Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Frogwares

Ukrajina
Založeno 2000
Frogwares je ukrajinské vývojářské herní studio založené v roce 2000 Waële Amrem (prezident firmy) s pobočkami ve Francii (Paříž, pobočka zrušena v roce 2011) a Irsku (Dublin). Jeho hlavním zpracovávaným žánrem jsou adventury, inspirovány knižními předlohami nejznámějších světových autorů jako jsou Jules Verne nebo Arthur Conan Doyle.

Prvotinou studia se stala adventura Sherlock Holmes: Mystery of the Mummy v roce 2002. Touto hrou byl zároveň položen základ herní série o proslulém detektivovi, kterou následovaly hry na motivy děl již zmíněného Julese Verna a Brama Stokera (Dracula: Origin v roce 2008). Mimo titulů s Sherlockem Holmesem, které tvoří značnou část tvorby studia, byla v roce 2019 vydána adventura The Sinking City, pro níž našli autoři inspiraci v dílech spisovatele H. P. Lovecrafta.

V roce 2019 čítalo studio na více než 80 talentovaných vývojářů, grafiků a programátorů, kteří si dali za úkol vytvoření her s působivou atmosférou a detailně zpracovaném prostředí – to vše za užití nejmodernějších technologií.

Sesterskou firmou je Waterlily Games.

Nejlépe hodnocené hry