Shining Resonance

Shining Resonance Refrain

11.12.2014
10.07.2018

Další z přírůstků do série Shining je japonské RPG podobné modernějším dílům Tales of . V akčních soubojích, probíhajících v reálném čase, hráč ovládá jednoho ze čtyř bojovníků. Stejně jako ve většině novějších dílech série se i Shining Resonance soustředí na hudbu. Každá z postav má zbraň, která je zároveň hudebním nástrojem a mohou ji využívat během boje, čímž poskytují svým spolubojovníkům buffy. Chováním mimo boje pak může protagonista navázat různé vztahy se členy své skupiny.

Děj hry se soustředí na Yumu, který v sobě třímá duši prastarého draka. Kvůli svému původu tráví většinu života o samotě a odděleně od ostatních lidí. Výsledkem má Yuma pasivní a nerozhodnou osobnost. Vše se ale změní, když ho z jeho samoty osvobodí Sonia.

Shining Resonance pro PS3 vyšla pouze v Japonsku. Její rozšířený remaster s podtitulem Refrain se však dočkal svého vydání i na západě. Obsahuje všechna vydaná DLC a zcela nový Refrain mód, kde se ke hráči přidají dvě původně nehratelné postavy, ač je doporučeno nejdříve dohrát základní hru.

Mno, tak hodnoceni to ziskava celkem dobre. I nejaka ta devitka ci osmicka se tam obcas blyskne. A u tech horsich mi nektere vytky prijdou bezpredmetne protoze mi nevadi. (backtracking, vedlejsi repeat fetech/kill ukoly a ze to nema fast travel) Udajne je lepsi hrat prvni Original mode a az pak Refrain mode, pac v nem jsou dve postavy navic co nejak (nevim jak) vyspojluji pribeh behem prvnich dvou hodin hrani. (je to i v profilu hry) otazka je jestli to bude mit smysl hrat 2x.
Jinak krabicka je opravdu nadherna, steelbook co jsem jeste nevidel, hra se do nej zasouva z boku, tudiz ma clovek i original,,modrou krabicku,,. Az je mi to lito rozbalit :)

PS4 - 60 fps, nema podporu PS4 PRO
Switch - 30 fps
XONE - 60 fps, nema podporu XOXU.
PC- 60 fps.

PS: dle videii z toho na me dycha takova klasicka jrpg klisoidni zastaralost, coz je mozna v dnesni dobe dobre. Rozhodne necekam AAA titul, na prvni pohled je videt ze pujde spsi o takovy zlaty stred s nadechem budgetu.
Na krabicce je varovani ze tam je sex. To jsou divocaci ti japonci, hahaha