Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shinobi

SEGA AGES Shinobi

67
3 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1987 Arcade
1988 SegaMS
1989 PCNESAtSTAmigaSpectrumC64AmstCPCMSX
08.12.1989 TG16
10.06.2009 X360
23.10.2009 Wii
23.01.2020 Switch
Vývojáři:
Sega, Team Shinobi (sekundární), Binary Design (Amiga verze, MSX verze), The Sales Curve (C64 verze), Tengen (NES verze), M2 Co. (Wii verze, Switch verze), Backbone Vancouver (X360 verze), Dual Corporation (TG16 verze)
Shinobi je první částí z rozsáhlé série hack'n'slash plošinovek, která byla původně vytvořená pro arkádové automaty a o dva roky později portována nejdříve na Sega Master System a následně na různé další herní platformy. Hra byla populární nejen pro svou poměrně zdařilou grafiku a hratelnost, ale i pro svoji strhující atmosféru.

Joe Musashi je nindža, který se vydává cestou pomsty a spravedlivé odplaty. Členové gangu a současně zločinecké organizace Zeed unášejí děti z Musashiho klanu. Joe bez hnutí brvou vchází do oblasti ovládané gangem a za pomoci bojového umění si proráží cestu až do samotného srdce a sídla klanu. Zde se utkává se samotným jeho vůdcem a odkrývá šokující identitu Nakahara Musashi.

Hlavní postavou, kterou hráč ovládá, je Joe Musashi, jehož cílem je svým bojovým uměním zjednat spravedlnost. V pěti misích prochází stanovené území a na konci každé z nich se utká s bossem, který je mu vždy představen před začátkem každé úrovně. Nejdříve prochází chudinskou čtvrtí s gigantickým samurajem pod jménem Ken Oh; v přístavu se mu postaví do cesty Black Turtle. V tajné základně, která je ukrytá v jeskyni, musí zničit oheň plivající sochy Mandara. Výcvikovému táboru nindžů zase šéfuje obrovský samuraj Lobster. Poslední část se odehrává již v sídle gangu a zde se Joe utká s maskovaným nindžou Nakaharou.

Každá mise se skládá z několika dalších úrovní, ve kterých Joe osvobodí rukojmí a zabije všechny nindži, kteří na něj útočí. Hra umožňuje jak boj zblízka, kde hráč používá kopy a údery, tak je možné používat chladné zbraně, především katanu nebo šurikeny.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.