Dalsi den pareni do dvou do rana s budickem kolem sesty. Uz ted se tesim domu :D Celej vikend hodlam proparit, nonstop. Bez jedinyho vyjiti z domu. Proste klasickej nolife!
@kuler91 (07.11.2019 22:13): si natáhni do TV dlouhej hdmi kabel a vypni afterburner ffs :)
Já sice koketuju s tím že bych to podruhý dal na myši, ale už se vidím jak sedím na židli u monitoru...to asi taky nehrozí, toho mám dost v práci .)
Tak nevím jestli nějak moc nestárnu, ale mě už to vysedávání u PC prostě unavuje ... Jsem se těšil, jak si to zahraju konečně na k+m a ve finále mi jsou vlastně vyšší FPS ukradené, natož pár odlesků navíc ... S čím mám největší problém je asi samotné sezení na židle u hraní + nutkání neustále čumět do pravého roku, kolik že FPS vlastně mám a jestli bych ten grafik setting neměl ještě trochu poštelovat :D ( u toho jsem zabil jsem zatím víc času než čistým hraním ).
Netýká se to ani tak samotné hry, ale spíš bych si měl asi konečně přiznat to, že si ve finále užiju hru vlastně lépe na té krabici od bot za pár Kč.
Bohužel PC mám daleko od TV, takže neustále přenášení a zapojování by mě asi dlouho nebavilo.
Kdyby nekdo touzil po oficialni strategicke prirucce k RDR2 tak mi napiste do posty. Jeste nam jedna zbyla z konzoloveho launche, cenu bych jeste upresnil.
@themacs (07.11.2019 21:28): Tak stacilo by kdyby se na PC vic prosadily BR mechaniky, jenze k tomu nedoslo. Po DVD se najelo masove uz na digitalni distribuci a dnes se uz bezne prodavaji hotova PC bez mechanik.
Jako je mozny ze nakonec ty ktabicky nejaky budou, ale spis bych pocital s nejakou socialni edici bez bonusu a kodem ke stazeni. Ono kdyby R planoval nejakou velebnejsi edici s mapou a podobne daly by ji na launch hry.
@Charllize (07.11.2019 21:18): OK, je to škoda. Krabicovky jsem dříve dost sbíral, v dnešní době už to díky digi distribuci pro mě postrádá smysl (nejsem sběratel) a kupuji krabicovky jen u her, které opravdu chci. Jelikož mám všechny díly GTA jako krabicovky, chtěl bych k nim mít právě i krabici od RDR 2 ... je to škoda, že se např. na paměťových kartách nebo flash discích nepřesunuli z DVDček ...

P.S. Doufal jsem v krásnou mapu herního světa jako u GTAček :)
@Garret (07.11.2019 16:42): No jo, je to tam. A do kompu se to ako neukládá nijak/nikam? Najet si to v clubu a pak ještě típat obrazovku, to je zas překombinovaný. Ale tím to vlastně taky víc ladí s celou hrou. :D

Tak jsem si tedy dovolil zvěčnit jednu momentkuz poslední mise, kterou jsem úspěšně absolvoval. Je vtipný, na kolik věcí si u toho mám chuť stěžovat, ale stejně už teď, ani né po 10ti hodinách, mi to nepopiratelně trochu jiné hry zkazilo. A je to teda droga jaxviňa.
Já jsem se taky hrozně těšil, až si to budu moct zahrát, ale když to vidím, tak si fakt nějaký ten pátek (měsíc?) počkám, až to pořádně odladěj... :/
Nedá mi to a jak to tak čtu, taky jsem celkem rád, že jsem to hned nedočkavě neutratil a pak bych (asi) proklínal, jak to jde, nejde, stutteringuje to atd ... čekal jsem poněkud lepší výsledek :(
Pro mě se naopak TAA jeví jako nejlepší varianta. Je teda potřeba říct že na QHD monitoru kde je těch pixelů trochu víc no. Krásný, ostrý ale jemný a čistý obraz (koneckonců můžete mrknout na moje screeny níže). Bez TAA se hlavně začali objevovat různé grafické glitche (třeba v táboře když jste se podívali do dálky na hory tak se na nich objevovali různé divné stíny reagující na pohyb postavy apod.
No tvl, to TAA fakt rozblije obraz. Ale bez něj se tráva hrozně mihotá a pohled do dálky na stromy je přímo hrůza. Vyřešil to kompromis. TAA medium, jeho ostření na max a doostřil jsem to přes monitor. Miluju svůj nový monitor.
Zdarec pařani,nejsem žádnej pc mág a nevyznám se ve všem co tu píšete o řešení problému se spouštěním RDR2,jako aktualizace biosu atp ale většinu rad a nápadů jsem zkoušel ale po spuštění to asi po 10 vteřinách padne.Nové Cod rozběhnu v pohodě takže ve slabých komponentech to nebude,jen se chci zeptat jestli někdo neví co bude dál,zaplatil jsem 1900 za ultimate verzi pro přítelkyni a oba teď čekáme jestli vyjde nějakej patch co to spraví...Ví někdo co bude dál,nebo se k tomu rockstar otočil zády ?
@SilentWolf (07.11.2019 13:33): Ono to prostě nejde, protože je Arthur v jádru dobrák :)

Ovšem kdyby člověk hrál za nějakého člena skalpovacího gangu jako byl třeba ten Glantonův, tak pro něj život je dělání blbostí jak v GTA, prostě odporný kolotoč brutálního násilí, kdy na tebe někdo jen blbě promluví a ty mu jen tak prostřelíš hlavu.

Jak kdosi, řekl, to je taky ta síla Blood Meridianu: tam si celou dobu přeješ, aby ten gang protagonisty už konečně apokalypticky oddělal :)) ale Dutchův gang jsou prostě proti tomu romantický dobrý lidi a je to tak dobře, protože jedině tak by asi za ně chtěl někdo hrát :))
Poněkud amatérská otázka, ale kde se por favor ukládají fotky z photomodu? o_O (jinak ten je podobně robustní a s podobně debilnim ovládáním, jak hra samotná)
Jojo nedavno kamos rikal "ja nechapu ze lidi jeste dneska bavi delat ve hrach jako gta picoviny". Mam to stejne, ted hraju Mafii III a cekam i na cervenou.
@SilentWolf (07.11.2019 13:33): Jasně, for science…

Ale jinak jako jo, killing spree jsem vyzkoušel jednou, asi tak po 150 hodinách hraní, a musel jsem s tím záhy přestat, nevydržel jsem to jejich naříkání. Takže ti úplně rozumím.

A v GTA dokonce dodržuju předpisy… :D
Já, který čeká, zda se civilista zvedne, poté co ho srazím v GTA (nikoliv za účelem opětovného přejetí), bych asi nějaké evil gameplay těžce snášel. :D

Čím uvěřitelnější svět, tím pitomější mi to přijde. :D

Jako samozřejmě, svázanou paní jsem na kolej umístil.. ale to bylo jen tak.. ze zvědavosti.. :D
RDR2 in Cormac Mccarthy " Blood Meridian" mode.

1. No buying weapons. Only finding or having them given to you through the story.

2. You listen and follow the Judge, err Dutch, unconditionally.

3. You only scavenge for food and ammunition. No buying stuff in a store unless you're in dire straights.

4. No quick travel, no paying bounties. You go down fighting no matter what

5. And most importantly, if ANYONE slights you, you deal with it. Be it fist fight, gun fight, it other wise. No mercy. Violence begets violence.

Tak na druhé dohrání, zatím se nemůžu přivést k tomu, aby byl Arthur totální svině.

Zatím to vypadá, že si všichni hodně vyhrávají s tím foto módem, na který jsem ještě nesáhl (pamatuju si, že se slávou to přibylo v Arkham Knight a byla to jen blbost co odstranila HUD a nabídla naprosto odporné filtry). Každopádně je to opravdu, opravdu dobré, ten velmi pomalý styl hraní vyhovuje. Zatím asi první open-world hra, kde mi nevadí, že chcípne kůň a musím jít nějakou chvíli krajinou pěšky.
Plus je tam nějaký bug u CPU bez HT viz výsledky 7600K, 9600K, 9700K ... paradoxně 2600K resp. 7700K což jsou 4c/8t CPU maj lepší min. FPS než 9700 což je 8c/8t CPU. Paklidi reportujou že při problémy se samotným spuštěním hry jim pomohl !!downgrade!! BIOSu atd. ... jako fuck off.

Tenhle port se Rockstaru opravdu nepovedl a jsem rád, že jsem jim těch 1500,- nedal. Počkám si, co s tím případně udělají časem.
CPU benchmark na gamersnexus:

To je úžasný, na dvou gigabyte deskách jim to nefunguje, se starým biosem se to ani nespustí, s novým to padá to windows...museli tam dát MSI desku a s tou to jede...

rockstar něco fakt hodně posral :)
Jo ten sharpening v Control Panelu je paráda, pokud se to nepřehání :-D. Konečně něco na zalepení toho hnojského post AA.
@Paul (07.11.2019 11:49): On je nějakej TAA sharpening přímo v nastavení, ale i když je naplno, tak je obraz rozmazanej. Mně to přijde v pohodě, na TV ve FHD by to asi poznat bylo dost.
@Bursoft (07.11.2019 11:23): neřešilo by rozmazání TAA zapnutí sharpeningu v nvidia driverech? Je to tam teď nová funkce. Bez TAA vypadá veškerá vegetace dost strašně, aspoň co mám zkušenost z jinejch her. Na konzolích je TAA taky zapnuto.
S tím BIOSem to platí asi jen pro AMD. A prý pomáhá nejnovější aktualizace. Ale jo, hodně nepříjemný. Ještě že mám 6 nebo 7 let starou desku a procák :D

Jinak ty tipy na Vulkan api nefungují úplně všude. Já jakmile přehodím na Vulkan, tak to možná jede plynuleji, ale mám každých 5 sekund neskutečný freezy. S DX12 to nedělá.

Co se nastavení týče, je potřeba vyladit všechny ty volumetric efekty (kouř, mlha, mraky), stáhnout fyziku vody na minimum a vypnout soft shadows (který stejně když nejsou na ultra, tak vypadají hrozně). Potom má velkej vliv stíny trávy a vykreslování vzdálených stínů (mám na medium). Po nějakým tweakování si myslím, že se blížím k 50-60 fps ve většině scén (neměřil jsem, musím PAŘIT!).

Jo, zapomněl jsem, nezapínat MSAA, to je vražda výkonu. Mám jenom ten nejzákladnější FXAA (TAA hrozně rozmazává obraz).
@Paul (07.11.2019 10:53): Ok, diky chlapi za info. Tak tim padem to mozna vezmu rovnou od R*. Pojedu na 2600 Super a fullHD, takze snad to bude uplne v poho. nepotrebuju ani 60 fps. Kolikrat si locknu hru na 40-50, aby mi to neskakalo.
Vydal už Rockstar nějaký novější oficiální prohlášení a nebo pořád trvá na tom že za problémy si můžou sami hráči neaktualizovanejma ovladačema a podobný kraviny?
Řeším, zda to koupit na Epicu, nebo na Rockstaru. Vyřeší nákup na Epicu ty problémy s launcherem, nebo je nutnost mít R* launcher stejně? Epic launcher používám, takže bych to asi radši vzal tam. Ale nechci to mít tam a stejně nutně pouštět rockstar věci, social club a tak. Poradí někdo, kdo má Epic verzi, jak se to chová?
@ogar1980 (07.11.2019 07:50): Tady ta blbost s BIOSem asi MOŽNÁ funguje jen těm kdo mají AMD... no každopádně odmítám jakkoliv zasahovat do Biosu k vůli hře :D ... navíc jak už jsem psal níže : Hru jsem hrál 6 hodin s tím že jsem ji 3x vypl a zapl a bez problémů fungovala a na druhé den konec..... takže to musí dát dohromady Rockstar... nebo ne ??? :)