Shank 2

akce > bojová *
akce > plošinovka
07.02.2012 PCPS3
08.02.2012 X360
Jedná se o pokračování prvního dílu, skrývající v sobě 2D side-scroller akční arkádu. I ve druhém dílu se ujmete role mexického drsňáka Shanka, jenž musí znovu pozvednout zbraně za poražení krutých nepřátel (mrštné divoženky, přerostlé gorily nebo armádní pohůnci všech velikostí) v čele s proradnými bossy.

Tak jako v předchozím díle i zde hrají první housle brutalita a roztodivné způsoby, jak co nejlépe své protivníky eliminovat či doslova naporcovat. K tomu vám budou sloužit všemožné palné (pistole, brokovnice, samopaly), chladné (řetězová pila, mačeta) i vrhané (molotov, granát) zbraně. Každá z těchto zbraní ve hře disponuje speciální vizuální odezvou v podobě triku, který svou oběť rozloží na prvočísla.

Hra obsahuje kooperativní multiplayer a systém achievementů.

Do pokračování krvavé lázně jménem Shank 2 se mi moc nechtělo. První díl byl po dějové stránce velmi dobrý i graficky skvělý ale prostě a jednoduše něco mi na něm nesedělo.

Shank opět nastupuje v plné polní aby chránil bezpráví lidi z vesnice. Tentokrát děj moc nezaujme, velká záchrana mise. Shank má opět arzenál zbraní, mačety, motorovou pilu, pistole, brokovnici, atd a tím vším děla z každého nepřítele náplň do karbanátku. Grafické zpracování je stejné jako v předchozím díle, jenom o krapet hezčí animace.

Po dohraní Shank 2, jsem nechápal proč mi jednička neseděla. Když jsem se u dvojky dobře bavil, vše šlapalo jak má. Zahrál jsem i multiplayer, který je tam jen aby se dalo napsat, že hra obsahuje multiplayer ale i tak malou chvíli bavil. Nedalo mi to a zapnul jsem Shank 1 abych viděl v čem to je. Hned při první boji jsem pochopil, je to hratelnost!! V Shank 2 jsou boje přehlednější, lépe se používají comba s proti útokem či chytem. Vše do sebe líp zapadá než u jedničky, kde je to občas dost kostrbaté a ploché.

Verdikt: Hru děla hratelnost a to se Shank 2 povedlo plus pěkná animace, bohužel to vše sráží hodně nudný děj. 70%

Pro: Hratelnost, kosení nespočet nepřátel, bossové, kostýmy postavy.

Proti: Nudný děj, odfláknutý multiplayer.