Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm

Firaxis Games •  Aspyr Media (PS4, XOne, Switch, iOS)
14.02.2019
22.11.2019
74
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Již druhý přídavek do šesté Civilizace, který hru obohacuje o přírodní katastrofy jako povodně, zemětřesení, hurikány, erupce sopek a další.

To, jak budete ovlivňovat planetu napříč historií, ovlivní i její chování, můžete například nechtěně spustit sérii povodní kvůli kácení lesů. Chování přírody ale nemá vždy negativní dopad, nýbrž může mít i pozitivní. Kromě těchto nových systémů hra nabízí osm nových civilizací a devět nových vůdců. Můžete postavit sedm nových divů světa, jakožto i celou řadu nových jednotek, čtvrtí, budov a vylepšení včetně například protipovodňové ochrany.

Strategické zdroje hrají v Gathering Storm dodatečnou roli. Tyto zdroje se nyní spotřebovávají v elektrárnách, kde generují elektřinu pro vaše města. Zpočátku budete napájet své nejpokročilejší budovy spalováním zdrojů na bázi uhlíku, jako je uhlí a ropa, ale postupem času se vám díky současným technologiím zpřístupní i obnovitelné zdroje energie. Vaše volby ohledně využívání zdrojů budou mít přímý dopad na teplotu světa a mohou způsobit tání ledovců a zvedání hladiny moře.

Kromě toho datadisk přidává i dva nové scénáře, nové technologie, nové zřízení a vylepšení kongresu a špionážního systému.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.