Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shinobi

SEGA AGES Shinobi

Team Shinobi •  Binary Design (Amiga, MSX) •  The Sales Curve (C64) •  Tengen (NES) •  M2 Co. (Wii, Switch) •  Backbone Vancouver (X360) •  Dual Corporation (TG16)
1987
1988
08.12.1989
10.06.2009
23.10.2009
23.01.2020
70
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Shinobi je první částí z rozsáhlé série hack'n'slash plošinovek, která byla původně vytvořená pro arkádové automaty a o dva roky později portována nejdříve na Sega Master System a následně na různé další herní platformy. Hra byla populární nejen pro svou poměrně zdařilou grafiku a hratelnost, ale i pro svoji strhující atmosféru.

Joe Musashi je nindža, který se vydává cestou pomsty a spravedlivé odplaty. Členové gangu a současně zločinecké organizace Zeed unášejí děti z Musashiho klanu. Joe bez hnutí brvou vchází do oblasti ovládané gangem a za pomoci bojového umění si proráží cestu až do samotného srdce a sídla klanu. Zde se utkává se samotným jeho vůdcem a odkrývá šokující identitu Nakahara Musashi.

Hlavní postavou, kterou hráč ovládá, je Joe Musashi, jehož cílem je svým bojovým uměním zjednat spravedlnost. V pěti misích prochází stanovené území a na konci každé z nich se utká s bossem, který je mu vždy představen před začátkem každé úrovně. Nejdříve prochází chudinskou čtvrtí s gigantickým samurajem pod jménem Ken Oh; v přístavu se mu postaví do cesty Black Turtle. V tajné základně, která je ukrytá v jeskyni, musí zničit oheň plivající sochy Mandara. Výcvikovému táboru nindžů zase šéfuje obrovský samuraj Lobster. Poslední část se odehrává již v sídle gangu a zde se Joe utká s maskovaným nindžou Nakaharou.

Každá mise se skládá z několika dalších úrovní, ve kterých Joe osvobodí rukojmí a zabije všechny nindži, kteří na něj útočí. Hra umožňuje jak boj zblízka, kde hráč používá kopy a údery, tak je možné používat chladné zbraně, především katanu nebo šurikeny.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.