@Say (19.03.2014 17:22): To máš prašť jako uhoď ve většině FPS. Sniper kvůli omezenému designu ostrouhá snad všude. Far Cry 3 docela umožňuje odstřelování díky dostupnosti tlumičů, takže tě neobjeví po první ráně jak je jidne obvyklé (ale že by sis vystřelil jako v reálu na 2km ani náhodou, tady to je tak 200m max).

Marně čekám na nějaku FPS, kde bych mohl dělat noční přepady ze tmy s tichými zbraněmi jako v JA2. :-)
Ale už je na čase, aby vyšel nějaký kvalitní "simulátor" snipování. Teda nevím jak vy, ale já si ve většině FPSek preferuji odstřelování na vysoké vzdálenosti, jenže je to vždy na úkor leveldesignu, který musí být přizpůsoben i tomu, že tím zvládne projít i namakaný macho s brokovnicí=/

A paradoxně snad nejlepší ostřelování měl Deus Ex, popř. Mass Effect 2, což nejsou hry dělané na odstřelování ani trochu.

Napadá mě... Jak je na tom Far Cry s "otevřeným" světem? Ani v tom nablýskaném Crysisu to snipovaní moc nešlo. Furt akce akce akce.
Valcik: Dík, já sem to nakonec udělal jinak, vrátil sem pc v čase tak aby si to nepamatoval a bylo to hned hotové. Akorát mám teď problé s uložením té hry. Já tam tu cestu: C:UsersCurrentUserAppDataLocalSniperV2 nemám, tak nevím jak to mám ukládat. Mám jí tam vytvořit?
@nurkic (07.02.2013 14:21): Nastav si zobrazovanie skrytých súborov a v užívateľskom adresári pohľadaj konfiguračný súbor s názvom settings. Otvor ho v hocijakom textovom editore, prepíš nastavenia, ulož.
(Info je vygúglené, príponu konfiguračného súboru som neobjavil. Hľadaj settings.ini alebo settings.cfg)

C:\Users\CurrentUser\AppData\Local\SniperV2\settings
[přesunuto z komentářů]

Potřeboval bych poradit, nainstaloval sem si Sniper Elite V2, v pohodě sem jí spustil, ale v nastavení sem dal uroveň grafiky nebo garafické detaily (už nevím jak to tam bylo napsané) VYSOKÉ. A od té doby mi nejde spustit hra ani když odinstaluju a nainstaluju znova. Poradí někdo prosím?
A to máš legální? Tady ti nikdo k warez verzi asi radit nebude. Na Steamu to teď bylo za 50%.
Lidi tohle je důležitý, nevím jestli to mám nebo nemám vymazat :-/
No špica. Dojedu po týdnu dom, spustím to že si chvíli zahraju a vidím že mi jde jen nová hra. Zná někdo řešení na neukládání hry?
@JohnCZ (09.06.2012 10:54): Jak říkáš, není to prostě stealth akce, kterou by v roli snipera asi většina očekávala, nýbrž je to akční TPS, ve které je hlavní zbraní sniperka. A to, že je to koridor? Pro akční hru nic výjimečného.
Já ho hrál nedávno znova a mám z něj dojmy stále stejně pozitivní. Ano, stealth to je špatnej, ale jako střílečka s prvky taktiky je to prostě super. A pocit ze střelby tam je zajímavej. Proto nechápu tolik nenávisti, asi od toho čekáte něco jiného. Jak že se to říká? Haters gonna hate...

Nicméně z dema dvojky mám rozporuplné pocity, ale uvidíme jak si plná povede.
Nechci být 'zaslepen' nostalgií ;)

Někdy o prázdninách si na ní udělám čas, jsem si ale docela jist že hodnocení zachovám.
Mně přišla jednička prakticky stejná jako dvojka. Placatej koridor plnej nácků/sovětů, přes který se prostě musíš prostřílet, ať chceš nebo ne...Gameplay vypadal tak, že jsi šel středem ulice, když jsi došel na dohled skupinky nepřátel, tak sis lehl a všechny vystřílel, zatímco na tebe nabíhali. Stealthování či rozmýšlení taktiky moc nepřipadalo v úvahu kvůli extrémní koridorovosti.
Já to tak pociťoval. Není na světě moc podobných her, a Sniper Elite 1 řadím mezi to málo povedených. Dvojka mě prostě sklamala.
Tak jsem to dohrál, rád bych sdělil své dojmy v komentáři, ale nemám už tu sílu...
Prostě, když se z áčkové sniperské stealth akce stané déčkovo-zéčková fpska kde si borec dá celou armádů pokurvenejch němců už mě od doby CoD 4 (ano, není to moc dobré přirovnání, ale snad chápete) nudí k smrti, a já nejsem natolik mentálně obdařenej abych tohle trpěl.
@USER47 (17.05.2012 00:59): To máš sice pravdu, ale Thief se odehrává jednak v jiné době a jednak je úplně jinak koncipovaný. Já jsem reagoval na prosté tvrzení, že jako čistokrevná FPS by to byla lepší hra. Jen si to představ, změnil by se jen pohled a tím by to bylo lepší? Změnou pohledu nezměníš hratelnost, pokud to nepodpoříš o prvky, které jsou pro ten pohled vhodné. Řekněme, že by se tím zvětšila přesnost míření běžnými zbraněmi, tím by odpadla nutnost plížit se, krýt se, protože by hráč mohl nepřátele kosit z jakékoliv vzdálenosti s velkou přesností. Tady je jasně rozdělené, že sniperka je přesná, smrtící, ale pomalá. Zato ostatní zbraně jsou vlastně jen nouzovky pro dodělání, když se to zvrtne a nepřítel se dostane příliš blízko. Tak, jak je ta hra dělaná, se tam podle mě TPS nehodí. Musela by se změnit spousta dalších věcí a pak ale hovoříme o úplně jiné, nové hře.
First person přece neznamená tuctová střílečka. Však ani zakladatel žánru (Thief) není third person. Stejně tak třeba Deus Ex. FP naopak přidává další taktickou vrstvu, protože nevidíš automaticky za rohy a musíš si dávat bacha co děláš.

Jinak Sniper Elite a Sniper: GW jsou na tom se slaboduchostí dost podobně. Hratelnost je takřka totožná (jít dopředu koridorem a střílet nepřátele z dvaceti metrů do ksichtu sniperkou), jedinej větší rozdíl je ta kamera.
@Sasakr (13.05.2012 01:20): S tím nesouhlasím. Jako stealth akce je lepší TPS, jinak by z toho byla tuctová střílečka. Tady se to hodí, máš lepší přehled o situaci kolem, můžeš lépe kontrolovat stráže atd. Jako klasickou střílečku bych to nechtěl. viz. slaboučký Sniper: Ghost Warrior.
@Chuck (13.05.2012 10:32): Saskr se zmiňoval o pohledu jako takovém, vždycky je lepší 1st person. To jen Say srovnává nesrovnatelné (tedy střílečku s ultimátním pocitem ze střelby vs. budget).
@KRoman47 (13.05.2012 09:11): FPS jsem neměřil, ale se zapnutým Vsyncem se to dle oka z 60 nehnulo. Můžu změřit bez Vsyncu, byl-li by zájem, ale vzhledem k tomu, že grafika byla vytížena skoro naplno, tak bez Vsyncu by to už asi o moc výš nešlo.

@Chuck (13.05.2012 09:18): Snajpování v ničem, spíš jde o pohyb, běhání v barácích, střílení s Thompsonem atd.
@Sasakr (13.05.2012 01:20): Jako FPS by to opravdu bylo asi lepší, ale stejně mi to přijde po všech směrech absolutně tuctové.
A kolik ti to pak jelo FPS? 200? xD Mně to v 1080p běželo plynule totiž na starém AMD Athlon 64 X2 5600+ a staré GF9800GT plynule. alespoň demo.
Dost mi tam vadí pohled třetí osoby. Zkusil jsem demo a jako FPS by se mi to líbilo asi víc, TPS mi přijdou na ovládání takové nemotorné. Jinak nevím nevím, jestli by mě to na delší chvíli zabavilo. Ale čuměl jsem, jak to vytížilo HW, 4 jádra na 80% a GTX560 skoro naplno :-O Přitom mi to nepřijde graficky jako nějaká bomba...
Snajpování je dobré třeba v Red Orchestře 1,2. U hardcore simulátorů netřeba dlouho přemýšlet, tam je jasně na prvním místě Arma 1,2. Tady u této hry je snajpování ořezáno tak, aby bavilo i průměrného střelce. Balistika je schválně absurdní, jinak by to na těch malých mapách bylo až moc jednoduché. Je to prostě arkádovější odstřelování, ale na nejtěžší obtížnost jsem se už několikrát zapotil. Stačí párkrát lajdácky zastřílet a nějaký německý soldát si vás pěkně oběhne a pokropí. Za mě je to v pořádku, víc od toho nečekám.