Může tu někdo vyzkoušet hru na PS5 po dnešní aktualizaci? Hru jsem dohrál včera a až na pomalé načítání textur většinou dobrý, ale po dnešní aktualizaci je hraní dost problém. Hned po spuštění New Game + (po načtení posledního savu a sejmutí bossáka) je problém hned v prvním filmečku, kde reportérovi i Sootovi po celou dobu poskakují vlasy, což způsobuje brutální škubání obrazu, jakoby hra jela snad 10 fps. Děje se to vždy, když je nějaká postava s poskakujícími vlasy v záběru. Dál ve hře třeba Becker. Ale problém je i při hraní, třeba kousek dál v herně se hra taky příšerně škube.
@Jarda z Obyčtova (19.01.2024 20:18): je to fakt dobrá hra. Já obecně boss fights nemám rád se přiznám. Dobrý je jen ten pocit kdy skončí:). Včera jsem zrovna koukal na origo film a je to fakt skvělé! Na povrch to vypadá jak hloupý béčko, ale je to fakt skvělá stylovka!
@Feidias (13.01.2024 09:21): Tak už hraju na PC a zatím dobrý. Měl jsem strach, že by se to na Xboxu blbě ovládalo. Akorát mě trochu štvou ty boss fighty nebo jak to říct. Nejdřív ten krám 209 nebo co a teď ty roboti, jak na tebe nabíhaj :-D to si nechám až na zítřek, ale jinak jsem spokojenej. :-)
@Jarda z Obyčtova (13.01.2024 08:41): možná se zkus podívat na nějaké servisní centrum Xbox a ať ti to vyčíslí. Ideálně kdyby ti dali na to nějakou záruku a stálo by to třeba max. polovinu nové konzole, tak by to za úvahu asi stálo.

Robocop už byl za 1200 ve slevě myslím. Obecně má Xbox více slev oproti PlayStation co jsem stačil zaznamenat, ale 500 s kódem screw full price čekat nelze:).
@Feidias (12.01.2024 20:39): Já jsem na to při nákupu konzole úplně zapomněl, co když se s tím něco stane. V tomhle zlatej počítač. Člověk to bude muset šetřit, jak se dá. Jenom jednou za čas si něco zahrát. A ten Robocop mě vážně láká, kdyby na to byla náhodou velká sleva. To se asi nestane. Ale kdo si počká, ten se dočká.
@Jarda z Obyčtova (12.01.2024 17:01): ty nevím jak to je obecně se servisem. Nemám zkušenost..., ale hádal bych, že to budeš muset někde nechat celé a jestli se to vůbec vyplatí vzhledem k tomu kolik stojí nová series s. Asi tě nepotěším, ale myslím si, že instalovat na series s operační systém na vlastní ssd a pak ho tam montovat bude celkem oříšek.

Co se grafiky Robocopa týče, tak taky nemám porovnání např. z PC abych to uměl zodpovědně říct, ale za mě to i na series s vypadá skvěle!
@Feidias (11.10.2023 13:04): Ahoj prosím tě. Nevíš, jak je to na series s s tím ssd ? Je operační systém na nějakým vlastním ůložišti ? Nebo když odejde ssd, tak je nutnej servis celý konzole ? A skrz toho Robocopa. Není člověk grafický moc ochuzenej narozdíl od ostatních platforem ? Já vím, že se to dá všechno dohledat na netu, ale zkouším se ptát tady.
Zajímavej (a zatím první) bug, jak je ta mise v ocelárnách a lomu, tak už jdu ven, všude snipeři, a z ničehonic mi framerate tankne z 60 na 15, zatímco využití grafiky klesne z 70% na 10%. Reload nepomohl, tak jsem se přes ten úsek dostal v 15fps, což je teda žrádlo xD Co jsem četl tak tam tenhle bug je v týhle lokaci už od vydání, zvláštní že to dosud neopravili. Ale nikde jinde by se to dít nemělo.
@Paul (05.01.2024 21:16): tento týden jsem to dohrál. Je to dost dobré. Beru tedy zpět svůj poslední příspěvek zde. Bylo to po té Dolní oblast Vítkovice misi, která byla jednou ze dvou misí (druhá je věznice) co mě nebavila. Hlavně jsem ocenil ty Deus Ex části hry jak píšeš. Ty jsou za mě klidně na 90%. Ty akční na 80%.
Druhou silnou stránkou hry je ještě smysl pro detail a nevím jak to říct lépe než cit vytvořit parádní 80s low budget sci-fi. Za to 100%. To je perfektně udělané.
Tedy mám v tom 7 hodin, ale užívám si to. Ty Robovo hlášky a Wellerův voice acting nemá chybu. Vizuál boží. Deus Exová herní struktura, sidequesty, pecka. To by snad bylo v mojí TOP3 minulej rok.
Jako je to dobrá hra, ale jsem trochu zklamaný přeci jen. Mě moc nebaví Dolní Oblast Vítkovice levely. Jsem zhruba v jedné třetině a nejvíc mě zatím bavilo to se mi open world město ve stylu Deus Ex nejdřív v noci a teď ve dne. Za plnou cenu to zas úplně nestálo za mě. Já jim přeju úspěch, ale přijde mi, že se to chválí možná až moc.
Do zajímavostí jsem přidal řešení problému s pomalým nahráváním textur. Řeší to jeden jednoduchej příkaz v ini souboru. Fascinující že to Teyon stále nevyřešili sami.
@Gordon (09.11.2023 21:53): úplně ne, píšu Remedy a Avalanche, ale asi jich tam bude víc. Určitě to nemám zmapované do podrobna. Jen mi prostě přijde zajímavé, že tento podzim jsem to koupil 4 hry. Jednu průměrnou, která ani není zklamání, protože jsem to bohužel čekal: Starfield a všechny tři Polské jsou super (Phantom Liberty, Robo a The Invincible).
@Feidias (09.11.2023 20:54): česká herní scéna je sice menší než polská, ale mnohem větší než spousta zápaďáckejch. Srovnej jaký hry vycházej od nás např. se Španělskem, Rakouskem, Portugalskem..
I např. Belgie by bez Larianu byla docela mrtvá, Nizozemsko má Guerillu a..to je tak všechno.
Kdyžtak mě někdo opravte. Zas tak to nesleduju, ale produkčně mi Polská scéna s tou českou přijde nesrovnatelná. Jasně, je to věštší země a jsou vyjímky, Arma, Kingdom Come. Jsou menší úspěšné hry jako Space Engineers, Mashinky, apod., ale fakt tenhle podzim to jsou fakt tři hodně dobré hry za mě.
@pajmič (09.11.2023 18:23): Ale abych ti aspoň trochu seriózně odpověděl. Vzásadě čím dal tím míň. Naposled CP2077 po dost dlouhý pauze.

A z naší CZ/SK tvorby jsem day one naposled koupil Inquisitora, což už je tak dekádu zpět.

A vadnej nejsi, často jsou to fajn hry :)
@pajmič (09.11.2023 17:48): vzhledem k tomu, že sousedi slované vydávají sama first person sci-fi, tak určitě nejsi sám:). Rád bych taky viděl někdy nějaké domácí. Nedávno tu byl Bod Obnovy. Nějakou obdobně pojatou hru bych uvítal! The Invincible jsou naprostá bomba!
Taky to máte tak, když bratři Slované vydají AA or AAA titul, musíte si to zahrát co nejdříve, ikdyž třeba víte, že to nebude úplně perfektní? Nebo jsem jen já vadnej? :)
@Bursoft (08.11.2023 20:16): ve hře samotné zrovna ta quarry, která vypadá fakt perfektně působí dost staticky. Nevím jak to lépe popsat. Vypadá to ale fakt perfektně i ve hře samotné a to jedu na series s a vypadá to fakt takhle:).
Dialogy v některých částech působí neúplně (nejspíš kvůli větvení), což neznamená, že jsou špatné. Jen jsem si někdy říkal, jestli jsem nevynechal při čtení nechtěně dvě věty. Kvůli příběhu to ale asi nikdo hrát nebude a pocit střelby je fakt super. Líbilo se mi, že je to tak trochu on rail střílečka, ale vlastně vůbec. Trochu škoda nemožnost hrát mise znovu nebo absence NG+. Při řešení případů jsou potřeba schopnosti, o kterých člověk co to hraje poprvé, nemůže vůbec tušit, že je bude potřebovat. Stalo se mi u pár případů, že jsem je prostě nemohl dokončit, protože jsem neměl dostatečný deduction skill.

Co je ale prostě "ta" věc: trefená atmosféra filmového RoboCopa. Slintal jsem už u Terminatora, jakým způsobem dokázali v Teyonu přenést atmosféru filmu do hry. Celkově fajn střílečka za ty peníze (na Fanaticalu dokonce za 40e), jen bych z hlediska hratelnosti čekal posun o kus dál, s ohledem na toho Terminátora.
@Paul (02.11.2023 23:46): Taky si řikám. Studio, který donedávna udělalo Ramba, má nejlépe vypadající hru na UE5. Na mnoha xichtech, animacích a cutscénách je vidět ten "AA" low budget kořen. Ale prostředí a hlavní charaktery vypadají k světu.
Tak dojmy po hodině a půl hraní jsou 1a! Je to parádní mix fps a RPG.
@Tarhiel (01.11.2023 14:28): jj, a mohl by ho namluvit Karl Urban:). Ten film s ním je super!

Taky nejsem vyloženě fanoušek Robocopa. Viděl jsem ho jednou a hodně pozdě. Na druhý a už vůbec ne třetí díl jsem se koukat nevydržel, ale ten první je skvělej! Musím si to zas někdy dát.
@Feidias (01.11.2023 06:35): Predátor urobený Teyonom, prípadne Dredd by bol mokrým snom :)

Na Robocopa sa teším - nie som veľký fanúšik Robocopa, ale páči sa mi, že s rovnakou vervou a úctou k predlohe sa chopili aj tejto IP, rovnako ako predtým Terminátora.