@Malignus (13.04.2015 13:20): Motor mu vybuchl dvakrát a taky nic. Jináč tady dávám můj config:

resolution 1366 768 60
laserR 255
laserG 0
laserB 0
laserA -1
Hoši potřebuju help....v kapitole 2-3 po zabití chiefa se dostanete do brány za kterou je náklaďák...vyzkoušel jsem snad všechny možnosti co jdou i všechny způsoby co jsem našel na netu, ale ten náklaďák se prostě na ten bok nepřevalí a pokaždé mě zajede...není to nějaký bug tý ultimate verze? Protože já už nevim a totálně mě to odrazuje od dalšího zapnutí.
Já jsem si zvykl, mě to na klávesnici fakt nevadí. I devil may cry 3, člověk se to naučí a mě ty hry fakt bavily-- tak jsem to celkem dobře ovládal ke konci :) reakce rychlé, když se člověk naučil otočky (ctrl+s) a prostě nakonec mi to hodně přidalo k atmosféře. Paradoxně.. :D
No však, jsem si zvykl na tu klávesnici docela :D je to hardcore, ale dle mého stále lepší než myš :D ta hra na myš není přizpůsobená..
Na původní verzi byly neofik. patche, které to řešili. Nedávno vydaná Ultimate HD (lol) edice se pak už hraje víceméně stejně pohodově, jako pětka.
Běžíš WSAD dopředu, u toho držíš ctrl (sprint). Uvidíš zombíka, pustíš ctrl a zmáčkneš shift, tím vytáhneš zbraň; míříš WSAD a enterem vystřelíš. Pak pustíš shift, a opět WSAD běžíš. Já si zvykl :) poslední verze jde hrát tuším i s myší.
jen dotaz, hru jsem dohrál na konzoli a stále čtu, jak je na PC špatné ovládání....v čem konkrétně je špatné?
[přesunuto z komentářů]

Skvělá hra a podle mě dokonce i nejlepší díl skvělé série Resident Evil :-)
Hmmm, hlavně že já musel hrát dementní 30fps verzi (ikdyž hezky omodovanou), aby teď vydali definitivní 60fps super verzi...chjo, měl jsem si počkat.
Resident Evil 4 bude pridaný na Steam za 20 Eur, dúfam že za takú cenu ju tí zlodeji s Capcomu aspoň urobia hrateľnú s myšou.
@Paul (21.02.2013 21:56): Neodkládal bych to. Oba dva scénáře za Adu jsou velice povedené, a myslím, že je lepší překousnout tu počáteční nechuť a zahrát si je dokud máš hru v paměti :)
Dohráno! Bez minuty 18 hodin herní doby. Bylo to velmi dobré, ale přeci jen kdyby tak dvě tři hodiny vystřihli, jenom by to prospělo. Ale atmosféra i gameplay a scenario design vynikající. A snad první hra s bossy kde mě bossové nijak neštvali, naopak mě dost bavili.
Ještě poslední video ze začátku hry, hezky s novým oblekem za dohrání a na professional obtížnost, takže mi úvodní tři vidláci dali na budku:

Škoda že jak jsou ty animace řešený přes předrender, tak nereflektují jiné obleky.

Do Separate Ways se mi už moc nechce, dám si od RE pauzu.
@Paul (20.02.2013 18:41): Viem, že na to bol program, ale čo si pamätám, nedalo sa to moc nastavovať.

S gamepadom to určite skúsim, ale až keď si konečne kúpim ten xboxový.
@CJ (20.02.2013 17:49): Kdysi jsem s nějakým semimodem co přidával podporu myši experimentoval (tak 5 let zpátky) a přišlo mi to tehdy nehratelný anyway. Nevím zda je nějaká novější verze...musím doporučit gamepad. Ikdyž RE5 jsem taky dohrál na myši, tam to bylo bez problému..narozdíl od tohoto je RE5 kvalitní port.
@7c (19.02.2013 21:54): Hmm, dal jsem si vyresetovat nastavení CCCP, pro jistotu. Ale vzhledem k tomu, že všechny filmy/seriály/videa fungují jak mají, tak je to asi tak jako tak irelevantní.
@Paul (19.02.2013 18:54): Problém bude nejspíš v tom, že trigger je analogový a ne digitální. Ale nějaký wrapper by na to existovat nejspíš mohl, nebo to upravit v ovladači/hře. Nicméně předpokládám, že vynaložené úsilí by za efekt nestálo.

No, problém s kodeky máš určitě, když nedokážeš přehrát MPEG1. Tohle by měla být součást systému. Něco jako kdyby se ti nezobrazovaly JPEG obrázky. Tipl bych to na nějaké vadné nastavení v CCCP (občas se tam vyskytly nějaké excesy v povolování/zakazování splitterů/filtrů), které blokuje přístup k MS splitteru.
@marwel (19.02.2013 19:07): Nj to je prostě "kvalita" portu od lemplů ze sourcenextu, zatímco všechny ostatní hry mají x360 jako native ovladač, tahle jedna "speciální" preferuje DirectInput. Ale furt se to hraje dobře, trigger netrigger.

Ikdyž vtipný až teď v hradu jsem zjistil jak měnit rotaci předmětů v inventáři, takže se mi tam konečně vejde sniperovka.
@Paul (19.02.2013 00:41): Kdyz jsem to posledne hral, tak to fungovalo bez problemu. Triggery na zamireni/strileni, analogy na pohyb/mireni, proste tak, jak je to normalni. Ale pouzival jsem nejaky DirectInput ovladac od Saiteku. S Xkovym jsem to nezkousel. Pujde ale nejspis o stejny problem jako u Devil May Cry 3. S XInput ovladacem si proste normalne nezahrajes.
@7c (19.02.2013 18:01): Mířit pravým bumperem a střílet pravým triggerem ? What? To snad nikdo nechce (bylo by to nehratelný..). Mě jde o to, že normálně bych mířil pravým triggerem a střílel Xkem. Ale hra je defaultně nastavená na míření bumperem a střílení Xkem, což je skoro to samý, akorát trigger by byl trochu příjemnější.
Mě hra s x360padem nastavila ovládání na - X akce/střelba, A běh/nabíjení, B ashley, Y inventář, bumpery míření nožem (levý) a zbraní (pravý). Hraje se to takhle bez problému a nic jsem nikde nenastavoval. Jediný zlepšení by bylo vyměnění těch bumperů za triggery, ale není to nic důležitýho.

Odkud jsou ty videa nevím, ale mají mnohem lepší kvalitu než ty "youtube 320p" co jsou součástí hry defaultně. Problém s kodeky nemám, CCCP codec pack je prostě s tímhle ancient formátem nekompatibilní.
Paul: Hmm, a zkoušel jsi přepsat přímo konfigurační soubor?
Ok, tak jsem RE4 znovu nainstaloval a na Xbox360 ovladači se mi nějak zvlášť pohodlně nehraje. Popravdě, mířit pravým bumperem a střílet pravým triggerem by bylo asi peklo.

Čili doporučuji - akce na A, běh na B, Ashley na X. Hmm, teď jen najít mé staré archivy s mody...

Jj, určitě to byla děravá paměť - výchozí nastavení na PS2 je také střelba na X. Tj. tam, kde je na Xbox360 ovladači "A". PS2 triggery na střelbu nepoužívala (ono by to asi bylo dost neergonomické, viz moje předchozí věty).

Ty HD videa jsou z té remasterované HD edice?

@Paul (19.02.2013 17:32): Asi máš nějaký problém s kodeky (ty standardní videa jsou jen MPEG1 - člověk by skoro řekl, že je můžeš přehrávat očima, prostým zobrazením binárního obsahu XD)
@CJ (19.02.2013 16:30): Mám, složka movie má 3GB. Tahal jsem je z piratebay. Bez těch HD videí mi hra ani nefungovala, vždy při spuštění intra spadla (nekompatibilita těch ultra starých videí s novými kodeky).
@Paul (18.02.2013 23:36): No, nepoužíval jsem Xbox360 ovladač, a co si vzpomínám, tak jsem měnil nastavení přímo ve hře.

Jinak co jsem se díval na video - radši začni střílet do kolen a používat speciální akce. Hlavy přináší smůlu, hlavně v noci...
Triggery na controlleru tahle hra nezná co? Že se střílí bumperem + X a v setupu to na triggery nejde nastavit.
Jinak docela dobrá hra zatím. Slušná atmosféra a s pár mody se na to dá koukat. Jen ten 30fps limit mi kazí zážitek.