Sniper Elite 4 - Target Führer

Sniper Elite 4: Italia - Target Führer

14.02.2017

rozšíření

Target Führer je první příběhové DLC pro Sniper Elite 4, ve kterém hráč musí, tradičně jako v přídavcích předchozích dílů (Kill Hitler a Target Hitler: Hunt the Grey Wolf), zabít vůdce třetí říše Adolfa Hitlera. Karl Fairburne se tentokrát vydává do severní Kréty, kde se má infiltrovat na tajnou základnu na výrobu ponorek a zavraždit důležitého německého admirála, který plánuje překazit zásobovací trasu Spojenců. Nicméně když Karl dorazí na místo, zjistí, že jeho cíl je již mrtvý. O jeho popravu se postaral jistý "čestný návštěvník", kterým není nikdo jiný než samotný Führer. Karl tedy okamžitě reaguje na změnu cíle pro odstřelení.

DLC opět hráče neomezuje, k cíli je možné se dostat několika způsoby. Lze projít misi i ve dvou hráčích. Přídavek byl původně dostupný zdarma pro každou předobjednávku základní hry.

Čekal jsem, že to bude taková jednohubka, ale vychutnával jsem si to skoro dvě hoďky. ;-)

Krátké DLC, které jsem si nechal až na konec. Nejsem si jistý, jestli je celá základna U-boat vymodelována dle reálné předlohy, ale tipoval bych to spíše na splašené střevo nějakého designera Rebellionu, kterému přišlo naprosto logické zasadit nosné sloupy do mělkého dna v jediné přístupové cestě do servisního centra... ponorek.

Ale nebudu hnidopíchat, spousta hráčů si toho zřejmě ani nevšimne. Rebellion, dle své tradice, vytvořil již třetí z řady "zastřel si svého vůdce do varlat" DLC.

Mapa je, na poměry SE4, relativně malá a lineární. Přesto nabízí docela solidní kvantum možností, jaxi svého fýrera eliminovat. Je libo nechat na vůdce spadnout ponorku? Nebo mu přidat speciální výbušnou ingredienci do hrnce s polévkou? Znovuhratelnosti pro hračičky a sadisty nabízí tohle DLC dostatek.

Poctivě na vysokou obtížnost něco přes hodinku, jinak to jde sfouknout i za 30 minut. Je to spíše sranda mapa, nejkratší a nejlineárnější přídavek čtvrtého dílu a prakticky plní funkci jen jakéhosi laciného bonusu pro předobjednávky (aneb "něco" jim za to musíme dát).