@Tarhiel (29.07.2020 13:40): Hele, třeba ti to víc sedne. Ale já jsem uvažoval, jestli to není nějaká chyba ve hře (třeba že ten čas respawnu je vázaný na rychlost procesoru nebo tak něco). Chystá se remaster? Nic jsem nezaznamenal.
@Vurhor (21.03.2019 20:27): Díky, takový info jsem přesně potřeboval znát :D Ono se vyplatí vědět předem, jak to má hra nastavená, já rád hraju za "pure" mága, ale ne všude je to to pravé ořechové :D
Plánuju to znova rozehrát a tentokrát i dohrát :) Je lepší se orientovat na boj, nebo na magii? :)
Tak teď jsem se zasekl v kombech a to ty puma chain. Mám jednoduše třikrát zmáčknout 3x Thrust "while walking" ale strávil jsem s tím u trenéra 5 minut bez výsledku, tak se chci zeptat jestli někdo nepamatujete.
Daje se po zdolání toho pavouka ještě někde sebrat/koupit šípy? Docela se mi zalíbily.
Tak po 12 hodinách hraní můžu říct, že ta příběhová premisa z úvodu plná intrik a objevování své minulosti se nijak nerozvíjí.

Ty dungeony byly zatím krásně přímočarý, ale teď jsem dorazil do opravdového bludiště. Žádný grind (pravda už jsem si přečet, že se hodí si trošku natrénovat dovednost boje beze zbraně, což se potvrdilo).

Nebo je to tím že se soubojům nevyhýbávám, hrozně mě baví. Jsou pořád lepší a lepší díky novým kombům a novým stylovým nepřátelům. Často to vypadá jako souboj s katanama- jednou jeden výpad a je po nepříteli podruhé uhne nebo se vykryje a zaútočí. Často je to tak o kroužení kolem sebe a dobrém výpadu. S diablovským rychloklikáním si vás i běžný nepřítel namaže na chleba.
Revenant [RePack] [ENG] [RUS 5]

[+] - hra na starosti CDTracks a celý soundtrack je digitalizováno v OGG (nám dohromady dává hudbu pro hry bez disku)
[-] - obraz s audio stopy zmizel daemontulzom
[! ] - opraveno několik přehmatů v překladu Fargus (zlato se stala „zlatým“ namísto „Pschdv“ a něco jiného)
[] - jakákoliv změna v instalacích a odpalovacího zařízení.
* CDTracks.dll - takové epické kousky (shromážděné ve skříni z improvizovaného odpad), který přehrává digitální hudbu na správných místech ve hře. Může dojít k selhání.
@Tarhiel (01.06.2017 10:20): Na nejmenovaném ruském webu je ke stažení verze hry, kde běží hudba bez problémů a celkově to je odladěné tak jak by být mělo. Také to bylo hned jiné, zkoušet hrát s hudbou (která je velmi dobrá).

Stále nejlepší vzniklá diablovka.
@90210 (01.06.2017 08:46): No, pokial viem, tak jediny sposob, ako hudbu spustit, je samostnatne na pozadi, co naozaj nie je riesenie, a technicke detaily, preco v hre nefunguje nepoznam.

Potrebovali by vymeniť nejakú knižnicu za modernejšiu, ale na to, aby to hra brala, by potrebovali zdroják?
Fakt neviem, ale pochybujem, že by to nesprevoznili, ak by to bolo nejako jednoduché a fungovalo pre väčšinu ľudí.
@Tarhiel (01.06.2017 00:51): Ta hra fungovala vzdycky, jen tam nesla ta hudba. Myslel jsem, ze kdyz to GOG vydava, tak uz tam dali dokopy i tu hudbu, s tou se to dalo rozjet tak, ze si clovek pohral s temi hudebnimi soubory, nejak je vypalil nebo co apod. tezkopadny skopiciny, na ktery jsem uz nemel naladu.

Takze ta hra jednak sla a druhak tam po mensim, nebo spis vetsim srani sla i hudba, ale GOG se do zadnyho srani nepustil.
Mně hudba nešla nikdy a taky jsem to přežil. Šla mi jen v cutscénách. Ale je fakt že kamarád, co Revenanta miluje, tvrdí, že hudba je tam boží.
@Red (31.05.2017 22:44): "Vypadá to, že tady se GOG opravdu spokojil s tím, že jde hra spustit."

Alebo bolo tak komplikovné ju opraviť, že to nechali tak. Čo som čítal kdesi na GOG fórach počas releasu, vraj tú hru mali na tanieri už dlho a bol problém dostať ju do hrateľného stavu.
@90210 (31.05.2017 17:04): Bohužel. Vypadá to, že tady se GOG opravdu spokojil s tím, že jde hra spustit.
Zkoušel jsem gamepad a ten funguje super - ty souboje jsou s ním ještě mnohem lepší (škoda že není feedback). Ale zase sbírání věcí je s ním porod, takže střídám podle nálady:)
@Red (30.05.2017 21:35): Coze? Tak ona tam porad nejde hudba tak, jako kdyz to clovek normalne zpoustel z cd, tj.na to nijak nehrabli? Tak to teda uninstall, bez hudby hry fakt nehraju.
Tak teď jsem si konečně všiml, že sloty na opasku jsou normálně v tom inventáři a přesouvá se to tam přetažením. Ten inventář a vůbec menu jsou sice primitivní, ale maximálně otravné. Nejlepší je, když se chci zbavit nadbytečných pytlů a potom zjistím, že jsem beze všech věcí. Bo se to prodalo za 30 zlatých i s několikatisícovým obsahem - v prodeji není vidět jaký pytel je plný nebo prázdný. Bordel prostupuje i do ukládání/loadování - Rychlé ukládání se uloží vždy v novém slotu takže už mám přes 300 slotů. Samozřejmě nejsou řazený přesně za sebou a tlačítko mazání savu ve hře chybí, takže musím buď šíleně scrollovat nebo ručně mazat soubory.

Jinak GOG verze hapruje, moc tomu péči nedali. Hudba chybí. Vykreslování softwarové (při 3d nejde spustit), v okně to nejde (možná kdybych změnil vždy windows na 16 škálu ale to mi za to nestojí). Zřídka se v interiéru objeví černý obdelník se spritem ohně. Někdy také zmizí při prodeji prodavač a nejde se hýbat, jindy to zamrzne při loadu. Naštěstí je hra aspoň svižná, takže je to otázka ztráty 5s ji znovu spustit. Ale to že ji budete hrát v podobě jako kdysi, na to bez vlastního modování zapomeňte.

Co mě před x lety očarovalo a co je pro mě pořád úžasné je rozpohybování hrdiny/nepřátel a komba. Na ty souboje je radost se dívat.
@Red (27.05.2017 23:14): Po pravém kliknutí by se ti runy měly objevit v ikonce toho magického váčku nad inventářem. Tam si je můžeš různě kombinovat a tvořit tak kouzla.

Na opasky se asi vybodni :)

Jak se používá opasek? Ve hře a v manuálu jsem dočet o quickslotech na opasku ale nevím jak je tam mám nastavit. Říkal jsem že to je třeba tím že opasek nemám, ale v obchodech ho nemají.
Rozehráno, především ze skvělých zážitků nad demem v dětství:)

Prvním překvapením je neuvěřitelně přehrávající dabing hlavního hrdiny, ale snad to je v roli...

Co mám dělat s těma krystalama/runama v inventáři? Kliknu pravým a zmizí, ale nevím jestli jste je nějak použil nebo jen vyhodil.
Určitě sem dejte echo, až to někdo vyzkoušíte. Tohle je další z mých "restů", které jsem nikdy nedotáhl do úspěšného konce, i když bych chtěl.
@Jab (06.05.2015 20:18): Jsou tam komba a nejrůznější animačky podle toho co děláš a proti komu bojuješ. V Diablu jen klikáš a klikáš a klikáš.
Ale třeba to mazar myslel jinak :)
Inac mna vcelku prekvapuje ako je Revenant vseobecne viac-menej zaradovany medzi "Diablovky" pritom narozdiel od Diabla a Diabloviek obecne ma zrovna tato hra nieco comu sa hovori "skutocny subojovy system" cize prvok v Diablovkach nepritomny.
@90210 (06.05.2015 16:16): Zkus tu instalačku z IsoZone, ta by mohla fungovat.

BTW Jedna z posledních her, kterou by sis chtěl ještě zahrát? Odcházíš do herního důchodu? :-) Nebo jedna z posledních her z těch, které by sis chtěl zahrát, ale nepodařilo se Ti je rozchodit?
Jedna z poslednich her, kterou bych si jeste chtel zahrat, ale zatim se mi to nepodarilo. Nesla hudba a s jejim spustenim je hrozny srani, na ktery uz nemam energii. Uz aby Revenant vysel na GOGu.
Pokud by to někoho zajímalo, doporučuju tematickou knížku J.D. Schmitta Revenanti. Dozvíte se co byli zač, co chtěli, jejich historii atd. Je to hodně čtivá a srozumitelná knížka :)
Hm... Diablo mě nikdy nebralo, natož Diablo klony... dohrál jsem Nox (kdysi jsem ho měl i rád a sem tam poslouchám soundtrack), Darkstone jsem hrál jen demo a Revenant jsem měl taky demo, které jsem ale na starém pc nedokázal rozjet... a kdovíproč chci jedním dechem s Revenantem říct Shadowman a vůbec netuším proč (taky jsem hrál jen demo).
@Jack_Dark (16.04.2012 14:14): Nedokázal. Tři prázdninové dni? Fakt nevím, hrál jsem to před x lety a pochybuju, že jsem si při psaní komentu pamatoval jak je to dlouhý :) Jen mi to prostě přišlo krátký.
Z tý úvodní skladby mám i dneska husinu. Vlastně ze všech songů z Revenanta.
Asi v polovině jsem narazil na závažný bug, který sice teoreticky dohrání nebrání, ale jeho povaha ruší jakoukoliv zábavnost, kterou hra mohla poskytovat. Moje postava je neviditelná, a to nejen pro mě, ale i pro všechna monstra. Tak nevím, jestli se mi bude chtít zbytkem hry jen tak prolétávat.
zkusím zahrát, páč jakmile někdo tvrdí že je to lepší než diablo II. tak to musím prostě testnout :)
90210: Tusim, ze staci vypnout nejake ty 3D efekty v nastaveni, popr. jeste k tomu nastavit kompabilitu s win 95/98, ale ta myslim nebude nutna.

Hral jsem to na windows xp, po vypnuti prave nejakych tech efektu hra spustit sla a bezela mi celkem dobre ( s patchem), tedy i s tou hudbou. ( jako ta hudba neni spatna, ale da se to hrat pekne i bez ni, nejak vyrazne tam nechybi).
Revenant me hodne lakal uz v dobe, kdy jsem cetl ve Score recenzi a kdyz jsem si ho konecne po 10 letech sehnal, tak nastal problem nejdriv s korektnim spustenim a pote s hudbou. Na ty hudbe jsem se zatim zasekl, nedokazal jsem se dokopat k tomu, abych si vytvoril cd s audiem. Puvodni verze je 1 cd, ale bohuzel hra nefunguje bezproblemove na novejsich woknech.
A nebyla to ještě doba, kdy sis mohl koupit CD nebo DVD přílohu? Já mám taky level číslo 112, ale je to dvd...
Aha:D, tak to muselo byt v levelu vicekrat, protoze ja mam jeste nejake stare cislo, kde jeste hry davali na cdcka:) v takovych papirovych obalech. Cili tam mam CD A (instalacni), CD B (hudba) a pak jeste jedno cd s demoverzema + cestina na Revenanta. (je to Level cislo 112 a v cisle 113 byl pak patch na Revenanta).
Divne, ja tu normalne mam 2 cd, kde u jednoho je prave napsano, ze je pro prehravani hudby.
Teď se dívám na ten Level a žádné druhé cd tam není...ale asi máš pravdu v tom, že je třeba pro přehrávání hudby - stejné to bylo v Half Lifu...