Ano herní mechanika je hrozná, obtížnost vysoká, často nelogická, ale vem to čert. Tahle hra má typický ulítlý, oplzlý a černý humor 90. let, který mi v dnešní době plné korektnosti a uťápnutosti dost chybí. Některé rozhovory a postavy jsou legendární a i když už si hru na počítač nenainstaluju, občas si stále na youtubku pustím nějakou tu konverzačku... prostě klasika, která neomrzí.
Poldu 1 jsem si před nějakým časem koupil i se všemi ostatními díly poldy za 94Kč. Musím říct že se to rozhodně vyplatilo. První díl Poldy se mi sice na Vistě trochu sekal ale hra ani tak neztratila nic ze svého humoru. Nijak komplikovaný příběh s šokujícím rozuzlením, vykreslení malebné vesničky plné bláznivých obyvatel a především profesionální úroveň dabingu, to jsou hlavní předosti tohoto adventurního klenotu ze staré školy. Mimochodem, nedá si někdo kotletky na hrášku?

Pro: Humor, úroveň dabingu, nečekané rozuzlení příběhu, rozličné charaktery postav, JE TO ČESKÁ HRA

Proti: Grafika (ač kouzelná) může dnes působit zastarale

Výborná česká hra, od výborných českých tvůrů. Hra je neskutečně vtipná a vážně jsem se u ní dost bavil. Těžko lze adventury obecně(pokud nejsou akční) hodnotit jako obtížnou hru, buď je dobrá a jsou tam přiměřené logické operace atd. nebo stojí za prd a vystaví vás před úkol o kterém nevíte z hola nic, nedej bože nemá logické řešení.

Znám lidi, kterým jdou lépe nelogické úkoly založené na kreativitě jedince. Polda v sobě kombí oba prvky a tak bez důvtipu jste pěkně v prdeli a občas se zaseknete a pak rozčílíte, přesto musím dát nejvyšší hodnocení. Prostě srdcovka :)

Jedniznačně nejlepší díl série. Geniální vtipy, kreslená grafika a atmosféra. No a hlavně výborně Luďkem Sobotou nadabovaný Pankrác v hlavní roli. Jedna z nejlepších adventur, co jsem kdy hrál. Česká herní klasika..
Polda je adventura, která se mě již po několika dnech vydání uchytila a dodnes nepustila. Je to pro mě klasika, která nemůže přestat bavit. Pěkné grafické a zvukové prostředí, z kterého se vám nejvíce bude líbit propracovaný český dabing, který je zapózován do skvělého humorného příběhu. Polda je pro mě nejlepší česká adventura, která vsází na humor... doporučuji každému.
Pamatuju si, jak jsem Poldu dlouhou dobu šíleným způsobem žral. Byl to právě Polda a Horké léto, dvě první adventury, které se u mě i s krabicemi váleli. Pamatuju si taky ale jak se mi ty mrchy sekali a já měl problémy si je vůbec zahrát. Pořád ale nezapomenu, že tyhle dvě adventury jsem hrál stále dokola protože mě neskutečně bavili. Ale teď něco k Poldovi samotnému. Dohrál jsem všecky díly, ale přiznám se, že právě jednička je dílem, na který, co se týče příběhu nezapomenu. A co více...na ten dabing budu vzpomínat ještě hodně dlouhou dobu. Škoda, že takové hry v česku nevznikají v dnešní době, tehdá to táhlo, a zaplať pánbůh za ně.

Pro: typický český humor, geniální dabing

Proti: padání hry jak na starém počítači tak na novém

Parádní herní zážitek, krásná grafika a dokonalý dabing.
Co chtít víc....
První díl série Polda. A podle mně jedna z nejlepších adventur všech dob.

Pro: Příběh, Grafika, Dabing

Proti: Vůbec nic

-10 +4 −14