@Allin (13.12.2018 10:44): no právě, je to jak rpg, si dám pauzu a už nevím co kde jak proč. Poklady jsem už skoro vzdal.

Čas by byl, ale nemá cenu to zapínat na hodinu, to uděláš misi, projdeš se po táboře a konec.
Nezapl jsem RDR2 pořádně 14 dní. Chtělo by to podůrnou skupinu. Snad o Vánocích bude kurva už pořádně víc času.

@Lolkovec (12.12.2018 15:07): v nastavení hry si to schéma ovládání přepni na: standardní FPS, běhání si tam nastav jen na zmačknutí klávesy (ne na držení), a taky doporučuji přenastavit si kameru ohledně koně, abys tou kamerou mohl z pohledu 3. osoby volně kroužit a přitom si ten kůň pořád držel svůj směr, kterej reguluješ normálně šipkama.

- v pohledu z 1. osoby je tam nastaveno automatické běhání nebo rychlejší pohyb (třeba v tom táboře toho gangu se Artur necourá ale mašíruje), takže po stisknutí klávesy pro běh začne sprintovat - aby sprintoval i v pohledu ze 3. osoby tak tu klávesu pro běh musíš zmačknout dvakrát.
---
citlivost rozhlížení a míření nastavenou na maximum, a tu akceleraci mezi rozhlížením a mířením nastavenou na výchozí/střední hodnotu a tu mrtvou zónu na minimum/vypnutou.
---
a pak potom ještě na té myši zmáčkni několikrát tlačítko pro zvýšení citlivosti té myši na maximum
---
malíčkem ovládám ten běh a skákání - ty klávesy jsou nad sebou (jak jsem psal tak jsem to levé dolní kolečko změnil na čtvereček - ty klávesy jdou snadno upravit) - takže úplná pohodička na rozdíl od toho nepohodlného ovládání tím PS4 ovladačem
Ja si skoro preju aby pc verze nevysla a ja se mohl zdejsim chytrakum jen skodolibe smat. Ano, jsem uboha lidska existence.
tak teď je to ovládání fakt super - vyladěné - ta první přestřelka naprostá pohoda, a ty vlci taky - podařilo se mi sejmout i jednoho vlka na útěku do kopce i když už byl dost daleko ode mě. Díky té myši a klávesnici již naprostá spokojenost.
Ahoj kdyz dohraji hrumam moznost jako john najit lidi ze skupiny. Ale nikde jsem nenasel javiera a billa jsou tam?
@Garret (11.12.2018 20:54): tak jsem ještě tu akceleracy té vertikální a horzontální osy té myši vrátil na tu výchozí hodnotu, ale tu citlivost jsem nechal na maximum a teď to míření už je skoro ideální - téměř jako na PC.

já jsem za to dal 4500 včetně expresní/kurýrní dopravy - ale stojí to za to - ten ps4 ovladač prostě není pro mě - neohrabané ovládání a bolela mě z toho ruka.
---
nevím, jiné hry tam v dohledné době ani neplánuji instalovat
já si ještě zkouším pohrát s tím nastavením ve hře a té myši - aby to míření bylo pokud možno co nejplynulejší - není to prostě tak plynulé, citlivé a přesné jako u PC. Ve hře jsem tu citlivost míření a rozhlížení hodil na max, tu akceleraci střední/výchozí hodnotu, a tu mrtvou zónu na minimum.

nedávno jsem letmo viděl nějaké video českého herního youtube kanálu o klávesnici a myši k PS4 - tak jsem si řekl že si to zkusím pořídit taky: odkaz

na té klávesnici jsem pouze změnil to levé dolní kolečko na čtvereček - pro skákání a úskoky do stran, jinak mi to přednastavené rozložení kláves vyhovuje.
@RXQ79rudax (11.12.2018 15:16): nevim čím to je, ale u 1st person mi to nepříjemně škube a nedá se na to dívat. v 3rd person mi to tolik nevadí. každopádně by mě zajímalo to propojení PS4 s proper gaming equipmentem. jak si k tomu došel?
First Person pohled je strašný, anžto to má malý FOVko. To pořeší jen a pouze PC verze.
@joedanger99 (10.12.2018 12:11): já jsem to s tím ovladačem vzdal a přesedlal na klávesnici a myš - není to sice ono jako na PC ale je to mnohem lepší než ten ps4 ovladač - pak udělám nějaké video na ukázku. - jsem pořád na začátku hry - začátek 2. kapitoly.
máme tu smrskávající se varlata, ale bych si uložil zbraně na koně, když jsem v táboře, musím s koněm vyjet mimo tábor, tam je hodit do brašny a vrátit se zpět. protože zbraně v táboře jsou zakázané... a nevím, jestli je to jen můj pocit, ale začínám nesnášet celý kemp. vrcholem bylo, když za mnou přišla Grimshaw a řekla mi, že už jsem dlouho ničím nepřispěl do rozpočtu. přitom to tam všechno oddřu sám a dávám největší částky. jediný normální Hosea a John s rodinou...
Achjo. Nechápu, jak mohlo nějaké hovado vymyslet, aby se hra automaticky uložila při každé smrti. Když u toho sedím X hodin v kuse, udělám hafo misí a pak se dostanu do přestřelky, ve které chcípnu já i můj vypiplaný kůň a pak se mi to ještě uloží a musím si vybrat mezi tím, jestli budu pokračovat bez svého koně nebo se vrátím o těch X hodin zpět... Grrrr!
@SilentWolf (10.12.2018 16:26): ok, je to trochu trolba no. Ale tohle jsem si bohužel nechtěně spoilnul taky, nicméně spoilnul jsem si to v momentě, kdy už mi bylo vcelku jasný, že k tomu dojde (TB), takže mi to tolik nevadilo.
Ten Andrej Anastasov je zmrd :D (doporučuji nechodit na jeho FB dokud hru nedohrajete).
Mám za sebou deset hodin nucení se do hraní a už se to trochu poddalo. Stejně mi to ovládání/input lag přijde hrozné, ale pomalu si zvykám, takže zvyšuji hodnocení. Jsem zvědav kam se bude posouvat příběh, začátek byl opravdu hodně pomalý.
Jinak až teď při druhém průjezdu jsem objevil docela příjemnou featurku, o které jsem do teď nevěděl... Pokud dám někam waypoint, rozjedu se po cestě a zapnu cinematic kameru, tak to řídí samo a ještě se můžu kochat :-)
Ten honor je debilni no. Okradnes mrtvolu a klesne ti - proc proboha? Dyt hrajes za gangstera a mrtvymu konzerva broskvi chybet nebude.

Jinak ty hlavni mise jsou hrozny peklo. Dokonce doslo na oblibene gta klise "delam pro dve znepratelene rodiny zaroven". Je to takovej mix evoluce a nostalgie :D
@Hoonza (09.12.2018 12:23): právě ja taky souhlasil, že mu to pohlídám, pak jsem chtěl udělat to co ty, ale nešlo nic vzít(bug?)myslel jsem, když přijde že mi něco z toho dá...
O toho vězně mi nejde, jde mi o to, že už se mi dvakrát stalo, že jsem vystřílel nějaké doupě a pak jsem tam šel podruhé ve vedlejší nebo hlavní misi..
Moc se mi líbí, že jdeš plnit hlavní misi, povídám si s tou osobou a do toho vstoupí jiná postava, a quest se začne vyvíjet uplně jinak.
@Allin (09.12.2018 11:34): Já jsem ho potkal, po několika minutách netrpělivého čekání jsem mu to vykradl a klesl mi honor. Diamant si nevybavuju, ale byly tam myslím nějaké ty klasické šperky a hodinky.

Vězně v okovech jsem potkal taky, napadlo mě svázat ho a odvézt k šerifovi do nejbližšího města, ale on na to nijak nereagoval, což mě trochu zklamalo, tak jsem s ním aspoň nakrmil aligátora :)
Potkal někdo toho chlápka, který se vysekal s koněm, myslím, že mi říkal, jestli mu nepohlídám ty věci, které se tam vysypaly, na zemi ležel nějaký diamant nebo co, nešel sebrat, tak čekám, a pak se dívám trošku dál, a on tam leží vyškopený u stromu..
Jinač jsem byl trochu zaražený z téhle situace-potkám vězně, ať mu pomůžu od okovů a on mi za to pověděl o chajdě, kde žijou nějací pošahanci. Tak tam jedu jim ,,pomoct" od toho bláznovství, 50 dolarů v kapse. Takže jsem byl trochu překvapen, když jsem přijel do tábora, a šel to tam vyčistit znovu s kolegou v side questu... :-/
@Hoonza (09.12.2018 10:29): jo, toho týpka jsem taky sledoval až domů a taky mě to fascinovalo, že si dali tu práci. Nebo když jsem zachránil toho týpka u St. Denis, odvezl k doktorovi, ten mi řekl čau můžeš jít, já nešel a tak jsem viděl jak mu řeže ruku a háže jí do kbelíku..skutečně Rockstar money a smysl pro detail je jinde.

@kuler91 (09.12.2018 09:00): působí to zatím nejvíc jako nextgen..je úžasný jak maj zvládnut třeba systém Level of Detail, kdy klasickej neduh open world her, pop-in, je při normálním hraní téměř nepostřehnutelnej, a přitom ta hra vypadá neustále úžasně.
Já to teď hraju podruhé a užívám si to ještě mnohem víc než poprvé. Při prvním průjezdu jsem nikam nespěchal a snažil plnit vše, na co jsem narazil (kromě questů s rybolovem, který mě nebaví) a teď jsem dost překvapený, když vidím, kolik side questů a aktivit mi uniklo. Příjde mi, jako bych zase hrál úplně jinou hru, přestože jsem ve stejném světě. Fascinuje mě hlavně to, jak ten herní svět působí živě - i když danou lokalitou projíždím už třeba po padesáté, tak nikdy nevím, co mě tam potká a díky geniálně zpracovanému počasí je to vždycky trochu jiný zážitek...

Taky mě strašně baví to, jak si autoři vyhráli se spousty rozhovorů a situací, které vám mohou snadno při hraní uniknout... Třeba já potkal u stájí ve Valentinu na šrot ožralého řezníka, který mě prosil, abych ho nasměroval domů, tak jsem zvolil dialog, který mu ukázal, kde bydlí - v tu chvíli jsem dostal pozitivní honor, tady bych čekal, že vše skončí, mohl jsem klidně odejít a pokračovat ve svých aktivitách, ale já ze zvědavosti pořád sledoval toho klopýtajícího řezníka, jak se snaží dostat přes město domů a následoval jsem ho - on na mě dokonce mluvil, že jsem strašně hodnej, že mě zajímá, jestli trefí domů, pak se dostal ke dveřím, začal na ně mlátit a řvát na manželku, ať ho pustí, ta na něj zase zevnitř hystericky řvala, že ho nepustí a ať vystřízliví, on pak začal zvracet na verandě a ještě si v těch zvratcích ustlal, načež Arthur prohodil nějakou vtipnou prupovídku... Taková blbost, ale strašně mě to pobavilo
@Paul (09.12.2018 00:33): Tyjo .. když na to koukám, tak mám 100 chutí si to dát znova ... občas jsem měl pocit, že hraju čistě next genovou hru ... to počasí, noc a všechno kolem vypadá naprosto perfektně ... na tom xku to bylo fakt pokoukáníčko.
Si to teda pěkně užíváš, že si to ještě nedotáhnul :) já trochu lituju toho, že jsem po 5 kapitole začal hnát a jel už čistě hlavní linku, protože jsem chtěl vědět, co bude dál :( Ale i tak těch 60 - 70 hodin určitě padlo :)
Rozehrál jsem Tomb raidera a vůbec mě to nebaví ... asi budu mít problém se teď už něčeho zabavit :D
Tall Trees v RDR2 <3

Tomu říkám mordor :) Ten systém počasí je tu bezkonkurenční.

Krásný ráno na farmě

Jako fakt silně se mi to nechce dohrávat..stejný pocity jako u Zaklínače. Arthur, John, Sadie a spol. mi budou chybět.