Sherlock Holmes Chapter One

Pokračování příběhu nejznámějšího detektiva světa se tentokrát vrací v čase do doby, kdy bylo Sherlockovi teprve 21 let. I když se jedná o geniálního jedince, cloumá s ním bouřlivé mládí, potřeba rebelie za každou cenu a snaha o to se prosadit. Po smrti matky se vrací domů, kde jej čeká nejedno překvapení.

Jedná se o adventurní detektivní thriller odehrávající se na nebezpečném ostrově ve středomoří, který je koncipován jako open world. Ve střetu s násilím a zločinem, který ostrov skrývá, musí Sherlock využít veškerý svůj důvtip i pomoc svého tajemného přítele Jona. Hráč si kromě dedukce a zachování chladné hlavy může vybrat také cestu hrubé síly. Přitom si musí postupně budovat reputaci, prozkoumávat všechna zákoutí, hledat stopy, sledovat kolující fámy, používat přestrojení, sbírat důkazy a hlavně odkrývat pravdu tohoto záhadného místa.

@Starletka (26.05.2020 16:25): ta ale k Sherlockovi dobře seděla, bylo to v duchu povídek. Open world mi tady moc nesedí, většina jeho příběhů se nese v duchu množství materiálu a informací na omezeném počtu míst, takže se obávám, aby génius nebyl utopen v nepodstatné naředěné omáčce vedlejších aktivit.