@HolyMeatball (11.11.2019 09:39): To se mi taky stalo, nějak jsem se překlikl a do fotra to napral, syna jsem pak nějak v dalším zmatku zastřelil, když se schoval pod postel. Taky jsem z toho pak cestou byl trochu nesvůj, byť k Blood Meridianu to má pochopitelně na hvězdné roky daleko :))

Zatím teda nejstrašnější mise jsou ty s vybíráním dluhů, Leopold Strauss by zasloužil kulku do hlavy.
@HolyMeatball (11.11.2019 10:02): Já se právě snažím nabrat co nejvíc honor kvůli jednomu outfitu a vůbec to neleze. Když mám honor dolů, rozdíl nevidím, ale i když pomáhám v táboře, donatuju Dutche a celkově se snažím být dobrák od kosti, moc to neleze navrch.. Je tam nějakej moment, kdy mi honor prostě vyletí navrch nějak jednorázově?
@HolyMeatball (11.11.2019 10:02): já měl myslím bílou košili a tu vínovou vestu, která zezadu vypadá spíš černá. Má nějaký vzor, který ale moc nejde vidět. Spíš košile byla složitější vybrat, přecijen.. správný límeček a tak.. :D :D
@SilentWolf (11.11.2019 10:01): No jako jo, ale jakó ... Jinačí matroš/barvy/motivy by to ještě chtělo. :)

@Bursoft (11.11.2019 09:53): chm, to mě nenapadlo! Je fakt, že tohle bylo poprvý, co jsem vyloženě nechtěl střílet na někoho, kdo na mě mířil, a asi už je to moc dávno, co jsem uháněl bráchu bejvalky, kde jsem situaci řešil taky takhle... Mno každopádně si to budu pamatovat!

Naopak už bylo i pár chvil, kdy jsem někoho zabil vyloženě s chutí, a pak stejně honor dolů...ten systém cti vůbec zatím asi zcela nechápu. Akorát vím, že když mi ta čára vyjela naposled, byl jsem skoro v bílým, takže asi cajk.
@HolyMeatball (11.11.2019 09:39): Já zjistil, že hromadu tady těch situací (zastřelení někoho, koho nutně nechceš) jde vyřešit třeba střelou do kolene, nebo svázáním (možná jde dokonce vystřelit zbraň z ruky).. Nebo když jsem Micaha vysvobodil z vězení a ten kokot začal po všech střílet, tak jsem jenom chodil za ním a kryl se.. všehovšudy jsem zastřelil jen 2 lidi z toho města :D.

Jinak já akorát dojel chapter 2, po 17,5 hodinách. Nějak se toho nemůžu nabažit :D
@HolyMeatball (11.11.2019 09:39): "dyž jsem si naposled odskočil vykrást barák na základě doporučení jednoho vězně, tak se otec nevzdal a začal střílet, tak jsem ho poslal k zemi střelou do hlavy, načež jeho syn padl k zemi, začal brečet, navedl mě k penězům, a po otřepání šoku ustrašeně zdrhl, a já z toho byl celou cestu zpátky do kempu byl akorát tak totálně vydeptanej..."

alias jeden z těch blood meridian momentů
Opět rozehráno a objevil jsem už x věcí, které jsem poprvé minul. Tahle hra je fakt zážitek, myslel jsem, že napodruhé se nebudu jen tak bezprizorně toulat přírodou, ale je to přesně naopak.

@HolyMeatball (11.11.2019 07:35): můžeš sebrat klóbrc s mývalem týpkovi v první hospodě.
@Guldy (11.11.2019 09:12): Ale to né, tehdá jsem tam dojel naslepo jen tak projížděním, tak jsem si to rovnou i trochu prohledal, že. :D

Ale jak jsem včera načal 4. kapitolu, tak asi už pojedu jen mise. Lov mě neba, když jsem si naposled odskočil vykrást barák na základě doporučení jednoho vězně, tak se otec nevzdal a začal střílet, tak jsem ho poslal k zemi střelou do hlavy, načež jeho syn padl k zemi, začal brečet, navedl mě k penězům, a po otřepání šoku ustrašeně zdrhl, a já z toho byl celou cestu zpátky do kempu byl akorát tak totálně vydeptanej...takže tomu se taky ouplně už věnovat nechci. No ale hlavně finále třetí kapitoly bylo tak nabušený, a ten buildup byl vyloženě geniální set piece, že prostě zvědavost mi už nedá a prostě chci jen pokračovat. :) Jak se mi to cesty připlete vedlejší mise, tak určitě nepohrdnu, ale jinak asi už vskutku pojedu čistě příběh.
@Guldy (11.11.2019 01:01): Já si tam právě zajel s předstihem už v druhé kapitole a nic nového nenašel, ale právě jsem předpokládal, že v rámci té čtvrté by se tam něco nového mohlo objevit.

@Ferdish (10.11.2019 22:32): Jestli je jedna věc, kterou v té hře opravdu dělat nemíním, tak je to právě lov legendární zvěře a rybiček. Ale skrze vedlejší misi jsem se dostal ke lví pacce, tak třeba něco málo ještě bude. :)
@Garret (10.11.2019 22:40): No...zrovna som pred časom zhliadol nejaké YT video kde chlapík predviedol všetko oblečenie ktoré sa dalo v hre kúpiť/vyrobiť. Špeciálne kvôli tebe som ho teraz zhliadol znova, aby som si spravil úsudok :-) Mne osobne taký Marauder alebo Bronco Buster outfit prídu celkom cool...
Rozšíří se v průběhu ještě ten výběr oblečení v obchodech? Nebo je to od začátku stejná nabídka, a odemknutí dalších je jen otázka cti?
DF vydali kompletní analýzu všech grafickejch nastavení PC verze a srovnání s Xbone X verzí:

Takže optimalizace prakticky přesně odpovídá těm konzolovým - na Xbone X (6TFLOPS) to jede 4K v 30fps s občasnými dropy, na to stejné (resp. podobné jak to jen jde) nastavení to na 2080Ti (13TFLOPS) jede na 60fps s rezervou ke zvýšení pár nastavení.
Vyšli aj ovládače grafických kariet optimalizované pre RDR2, pred týždňom verzia 441.12 od NVIDIA a verzia 19.11.1 pre Radeony od AMD, tiež trošku navýšia výkon.
Tohle je opravdu asi jediná hra kterou člověk hraje pět hodin v kuse aby na konci zjistil že splnil jednu jedinou příběhovou misi. Je to fakt skvost po všech stránkách. Audiovizuální stránka PC verze je na maximální detaily opravdu dechberoucí. A ty kvanta herního obsahu. Ta až pervezní míra detailů všeho a všude, spousty dialogů. Tohle je fakt špičková hra a řekl bych herní vrchol této dekády.

Pozerám, že Rockstar sa releasom PC verzie nechal silno inšpirovať Microsoftom keď vypustil Windows 10 XD. Ani nechcem vedieť ako nadávajú kamaráti na Slovensku, ktorí boli do PC verzie celí žhaví. Jeden bol dokonca odhodlaný kúpiť si PS4 a k tomu telkáč len kvôli tejto jedinej hre (podotýkam, že kúpiť - nie prenajať ani zapožičať). Ešte šťastie, že ja také veci riešiť nemusím...pretože viem, že môj HW to proste nedá.
Pokud chcete ke hře ještě nějakou dobrou literaturu krom BM, doporučuji mně Bodkinem doporučenou Říši letního měsíce, historie válek Spojených států o území s Komanči. Byť se hra odehrává až pár let po posledním konfliktu o indiánské území, prachu, krve, západu, bahna a organizovaných band bílých hrdlořezů a (a v RDR2 pochopitelně už absentujících rudých nájezdníků) tam je taky víc než dost.
Taxem necelé tři hoďky prubnul online. Už léta jsem při hraní nebyl tak zmatenej a ztracenej. Ale na svou zrůdnou kovbojku jsem pyšnej, takže se mi to nechce tak lehce vzdávat. :)
Tak NVIDIA tenkrát řikala, šest giga paměti stačí, i tři a DX12 není potřeba a tak to nemá ani hardwerovou podporu, jen ovladače to pak - nějak - přidaly a emulovaly. Naopak AMD z té doby to dává, proč asi? Protože má podporu VULKAN i DX12 a už prosazovala 8 G paměti jako základ (protože to ty nový technologie vyžadujou). U NVIDIA jsou to až nové karty, ty jsou technologicky skutečně dobré a vybavené (tam občas je problém jen s ovladači, u jedné řady opět s málo pamětí). A 1060 není žádná střední třída, byla to jen taková lepší lowendová karta už když vyšla. A díky nepodpoře novým rozhraním je její životnost už pryč. Od 1070 vejš to bylo dobré a spolehlivé. Ale 1060 byla sézoní jak kolekce od C&k. Strašně rychle technologicky zastarala.
Spíš je nechutný, jak to furt marketingově nechtějí napsat, když je pořád 1060 nejrozšířenější, že je už za zenitem.
@mat3ss (08.11.2019 21:29): Umenie je:
Konzole su proste ... a updatovať PC? Ten BIOS ma dostal, takže na krámoch z LIDLA im to ide, ale ty si priamo "flešni" BIOS, ja si pamätám ako to urobili kedys, nejaká GTA hra nechcela ísť na W čo neboli update na 1 ...
LOL
@valcik (08.11.2019 12:31): Ja mam nejakej special problem ve Valentinu, tam to mam nehratelny a neda se jit ani od dveri ke dverim. Vsude jinde krasnych 50-60 fps (kdekoliv, i jiny mestecka). Nechapu to. Kdyz prehodim na dx 12, relativne to tam bezi, ale zas mi to po chvili crashlo, tak hraju na vulkanu a Valentinu se musim vyhejbat..
Tak opět budu čekat a nasranost rychle vzrůstá... Musel jsem launcher smazat a znova nainstalovat aby se mi aktualizoval a vše při starém....
Tak, a teraz pozrieš tvoju sestru ...
Skúšal som o as 6x:
nedobehnutie
chytenie lanom
pomalý kôň
rýchly kôň
dobehnutie a streľba do kolena
dobehnutie a odzbrojenie
To jeho Ďakujem fak za to utrpenie stálo ...
Ale Mary je strašná zlatokopka
koukám že už všichni veselehrajou, tak jsem se chtěl zeptat, z těch co tu psali že hra nejse spustit, už se to vyřešilo a já jsem jedinej komu to nefunguje? Nebo jsou pořád probémy? Pomohl někomu uninstall?
@kuler91 (07.11.2019 22:13): jo mam to stejne. Jsem uvazoval o koupi rodinneho pc kvuli par strategiim a pak jsem si predstavil jak u toho sedim na zidli jak v praci, seru se s ini souborama, errorama atd a to ani nemluvim o tom ze hw usel hodne daleky kus cesty a ja absolutne nevim co je a neni potreba/tahak penez. Takze jsem u toho uvazovani taky skoncil.

Ale RDR2 jsem si vcera znova stahnul na ps, pc hype is too strong!
@Guldy (08.11.2019 12:05): Kůň jde zvednout, když přežiješ. Ale na mě se vyřítil z ničehonic nějakej gang, místo abych utekl, tak jsem se je snažil postřílet a nedopadlo to.. prvně sejmuli koně, já spadl na zem a než se Arthur vůbec zvednul, tak to do mě nakropili ze všech stran. Následně respawn a na zemi jenom sedlo..

Jinak taky používám toho spešl koně z preorderu.
Ja mam nejlepsi zazitek z prvniho hrani onlajnu na ps4. Hned prvni mise, kdy jsme meli jet ve ctyrech na nejakou farmu, zacala tim, ze jsem hned na startu naboural s konem, ten umrel a ja pulku mise odbehal pesmo.
Mně včera poprvé chcípl už slušně vyexpenej kůň, následně já a už nešel oživit. Bylo mi z toho tak smutno, že jsem to musel vypnout :D

@HolyMeatball (08.11.2019 11:31): Mně se vždycky kůň respawnul, pokud přežil, takže to tak nejspíš má být..
Je to už dlouho, co jsem v open worldu razil daleko do neobjevených končin a byl přitom nervózní, protože co když mi umře kůň? Co když vjedu do zasněžených hor a moje letní hadry to neustojí? Co když na mě někde vyběhne medvěd a skončím jak DiCaprio?

Mno, a pak se fakt něco semele a já umřu, a naráz se probouzím poblíž a kůň je u mě, přestože při smrti už nebyl v dohvizdové vzdálenosti. To ten pocit už trochu tlumí, mno. Takhle to funguje obecně? Že se po smrti kůň respawne u mě, pokud ho nenechám někde přivázanýho?
@HELLER (08.11.2019 10:49): Mel jsem to podobny i s Outer Worlds, chytlo me to a paril jsem nonstop a porad o tom basnil. Hra vysla v patek a ja na konci vikendu mel dohrano s 32 hodinama cisteho casu. Pred tim jsem to mel i se Sekirem. Proste me to chytne, chci tim zit a ziju tim. A neni to uplne nejaka vyjimka, proste s dobrou hrou (tech je malo, ale neni to zase tak raritni, ze by to bylo jen jednou za pet let) to takhle prozivam. A vlastne jsem nedavno zjistil, ze mi chybi, kdyz to takhle s necim necitim a nemam to nadseni..
@Guldy (08.11.2019 08:30):
To co jsi napsal, tak ti závidím .. já akorát si pohrávám s myšlenkou, co hrát ,abych mohl napsat to samé :D ale obávám se, že na nic nepřijdu. Až na D4 nebo POE .. :)
@Guldy (08.11.2019 08:30): Mám to poslední dny podobně, byť se spíš těším na pauzu, ještěže už budou pracovní výjezdy :)

Ale je to opravdu skvělé, společně s Pathologic 2, Disco Elysium, Hunt: Showdown a Resident Evil 2 nejlepší herní zážitek roku.