Quest of Dungeons

04.09.2015
29.09.2016
17.01.2017
14.09.2017

Quest of Dungeons je tahové rogue-like RPG. Hra je zobrazena ve stylizované pixelované 2D grafice připomínající 16-bitové retro hry. Můžete si zvolit jedno ze čtyř povolání (válečník, kouzelník, vrah, šaman). Cílem hry je jednoduše projít skrz celé podzemí až k finálnímu nepříteli (pán temnot) a porazit jej. Během hraní zabíjíte nepřátele, a sbírate poklady. Každá nová hra se generuje náhodně, jak rozložením podzemí, tak umístěním obchodů, dostupnými úkoly a existujícími zbraněmi. Na výběr máte 4 různé obtížnosti. Smrt je konečná a je nutné začít celou hru od začátku. Zároveň je možné mít rozehranou pouze jednu hru zároveň.

Kdyby toto bylo v předběžném přístupu (velmi velmi předběžném), tak bych řekl, že je to snesitelné. Ale jako plná verze?

Grafika je velmi základní. Uživatelské rozhraní je příšerné. Neexistuje žádný tutoriál ani vysvětlení čehokoliv (vůbec jsem nedokázal přijít na to, jak používat schopnosti - hrál jsem za rytíře, a sekání vždy vypadalo jako sekání, beze změny). Množství obsahu vypadá velice limitované. Tlačítko ke zvednutí předmětů často nefunguje, takže jej musíte mačkat opakovaně, jinak za vámi zůstávají věci. Není zde žádný příběh, žádné pozadí postav.

Upřímně mně přijde, že tato hra je prostě pokus naučit se programovat. Ale zábavná hra toho vyžaduje více.

Celkové hodnocení: Špatná

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2015 v angličtině na Steamu).