@marwel (12.04.2023 04:04): To já zase rád ukecané hry, Disco Elysium be my witness... akorát teď jsem nějaký nachcípaný a vůbec není chuť hrát, zrovna, když na to člověk má čas :D
@S4TW (11.04.2023 16:45): Gameplay se nemeni, pokracovani jsou predevsim o quality of life upravach. Cela trilogie patri k mym oblibenym, za me osobne je nejslabsi Hong Kong, ale to predevsim proto, ze je na muj vkus uz prilis ukecany. Presto naprosto super trilogie s paradni atmosferou o ktere si imo takovy Cyberpunk muze nechat jen zdat a to ma vyhodu v novejsi technologii a 1st person pohledu. Shadowrun je proste pro me mnohem zajimavejsi svet nez cyberpunk.
Tak jsem začal s první dílem a zatím moc fajn. Ačkoliv mi je jasné, že se jedná o nejslabší díl, tak to beru jako takové intro do hry a rovnou mohu plynule navázat dalším dílem. Snad se teda nějak dramaticky nemění gameplay, když už to takhle beru :)
@Dunemaster (18.08.2022 21:27): Pokud bys chtěl hrát všechny tři, tak začni určitě prvním dílem (je to hezká lineární a relativně krátká cyberpunková detektivka - navíc tě bezbolestně naučí soubojový systém). Pokud bys měl hrát jen jeden, tak bych se asi rozhodoval podle zasazení mezi Dragonfallem a Hong Kongem. Dragonfall je situován do anarchistického Berlína, kde (jak už název napovídá), jde o draky, kteří v Shadowrunu představují jedny z nejmocnějších hybatelů událostí, a v Hong Kongu budeš pracovat pro místní triádu, budeš pátrat se svým bratrem po svém zmizelém otci a budeš řešit problémy místního slumu. Mně se Hong Kong líbil také nejvíce, ale jak bylo řečeno níže, ty rozdíly nejsou zas až tak velké. Hong Kong mj. obsahuje nejvíce textů - pro někoho asi až moc. Obecně jsou Shadowruny velmi textově obsáhlé hry - s tím je třeba počítat.
@Dunemaster (18.08.2022 21:27): Ono to zas nie sú tak dlhé hry na pomery, aby sa neoplatilo hrať všetky tri. Dokonca by som povedal, že ak by sa ti páčila jedna z tých troch hier, tak by sa ti s vysokou pravdepodobnosťou páčili všetky. Ja mám každopádne najradšej Shadowrun Hong Kong.
Když to vezmu ekonomicky, poslední díl bývá nejdražší.
@Dunemaster (18.08.2022 21:27): Asi bych začal od prvního - je tam trochu vzestupná tendence, ale zároveň jsou dost podobné (nepřekvapivě). Asi jako když hraješ deskovku a máš tři kampaně :)
V GP je ted cela trilogie a ja se ptam: Kterym dilem je nejlepsi zacit a ktery bych si mel zahrat, pokud si chci zahrat jen jeden? Chapu, ze jsou to dve otazky s potencialne dvemi ruznymi odpovedmi.
@Artran (04.06.2022 14:35): podľa mňa aj príbeh majú zvyšné dva shadowruny lepší, hlavne tam už nejde o záchranu sveta. Okrem toho má hráč svoj hub a zaujímavých companionov s vlastným questom a dialógmi. Atmosféra tiež lepšia. Hong kong ma osobne bavil najviac.
Zdarma na epic games store v rámci kolekce Shadowrun Dragonfall + Returns + Hong Kong 27.8-3.9
Po dohraní Hong Kongu (EE) vyzerá Returns ako chudobný príbuzný, ale až na ten dlhý posledný level sa hrá stále výborne!
@Tarhiel (15.07.2015 16:14): Zatiaľ som obidva predošlé diely pre-orderoval a bola to dobrá voľba, ale ak za pol roka začnú vymýšľať s Directors cutom tak ich pozabíjam do posledného Harebraineďáka.

Pri tej vyzbieranej sume by to bola fakt brutálna drzovka. Môžu najať polovicu programátorov planéty.
Tož hraju to na cestách vlakem a zatím největší přednost vidím v dialozích. Ty jsou fakt dobré=) Zbytek je takový skromný na isometric RPG, ale je to taková oddechovka aspoň.
Tak dohráno, ten konec byl dost divný (nemuselo to být tak překombinované), ale poslední texty ve hře byly fakt super :-D Pohodová hra.
Už jsem je zabil sám :-D Tu taktiku jsem taky zkoušel, ale oni prostě běželi na moje jednotky :-D
@Fatality (04.06.2015 08:48): Ono na to je celkom účinná taktika stiahnuť sa s partiou po chvíli vpravo dole, aby zombíci začali útočiť na agentov. Jakeom chceš samozrejme hlavne kúzliť a Coyote to celkom ide, len nesmieš byť na kilometre vzdialený, aby mohla killovať brokovnicou.
Wow, s deckerem je teď ta bitka na hřbitově fakt těžká, ty dvě vemena netrefí nic a já jako decker můžu střílet s 35% šancí na zásah. Už to hraju počtvrté :-D
@Tarhiel (02.06.2015 13:24): Jak říkám, Dragonfall je jasná koupě, stejně jako Hong Kong. Mám rád vtipné hry s dobrým příběhem, je vidět, že si na tom tvůrci dávají záležet :) Mohli by prohloubit jiné aspekty (minimálně v Returns), ale já jsem zatím spokojen tak na těch 80 %.
@Zero (01.06.2015 12:37): Ten jsem bohužel nekoupil, nevěděl jsem, jak mě bude bavit tohle :( Ale tak v létě bude určitě taky v akci a je to jasná koupě :) Mimochodem, mohl by mi někdo říct, kolik cca % příběhu mám za sebou? Žádné spoilery prosím, jen v procentech, díky :)

Zrovna jdu na ten znovupohřeb Samovo maminy po zabití Emerald Rippera.
@Tulareanus (29.05.2015 15:31): Už se to s tím Matrixem rozjelo, i soubojů je víc, už jsem dopadl Emerald Rippera, takže pecka :) Hra mě docela baví, i když je to hrozně lineární, tak ten příběh zatím odsýpá příjemně.
@Fatality (29.05.2015 08:54): Matrixu si tam užiješ celkom dosť neskôr. :) No hra je dosť adventúrna a lineárna, ale napr. súbojov pribudne. RPG systém je relatívne jednoduchý, ale nie až priveľmi, skôr si myslím, že nie je úplne využitý jeho potenciál.
@Tulareanus (24.05.2015 02:04): Měl jsi pravdu, zvykl jsem si dost rychle, sice pořád mám na druhém monitoru translator (old style) a poměrně dost výrazů si překládám pro jistotu. Je to prostě jiný slovník, než jsem zvyklý, ale zase se něco nového přiučím a už se docela chytám i bez translatoru :)

Hra je to super. Jen zatím dvě mouchy - hraju deckera a zatím jsem nijak hackování nevyužil, nebyl jsem ještě ani v Matrixu (předpokládám, že jsem pořád na začátku, teprve jsem zachránil Coyote), tak snad něco nedělám špatně. A druhá věc je, že hra je taková ořezaná mi přijde - málo předmětů, málo schopností, malý strom dovedností (vlastně karmu cpu jen do Inteligence (kvůli decku) a sem tam do Charisma kvůli novým slangům), ale spíš jen tak klikám a čtu, klikám a čtu :) Ne, že by mi to vadilo, příběh je zatím sám o sobě dost vtahující, ty popisky jednotlivých postav jsou hodně košaté a rozmanité, ale RPG složka mi přijde až moc jednoduchá.
@Fatality (24.05.2015 00:48): Zvykneš si celkom rýchlo na pár základných výrazov aj bez toho, stačí odohrať pár hodín. Tiež som len o svete shadowrun počul, ale nikdy nič nehral, kým som si nezahral Shadowrun Returns a o nič viditeľné som nebol ukrátený. Jedine až po dohraní som zistil, že Jake Armitage je hlavnou postavou pôvodného Shadowrunu. :)
@Fatality (24.05.2015 00:28): Hele, na tyhle nestandardní výrazy (typicky 'drek' apod.) hodně pomůže jenom juknout do oficiálních pravidel Shadowrunu. Můžeš si je stáhnout prakticky kdekoli a ta část o světě a postavách a třídách a tak hodně pomůže ;)
Teda ten jazyk ve hře je dost netradiční, mám s tím docela problémy a často používám slovník, ale ani ten někdy nepomáhá :-D
@MickTheMage (03.04.2015 11:46): Však hej, ja si chcem postupne zahrať aj Pillars alebo Wasteland 2. Mám celkom dlhý zoznam, ktorý som si spísal, aby som nepozabúdal aj tu v mojom profile v "chci si zahrát" hrách. :) Len holt nie je toľko času a teraz na sviatky som u rodiny a počítač zostal smutný doma. :(
Zkoušeli jste nějaké kousky z Workshopu? Blíží se něco svojí kvalitou originální kampani?