocení na české databázi her něco znamenala... :-)
Ale no ták, jsme docela pozadu za světem, viz GameRankings a hodnocení 86%. Nebo že by hráči a odborní recenzenti měli každý jiné chutě? :D
Nejvyhajpovanější a nejpředraženější hříčka pro děti předškolního věku, jakou jsem měl kdy tu pochybnou čest hrát. 60% a to mě ještě čeká vesmírná epocha...
Fajn, koukám že to neni mojí neschopností, ale že ta poslední fáze je vážně tak dementní že se to nedá pořádně hrát. Fakt škoda, vypadalo to tak pěkně
Jak na to tak koukám, tak tentokrát Will fakt šlápnul vedle a asi rovnou do vosího hnízda...ale to je jen detail, EA a masivní mediální masáže a hype to zachrání (pokud vyřeší problém s klíčema, teda i když to je vlastně jedno, lidi to koupí i nez klíče :D)
ok, komentar doplnen o dojmy z vesmiru. chaos jak svine, vydrzel jsem to cca hodinu. uz na to kaslu, chvili si pohraju s editorem a koncim.

Ze se ta hra neobtezuje skoro nic vysvetlovat v 3. a 4. fazi, budiz - ty jsou jeste pomerne primitivni a casem se to odpozoruje. Ale ze me hodi do vesmiru s dojebanou mapou a dojebanym systemem kde kdykoli chci/musim neco udelat, musim si tam rucne zaletet a vsichni otravuji se vsim a na kdejakou blbost je casovy limit, atd... a rekne mi krom naprostych zakaldu uplne hovno co a jak dal, to teda nee. Je tam potencial, to rozhodne, ale oni to proste zpravovali >takhle< a je to priserne a ja se s tim odmitam srat Rybkou inzerovanych 30 hodin.
hehe, to abych eventuelne zprovoznil svou novejsi kartu, a to "moderni" ati x800 gto :))
(z ReadMe)

3450, 3650, 3850, 3870,

Intel(R) Extreme Graphics
Windows: GMA 950, GMA 3x00
Mac OS X: GMA X3100
Zajímavé (a pro někoho možná i užitečné) je, že i v Galaktické edici je volitelná možnost nainstalovat hru v českém jazyce, což např. Funstore nebo Xzone v informaci o hře neuvádí.
Ta poslední fáze vypadala zpočátku výborně, ale ted jsem přišel na to, že při hře za "válečníka" to jde nějak ztuha. Chtěl jsem bejt zlej zloun a silou si všechny planetky podrobit, ale koukám že to asi nepůjde. Myslel jsem, že při dobývání na ně vletim s nějakou flotilou, ale bylo mi řečeno, že je mám obsadit sám (s jednou raketkou :o)), tak jsem se do toho pustil a po těžkejch haluzovejch bojích po hodině jsem obsadil první planetu, ale rozhodně mě to nebavilo :D Takže nevim,... asi mi něco uniká? Ted jsem teda uzavřel nějaký spojenectví a přidala se ke mě jedna raketka, což je pořád málo. Předpokládám, že hra po mě chce, abych se zpočátku věnoval něčemu jinýmu (což teda nechci, ale asi mi nic jinýho nezbyde), nasbíral prachy a koupil si ty überability co zničí planetu jednou ranou?
Pirátství mě přešlo ve chvíli, kdy jsem měl na hry peníze. Vsadím se, že většina pirátů toho nechá když přestane mít nouzi o cash. S příbývajícím věkem vás taky přetane bavit spouštět každou trošku zajímavou hru a když už se rozhodnete u nějaké trávit svůj volný čas, tak vám nebude líto za ní ani zaplatit. Jsou to spojené nádoby. K samostatnosti je dlouhá cesta...

Ad příšerky - chvilku jsem myslel, že si je zahraju (=koupím), ale asi ne. Počkám a uvidím
montana jeste ty s tim zacinej, staci ze ten picus jaxx mi dava kazani :)

uragura> ja mel tez namaxovanou, vsechny ty masky a klobouky jsem narval pod sebe :)

No kruci tak jsem se se svym vojenskym narodem snazil jit mirovou cestou, ale ta hra mi v tomhle smeru nechala tak malo moznosti, ze to stejne asi budu vybijet. Teda jednu stranu se pokusim uplatit, ta je trochu moc velka. Hlavne ze jsem napral tolik tisicovek koreni do mest, ktery pak stejne nekdo jiny dobyl, chm.
Jo jo, vy co si hru "vyzkousite" date ji 75% a nikdy nekoupite :) Takove moc dobre zname :)
ok tak vsecko bylo na mex jen textury na medium, ale zadny zasadni rozdil v tom neni
ovsem ted kdyz ses zminil nastaveni grafiky jsem tam nejak snad ani nehledal, mrknu se estli tam neco takove je.
pipboy: to jsou nejvyšší detaily? Teda, ne že by na grafice až tak záleželo, ale teda viděl jsem o dost starší hry, co byly podstatně hezčí. (Především mi nesedí ty barvy - nemyslím přímo té příšerky :-) .)
noo ja mam TPB v RSSce, kdyz se to tam objevlo chceknul jsem estli to fakt vyslo, a jelikoz tam stalo uploaded by loder, nevahal jsem :)
nejvíc mě štve že jsem sem napsal celkem dlohý příspěvek a někde se ztratil!!! :-(
pipboy: to se ti povedlo tak rychle stáhnout po vydání? To jsou ale šikulové. :-D
my, co hry pokud mozno nejdriv hrajeme, nez vubec zvazujeme koupi, tyhle probemy nemame :)