Pro Evolution Soccer 2016

PES 2016

15.09.2015

Další ročník série fotbalových simulátorů od Konami tentokrát pro rok 2016. Vývoje hry se pro tento ročník opět ujali PES Productions a hra stejně jako předchozí Pro Evolution Soccer 2015 běží na FOX enginu. PES 2016 zahrnuje licencovanou italskou, francouzskou a španělskou ligu, 3 týmy německé Bundesligy, nelicencovanou Premier League a několik nižších tříd různých národních soutěží.

Největších změn se tak dočkáme v hratelnosti, díky zpětné vazbě od samotných hráčů byl vylepšen mód My Club a přebudován mód Master League, který nabídne lepší možnosti v transferech hráčů. Dále hra používá nový systém fyziky, díky kterému jsou srážky hráčů reálnější a inovovanou AI spoluhráčů pro lepší dodržování taktiky. Zlepšena je i ovladatelnost hráčů během soubojů a provádění triků. Dále PES 2016 přináší nové atributy pro brankáře, možnost ovládat hráče během oslavy gólu, změny počasí během zápasu s vylepšenými efekty nebo dynamickou kameru.

Všechno je špatně. Když vám na prostřední obtížnost Uzbekistán kombinuje jako Barcelona a rozhodčí jsou slepý a arogantní hovada.....jak to máte hrát? Udělat skluz a sebrat míč je nehorázně snadný, jak pro vás, tak vaše soupeře. Balon si lítá jak se mu zrovna zachce. Jarda Trakař z horní dolní dokáže v klidu z dvaceti metrů a ze statické pozice vstřelit gól, za nějž by se nemusel stydět vedoucí střelec premiere league.

Grafika je silně průměrná a co jsem tak viděl, dva roky starý ročník vypadá líp. V roce 2015 stále chybí pro mnoho týmů licence, takže pokud si náhodou budete chtít zahrát za repre vyskočí na vás v soupisce takový borci jako K. Hroch nebo M. Vomáčka! Abych si tedy nepřipadal jako polo-blb, tak musím hráče z jednotlivých klubových týmů manuálně přiřadit do národáků. Pokaždý, když něco potvrdím naběhne tří vteřinová načítací obrazovka....super super! Komentář jsem vypnul. Ti dva pánové za mikrofonem řvou jako na večerní procházce z putyky a nehorázně se opakují.

Menu je nepřehledné, hudba nudnej a generickej popík - kde jsou ty žůžo skladby z Pro Evo 2008? Jediný zachráněný faktor je v tom, že jsem si to mohl zahrát s kamarádem u televize....to byla sranda, alespon na chvilku. Ne, tento PES smrdí, má blechy, štěká jako magor, má škrkavky, vzteklinu a kouše! Pryč od něj!

Pro: Dá se to hrát s kamarádem, když nejste střízliví, solidní animace, dobrá AI.

Proti: Fyzika míče, retardovaní sudí, hudba, nepřehlednost všeho, zvuk, grafika - děsná konverze.

Jeden z nejslabsich dilu cele serie, ne-li vubec nejslabsi. Pryc je atmosfera dilu 6, 09, 2010, 2011. Ve 2016 PES nabizi tuctovy fotbal, ktery nezachrani ani EURO 2016. Chybejici soupisky nevadi, jelikoz na netu jsou mraky aktualizaci sestav. I k EURU 2016, kdy ani narodni tymy nejsou aktualni od KONAMI k datu zahajeni turnaje. Mnohem vetsim problemem je gameplay a AI.

Pocitac hraje na vysoke obtiznosti strojove presne, vsechny tymy vas tlaci jako Barcelona a i naprosto neznami hraci jsou schopni vymetat z kroku opakovane sibenice. Rozhodci jsou kapitola sama pro sebe. Evidentni fauly pousteji a naopak ve vapne piskaji penalty za naprosto nevinne kontakty telem. Fyzika mice je spatna uz nekdy od dilu 2010 a balon porad leta nerealne jako vystreleny z kanonu. Graficka stranka je na urovni roku 2013, menu neskutecne neprehledne, soundtrack dil od dilu horsi a horsi. Matne vzpominam na paradni ozvuceni od trojky az po 2011.

Korunu vsemu nasazuji neustale nekolikasekundove loadovaci obrazovky, ktere se vyskytuji temer vsude a neskutecne dlouhe nabihani hry. Ozvuceni hry rovnez tragicke. Ti dva sasci za mikrofony rvou jako pominuti. Vim, ze jde o oficialni komentatory, ale rovnez o suverenne nejhorsi dvojici ve fotbale, co jsem kdy slysel.

Hra je fotbalovym zklamanim roku 2015. Z meho pohledu jde o vyhozene penize, protoze i starsi dily jsou mnohem lepsi.

Pro: snad jen turnaj EURO 2016

Proti: vse - grafika, fyzika, spatni rozhodci, mizerny soundtrack, zvuk, neprehledna a neoptimalizovana hra