Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shank

24.08.2010
25.08.2010
26.10.2010
69
58 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Shank, hlavní hrdina stejnojmenné hry, byl zrazen svou vlastní rodinou a ponechán svém osudu. Co ten ale nechtěl, Shank nezemřel a nyní touží po pomstě za svou zesnulou lásku, která byla poslána na onen svět nejnebezpečnějším zabijákem na světě. V poslání mu určitě dobře poslouží jeho skvělé znalosti zbraní a boje na blízko.

První věcí, která vás při hraní Shanku zaujme, bude jistě grafické zpracování hry. Tato 2D mlátička je totiž vyvedena až umělecky. Krásná kreslená pozadí i postavy doplňují precizní animace, které vám dovolí si užít masakru, který se na obrazovce odehrává, v celé své kráse.

Další zajímavostí je propracovaný kombo systém, ve kterém můžete plynule navazovat všemožné útoky, ať už na blízko či na dálku. K tomuto vám jistě dobře poslouží motorová pila masakrující nepřátele již od samotného počátku hry.

Hra poskytuje i multiplayer pro dva hráče na jednom počítači obsahující prequelové mise k hlavnímu příběhu. Hra je portem z konzolí, na kterých získávala někdy až absolutní hodnocení.

V roce 2012 vyšel druhý díl.


Poslední diskuzní příspěvek

Dohráno na hard a pro ty co to ještě nehráli zrovna doporučuji tuhle obtížnost, je to mnohem větší výzva :-)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
K Shankovi jsem přišel jako slepej k houslím díky indie bundlům "pay what you want". A mohu vám říct, že za dvojku jsem tentokrát ochoten zaplatit plnou cenu.

Shank je plošinovkou dneška. Skvělé technické zpracování (fyzika, kdy granát vyhodí do vzduchu také již mrtvé protivníky), dostačující děj a bezchybný průběh hraní (krátké loadingy, žádné padání).

Samozřejmě je také o hodně lehčí ji dohrát, než většinu starých plošinovek. Všude jsou rozmístěné checpointy (alespoň na střední obtížnost), takže smrt neznamená opakovat celou mapu znovu. A hrací doba taky není nic extra, za nedělní odpoledne máte hotovo.

Příběhově je hra perfektně céčková. V kulisách moderního divokého západu vás zradí váš dosavadní zaměstnavatel, nechá unést a zabít (?) vaši holku a vás nechá uhořet. Jenomže se z toho dostanete. A chcete se pomstít. A to všem, kteří ve zradě měli prsty.

Ano, je to Kill Bill, ale nevadí. Herně je Shank super. Každá bitka je takový malý duel jako z Mortal Combat. Máte velké množství možností jak protivníka zabít - chladnými zbraněmi, střelnými, kombinací chladných a střelných zbraní, narvat mu do úst granát, rozřezat ho motorovkou, uškrtit řetězem, rozsekat nožem... atd.

Technicky je hra parádní - když například někoho škrtíte, nebožák funguje také jako živý štít, takže kulky vašich protivníků sejmou jeho a ne vás.
Pokud někoho hodíte do chumlu nepřátel, všichni popadají jako hrušky. A tak dále.

Některé pasáže (a nepřátelé) jsou trochu obtížnější, ale jinak se jedná o pohodovou mlátičku na odreagování.

Pro: grafika; technické zpracování; umělecká forma; skvěle se to ovládá (na gamepadu)

Proti: hůře se to ovládá na klávesnici; přece jen to zavání stereotypem

+16
  • PC 60
Shank je tak trochu old-schoolová hra. Nejde v ní totiž o nic jiného než jít dopředu (respektive doprava) a zabíjet vše co se hýbe. A to v celkem frenetickém tempu, žádné odpočinkové části tu nečekejte. I s příběhem se hra moc nesere - v intru se dozvíte, že vám parta drsnejch mlátičů sejmula vaší starou a vy ted toužíte po pomstě. To je vše. V průběhu hry tak půjdete doprava, zabijete několik stovek poskoků, následuje boss-fight, Shank si odškrtne jméno ze seznamu a tak pořád dokola až k hlavnímu uličníkovi. NAŠTĚSTÍ je to všechno zabalené v hezkém grafickém hávu, boss-fighty jsou pokaždé jiné a vždy jsem se těšil na další a zabíjení celkově je zábavné díky různým kombům a několika zbraním.

Navíc je to poměrně jednoduché - když chcípnete, hra vás šoupne na poslední checkpoint, takže vás vrátí jen o pár metrů dozadu, tudíž si nemusíte příliš hledět svého zdraví. Dohrání singlu mi trvalo něco pod 3 hodiny, což se zdá svinsky málo, ale je možnost rozjet hru ještě na těžší obtížnost (a ono kdyby to bylo delší, tak by to stejně už byla docela otrava). A hlavně - je tu ještě multiplayer, kdy hrajte ještě s jedním hráčem, jehož postava vypadá jak Danny Trejo (ten zjizvenej mexičan třeba z filmu Machete) a hra pak dostává úplně jiný rozměr. A taky úplně novou kampaň, protože ta multiplayerová je jiná jak v singlu a aspon trochu prohlubuje jinak tupý příběh o pomstě. Mimochodem, říkal jsem už, že mi hra místy dost silně připomínala film Kill Bill?

Párkrát jsem si musel dát pauzu, protože mě z toho začaly bolet prsty (snad ještě víc než při hraní nějaké olympiády). Důležité je také zmínit, že hra se opravdu bude nejlépe hrát na nějakém gamepadu - na klávesnici to také jde a docela slušně, ale řekl bych, že defaultní nastavení ovládání je dost blbé a je třeba si ho pořádně nastavit. Pokud se vám líbil Kill Bill a nevadí vám tupé jdi&bij hry, tak by se vám mohl líbit i Shank. Jinak asi ruce pryč.

Pro: jednoduchá relaxační mlátička, boss fighty, zpracování

Proti: není pro každého, defaultní nastavení ovládání na klávesnici (celkově je lepší mít gamepad)

+13
  • PC --
Nejsem milovníkem 2D arkádových skákhopsaček, ale Shank si mě získal už od prvního traileru díky své dokonalé stylovosti. Škrcení řetězem, krmení granáty, používání katany jako řadící páky nebo řezání míchy motorovou pilou – to vše v krásně stylovém grafickém podání. Milé, že? A je to především minimální důraz na skákání a maximální důraz na brutální vykosťování, díky kterému jsem Shank dohrál až do konce, jakožto vůbec první hru svého žánru.

Je to barbarsky bezduché, ale o to více zábavné.

***/5
+13
  • PC 75
Shank je arkáda sázející na efekt, což je zřejmé od začátku. Nicméně je to hra, která je precizně zpracována. Komixová grafika a pestrá škála různorodých útoků, zbraní a protivníků. Hra je krátká, avšak zábavná... další z řady her pro odreagování...

Pro: komixové zpracování, grafika, efektní zprácování

Proti: délka hry, trochu stereotyp

+6
  • PC 75
Výborná odreagovačka, která mi v danou chvíli opravdu sedla do noty. Prostě zapnu hru, čapnu gamepad, hraju a na nic se neptám.
Stejně jako mám jednou za čas rád ty bezduché revenge filmy a jejich sledování si užívám, ani v ranku videoher se tohle "téma" neztratí, obzvlášť je-li takhle pěkně ztvárněno a hratelnost dotažena.
Někomu by hra mohla připadat krátká, podle mě je však herní doba naprosto adekvátní své náplni. Být Shank dvakrát delší, rozhodně bych se jeho obsahem začal přejídat a věřím, že by ke konci i nudil. Všeho je tu tak akorát :-)
+4