Shadow of the Tomb Raider - The Serpent's Heart

05.03.2019
19.11.2019

rozšíření

The Serpent's Heart je páté příběhové DLC do Shadow of the Tomb Raider, ve kterém se Lara pokouší konfrontovat dopady neúspěšného povstání v Paititi. Aby zachránila životy oddaných rebelů, musí se vydat do horské pevnosti plné okultistů a získat legendární luk Godslayer.

Rozšíření přináší zcela novou zaplavenou challenge hrobku plnou pastí. Do základní hry se také nově přidává dovednost "Divine Bounty", výzbroj s názvem Dragon Scales a luk Serpent Lash.

V piatom prídavku k hre Shadow of Tomb Raider sa Lara opäť vydá pátrať po starodávnom artefakte, ktorý by mal zvrátiť priebeh vojny na stranu rebelov.

Najprv je Lara poslaná Hakonom zachrániť z väzenia rebela A'Arona. Vydáte sa do chrámu kde si môžete opäť vybrať, či sa nepriateľmi prebojujete alebo využijete okolité prostredie k tichému postupu. Level dizajn je priemerný a hrateľnosťou neprináša táto časť v podstate nič nové.

Po oslobodení A'Arona sa dozviete o tajomnom artefakte "Godslayer" skrytom v hrobke. Bohužiaľ, jedného z vašich priateľov unesú členovia kultu a prinútia vám vydať sa tento artefakt nájsť pre nich. Samotná hrobka sa skladá z dvoch častí. V prvej sa budete plaviť na plti po rozbúrenej rieke, kde sa budete musieť vyhýbať otočným čepeliam. Pád do vody znamená takmer okamžitú smrť pretože je plná piraní. V druhej časti hrobky sa dostanete do centrálnej miestnosti s otočným pilierom v strede. Pomocou streľby do terčov na pilieri sa bude z miestnosti postupne vypúšťať voda a vy sa na svojej plti budete pohybovať po obvode miestnosti, kde sa opäť budete musieť vyhýbať čepeliam a plameňom. Odmenou za splnenie tejto pomerne náročnej výzvy vám bude zbraň "Godslayer". Táto časť je zvládnutá výborne a rozhodne stojí za zahratie.

V poslednej časti musíte opäť bojovať proti členom kultu - tentokrát v trochu lepšie zvládnutom otvorenejšom prostredí.

Odmenou za splnenie DLC bude skill "Divine Bounty" pomocou neho budete prehľadávaním tiel nepriateľov získavať viac zlata. Ďalšou odmenou je tradične nový odev a luk.

Puzzle pasáže tohoto DLC sú zvládnuté bravúrne. Sú náročné a originálne. Tentokrát potrápia viac vaše reflexy a pohybové schopnosti ako myseľ, ale to nepovažujem za negatívum. Horšie je to s akčnými pasážami - obzvlášť tá pri záchrane A'Arona ma ničím neohúrila. Príbeh tentokrát tiež neťahal vpred, tak ako v predošlom dodatku. Najväčším kameňom úrazu bola pre mňa rovnako ako v ostatných prídavkoch krátka herná doba. Viac ako hodinu vám hra nezaberie. Celkovo radím tento prídavok k tým horším, ale minimálne kvôli samotnej hrobke za skúšku stojí.

Pro: originálne a férovo náročná hrobka, audiovizuál

Proti: herná doba, nezaujímavé akčné pasáže, slabší príbeh