ahoj všem, po nejake dobe hrani mi zaclo vyskakovat: nelze se pripojit k franšízovemu serveru...overte sve pripojeni k internetu.

Připojeni k internetu je vsak v poradku.

Mel nekdo stejny problem?

dekuji za rady.

Michal
@Can (22.03.2023 20:43): Jsou dva typy DLC - pouze se zvířaty (animal pack) a pak packy, kde jsou 4 zvířata do výběhu + jedno do exhibice a přes 200 kusů scenérie pro stavbu (poslední dva + ten co vyjde v dubnu mají místo statických zvířat v exhibicích průchozí exhibice (netopýři, motýli a vyjdou lenochodi)). Chtělo by to nejspíš si projít jednotlivá DLC a podívat se co za zvířata a stavební prvky přinášejí a jaká se ti líbí nejvíce. Žádné nepřináší jako třeba v The Sims nové herní mechaniky (kromě těch průchozích exhibic a v některých jsou navíc nové enrichment itemy, které stejně hlavně jsou pro zvířata z daného DLC a jen pro pár ze základní hry nebo z jiných DLC). Nové herní mechaniky vždy vychází v rámci free updateu. Jinak za mě je nejlepší asi Aquatic pack. Každý pack má pro mě nějaké zvíře/nějaká zvířata, co chci a věci ke stavbě mě až tak nezajímají. Tím pádem i preferuji animal packy které mají o 3 zvířata více místo věcí na stavbu (jako např. Wetlands Animal Pack,  North America Animal Pack nebo Grasslands Animal Pack). Jako závěr bych vyvodil, že záleží na osobních preferencích (jaká zvířata chceš a jestli chceš věci ke stavbě). Nové herní prvky nečekej.
Nějaké doporučení jaké dlc bych si měl koupit? Nemám dlc rád, ale tady jsem si hru užil a tak bych do nich těch 5 euro ještě vrazil :)
Ty voe, tohle fakt nedám. Ta hra toho nabízí až moc a on-boarding nových hráčů je nekonečně dlouhý a ještě k tomu není zábavný. Po třech hodinách tutoriálových misí (a to jsem s nimi nebyl ani zdaleka hotov) jsem zkusil sandbox, abych ho po hodině znechuceně vypnul, protože jsem byl naprosto zahlcen možnostmi.

Četl jsem na redditu a steamu, že je dobré před tím nakoukat pár hodin YT beginners videí a dát hře 10 hodin, než si ji začnete užívat... Ne, tohle dělat fakt nebudu.
Dobrý den
Mám dotaz. Koupil jsem si tuto hru, nainstalovat a dotaz zní- můžou tuto hru hrát dva na jednom počítači každý se svým profilem nebo to je pouze pro jednoho?
@Don33 (05.11.2020 02:13): Ahoj, mě to dělá to samé při spuštění mi hra napiše ,, hups vypadá to že hra planet zoo spadla,, už jsi přišel na něco čím by to mohlo být, děkuji za případnou odpověď
Ahoj, hrál jsem hru Planet ZOO ale již asi měsíc mi při spuštění vždy napíše ,, hups vypadá to že hra planet zoo spadla,, nevíte čím by to mohlo být?
Dobrý deň ja mam hru planet zoo ale nemám ju v češtine. Nevedel by mi niekto pomôcť ako si ju mám z angličtiny dať do češtiny?
Prosím o radu!!
Koupil jsem si nový ntb za 35k, vše potřebné jsem nainstaloval, zapl jsem hru planet zoo (hra krásně běžela na vysoké detaily, cca 70fps), a najednou hra spadla, a padá furt, někdy hra spadne hned jak ji zapnu, někdy po nějaké době.
Nevím co si počít, nepíše mi to ani žádnou chybu, prostě jen během hry z ničeho nic spadne, a napíše to něco ve smyslu "ups, hra spadla.." a crash report..
Prosím Vás, pokud víte, poraďte, byl bych nesmírně rád. Děkuji.
Zdravím. hru jsem nekolikrat spustila bez problemů. Nyní mě vystakuje tabulka s textem sorry something went wrong for solutions please visit a odkazem na stranku planet zoo. Prosím co s tím????
Zdravím, mám takový problém nefungují mě některé klávesové zkratky jako např. X zvedání předmětu, rotace atd. Nevím jestli mám tam já nějakou chybu nebo to máte to stejný i Vy. Budu moc ráda za Vaši odpověď pořípadě radu. Děkuji.
Chtěla bych se zeptat hraji zoo už od ledna a poslední týden my hra neustále padá ať hraji volnou hru ,výzvu nebo frenčízu. Odinstalovala jsem hru i steam a padá to pořád nevíte někdo co s tím
@Zuzuk54 (18.08.2020 12:01): Protože spousta lidí používá různé předměty a zaráží je do země a kouká jen kousek nad povrchem (např. použijí strom, zarazí ho do země a máš z něj křoví). Stačí použít shift při umisťování.
Chtěla bych se zeptat. Když si stáhnu nějaký výběh z workshopu a chci ho použít, tak se mi vždy postaví na vyvýšenem místě. Nevíte proč mi to dělá?
@Zuzuk54 (10.07.2020 13:51): A hraješ sandbox nebo franšízu a výzvu? Pokud hraješ franšízu nebo výzvu, kde musíš věci nejprve vyzkoumat, tak pravděpodobně tato uzamčená věc z workshopu obsahuje v sobě předměty, které ještě nemáš vyzkoumané. Jinak nevím, kde by mohl být problém, když máš oboje DLC.
Prosím o radu. Když si stáhnu na workshopu nějakou věc do hry, tak ve hře mám přes její kolonku zámek a nemůžu ji použít ani s ní nic dělat i když mám všechny potřebné dodatky.
Prosím o radu. Hra mi neustále padá, vždy když zapnu Kariéru, hra spadne. Ještě jsem neměla šanci si vůbec zahrát a dost mě to mrzí. Nevíte někdo čím to může být? Děkuji za odpovědí
@RTV4 (26.11.2019 14:51): Pečovatelé jsou vlastně uklízeči. Zametají odpadky, vysypávají koše a když si koupíš zvíře tak buď oni nebo veterináři ho přinesou do výběhu. Jestli dělají další věci teď nevím, ale bude se to týkat uklízení. A s pokročilým výzkumem mám stejný problém, stále jsem nepřišel na to k čemu slouží.
@RTV4 (25.11.2019 20:06): S tou čistotou ti neporadím, ale ošetřovatelé fungují tak, že přijdou do výběhu, spočítají si kolik je tam zvířat a kolik potravy mají připravit pro ně, poté odejdou do domu ošetřovatele, kde potravu připraví (ideálně abys měl v každé části hry nějaké, aby nemuseli daleko a samozřejmě musí být napájeny elektřinou), pak se vydá do výběhu, kde nejdřív doplní krmící hračky, potom pokud jim potrava v hračkách nestačí doplní i misky a i kdyby ani to nestačilo, tak vysype zbylou potravu na zem.
Jak mám vyčistit výběh? Už hrozně dlouho je nevyčištěný, https://ctrlv.cz/4gwo pečovatele tam zavolat nejde a ošetřovatel přijde rozhlédne se a zase odejde. A jde nějak dosypat zvířatům jídlo? Protože ošetřovatel tam přijede, rozhlédne se, zvířata nemají co jíst, nic jim nedá a odejde (i když ho několikrát zavolám). A pak ještě proč mají zvířata žízeň i když mají vodovodní trubku která by měla být neomezená.
No se svojí 1080 jedu 40-60 FPS .. není to nejplynulejší hra na světě, ale dá se už hrát ... ale je jedno, jestli tomu dám medium, nebo nejvyšší ... hýbe se to furt stejně :D ale jak říkám, poslední patch to zlepšil podle mě .. ale nic světoborného.
Osobně bych uvítal zpomalení času přijde mi to strašně rychlé jakmile zapnu čas musim se jen věnovat zvířatum. Tady má měsíc asi jen minutu:) O dobré optimalizaci bohužel taky nemuže být řeč. 3k lidí detaily na střední a jsem rád za 30 FPS a to mám GTX 1070Ti 8G a že jim to furt padá škoda mluvit...
@kROBOT (13.11.2019 07:46): To, jak zvířata rodí, bych zase já vůbec neupravoval. Naopak některá rodí málo a z těch, co to padá jak na běžícím páse, mi ve franšíze vydělávají lístečky. Teď třeba např. na gorily, které mají sotva jednoho potomka za život a ještě samé samce.

Jinak nejvíc mi prostě stále vadí ty animace při šplhání opic, medvědů a kočkovitých šelem. Občas je to fakt do očí bijící. Kdyby na tom zapracovali, rozhodně by to jen hře prospělo.
Zapomněl jsem napsat, že optimalizace hry se mírně zlepšila po prvním vydaném patchi .. už se to dá celkem v pohodě hrát :)
Za mě se to od bety hodně zpravilo a nemám problém s fungováním jakékoliv mechaniky ve hře. Možná ty zvířata stále moc rodí. Tam by mohli ještě trochu ubrat. Běhá mě pak třeba 6-8 lvů po výběhu. Jinak ceny zvířat na trhu ve franšíze jsou v pohodě. Vydělat lístečky není až takový problém.
Jůůůůů, to je paráda. Konečně nástupce Zoo Tyconu, první dvě hodinky za mnou a je to moc fajn.
Mě to trhá oči, protože jsem zvyklý už na 144Hz monitor, gsync .. a teď toto :( zkoušel jsem i nastavovat jiné úrovně grafiky, mám nové ovladače .. nic nepomáhá.
Za mě spokojenost. Jak už jsem tu říkal FPS jsem v životě neřešil, takže tahle oblast je pro mě pasé. Hra se mi neseká, modely zvířat jsou krásné a i na managementu zapracovali. Vadí mi tedy občasné bugy v animacích zvířat, animace v oblasti šplhání opic a dalších jsou místy otřesné a bijí do očí a ještě bych určitě udělal úpravy v oblasti délky života zvířat, plynutí času a porodnosti. Teď mi přijde, že nerodí skoro vůbec.
Tak od včera už je plná verze ... od bety bohužel nevidím progres v optimalizaci .. i planet coaster jim moc nešel dobře a zde to je podobné .. jedu 40-60FPS .. a je jedno jaké dám nastavení :( škoda !
@HELLER (02.10.2019 08:10): Taky jsem to měl na začátku divoký a pak se mi celá Zoo bugla a musel jsem založit novou a už to bylo lepší. Jen se do to musíš dostat. Nakonec zase až toho tolik není. Reprodukci zvířat díky bohu zmírnili a už nerodí jak na běžícím páse. Navíc v sandboxu si myslím, že i něco odpadne, takže toho tolik nebude. Hlavně musíš sledovat v jak velké skupině zvířata žijí a kolik je tam samců a samic.

Co mě opravdu v betě zklamalo je ta cena zvířat v lístečkách, protože za ty ceny jsem si zatím mohl dovolit jen pávy, pštrosy, sněžné leopardy, antilopy, žirafy, zebry, želvy, psy hyenovité a zvířata v teráriích.
@HELLER (02.10.2019 08:10): Myslím, že to nebude nakonec až tak strašný. Nacházím se tak kolem roku 36 a, stav konta 150k a nemyslím, že je potřeba to nějak detailně hlídat. Dle mě je nejdůležitější se zaměřit na "produkci" zvířat s opravdu dobrým genetickým kódem. Alespoň teď v té betě. Nedostává se mi totiž těch zvířat. Nemám dostatek lístečků, abych si něco mohl koupit.
Tu tutorialovou misi jsem dal na zlatou hvězdu, pak jsem se pustil do té volné mise Frančízy .. a tolik věcí najednou na mě vybaflo, až se mi z toho zatočila hlava. Když si uvědomím, co vše se musí řídit a na co se musí myslet, aby to fungovalo ... piplal jsem se s jedním výběhem a nic se mi nedařilo :D
Do toho ještě různé chyby a bugy, které pevně doufám do plné verze opraví a vyladí ..

Jsem z toho všeho nějaký přešlý, stárnu a blbnu a asi přestávám umět hrát takové komplexní hry, což neberu jako chybu hry, ale spíš mojí. Doufám, že v plné verzi bude zajímavá kampaň, která mě bude více vést za ručičku :)
@Garion (27.09.2019 16:59): 1) kampaně tam jsou, musíš v nich splnit předem stanovené úkoly stejně jako v ZT nebo RCT a samozřejmě nemáš k tomu neomezené finance, v betě je zatím jen ten první, který slouží té jako tutorial
2) můžeš i nemusíš, ve hře jsou samozřejmě primárně jen obchody a budovy pro zaměstnance, které musíš právě s pomocí stavebního modu piece by piece obestavět a nazdobit, pokud nechceš, aby vypadaly jako ohyzdné kostky, ale už v samotné hře je několik blueprintů od tvůrců a na steam workshopu už jich spousta přibývá i od hráčů, takže pokud tě tohle detailní stavění budov nebaví nebo nejde jako mě, tak blueprinty jsou přímo pro tebe
Dve otazky:
1) Ma to kampan ve stylu Zoo Tycoon/RollerCoaster Tycoon?
2) Musi si clovek hrat s vybavenim ZOO ve smyslu staveni budov ala "sem dam tram, sem dam okno", nebo jsou tam uz predvytvorene budy ala "jeskyne pro medveda", "kiosek s obcerstvenim"?

Kdyz v rychlosti kouknu nekam na stream, vidim spise neco jako "free play" a lidi si tam hraji s vecmi typu "mam 30 tvaru kamenu, ktery asi tak dam sem do rohu", coz me uplne nebavi, bavi me spis ten management parku.
@HELLER (27.09.2019 15:09): Koukal jsem právě na to a těší mě, že pracují na opravách a nekašlou na to. I když můj noťas splňuje jen minimální požadavky, tak hra jede celkem plynule i na vysoké detaily. Samozřejmě v kampani když jsem měl větší Zoo, tak už tam nějaký zásek byl, ale znám mnohem horší případy, takže mi to nijak nevadilo. :)

Dnes jsem měl dva velké bugy, kdy mi mandrily a lemury neustále uzavírali do krabice, když vylezli na prolézačku, že prý utekli, i když byli daleko od zdi a stěny jsem udělal po stém odchytu vysoké jak mrakodrap. Potom se mi sekla antilopa v krabici i s veterinářem, co jí měl odnést, kde nakonec umřela a oba zůstali zaseklí ve výběhu a nešlo je nijak odstranit. Naopak při zavolání nového pracovníka se sekl taky. Ošetřovatelé dostatečně doplňují jídlo. Musíte tam mít hlavně dostatek těch jejich budov, aby ho měli kde připravit. Trochu mě štve, jak zvířata rodí jak na běžícím páse a obzvlášť když je můžete prodat, až když jsou dospělí. Další věc, co mi trochu vadí, je že jim po nějaké době musíte vyměnit hračky, jelikož je začnou nudit. Je to dost otravné, hlavně když není moc na výběr zatím. A pořád bych místo franšízy uvítal radši sandbox, jelikož v určitou dobu nikdo neprodává některá zvířata nebo jen jedno pohlaví a hlavně většina je za nehorázné částky. Taky mi tam docela blbne výzkum, kdy se mi v jednu chvíli nechce nic vyzkoumat, takže to musím dát do hlavního menu a zase zapnout. Jinak mě hra stále baví a vypadá dost dobře, hlavně tedy modely zvířat a animace jsou skvělé (tedy jen na šplhání opic by ještě chtělo zapracovat). :)
@HELLER (27.09.2019 15:02): Vzhledem k tomu, že máš solidní stroj, je to trochu znepokojující. Snad to do finále vyladí. Tohle "cukání" ve hrách mi způsobuje bolehlav a ne proto, že můj mozek by to nedokoázal zpracovat :)
Mě osobně to taky až tak nevadí, hlavně aby bylo stabilní, ale to mě na mém PC momentálně není .. :( a navíc to dělá divné takové vteřinové zámrzy. Ale já se přes to všechno přenesu a zahraju :D
Tak jsem se do toho ponořil tak na cca 3 hodiny a mám ze hry dobrý dojem. Jela v pohodě i na mém PC, který splňuje jen minimální HW nároky. FPS jsem nikdy neřešil, jestli má hra 120 nebo 60, jede zatím krásně, i když mi teda jednou spadla. Zvířata jsou též dobře zpracována a vůbec grafika obecně. V některé hře mi ošetřovatelé zvířata krmili a v některé ne a nepřišel jsem na to, jak to tedy s nimi funguje. Místo franšízy mohli dát do bety sandbox, jelikož lidé prodávají zvířata za nesmyslné částky, takže než si vyzkoušíte všechny, zabere vám to celé ty dva týdny bety. Do češtiny není přeloženo zatím úplně vše a někdy bych teda volil lepší překlad slova. Sečteno, podtrženo po 3 hodinách mám dobrý pocit ze hry.
No já hru zkoušel už po updatu .. a jede mizerně :( dneska zkusím tomu věnovat čas :)

Já se na hru moc těšil a těším a jen tak mi to nezkazí dojem. Budu trpělivý. A nic vracet už nehodlám.
Hlavně včera vyšel update, který opravil některé bugy a měly by být i další, které vyřeší další problémy, takže se nemusíme bát.
Já zkoušel chviličku taky, než jsem odešel do práce. Nedalo mi to a mám objednáno.
A k problematice chovatelů atd .. jsem se zatím nedostal, zkoušel jsem to tak 10 minut ani ne ... ale dost mě zklamala optimalizace hry. Jede mi to sotva 50 FPS (spíš 40) a divně se to celé trhá ... ano je to beta, budu doufat, že vše, co nefunguje nebo funguje blbě, tak se do ostré verze opraví :)
@ajne (26.09.2019 07:10): Dostanu se k tomu až dnes večer, ale s tím umíráním zvířat hlady máš pravdu, čtu to snad všude, že se to hráčům stává. To mi zatím přijde jako hlavní chyba k opravě, když pominu chybné animace a bugy u zvířat. To s těmi rostlinami moc nechápu, ale u zvířat máš jaké chtějí, najet na ně asi přímo nemůžeš, ale můžeš si je vyfiltrovat v nabídce rostlin podle zvířete, jestli myslíš tohle. A grafická stránka se mi dle videií zdá naprosto v pohodě. Rozhodně PZ nemá aktuálně konkurenta, s kterým by se hra dala srovnávat.
Hra je v CZ poměrně dobře přeložena, chybí jen pár vedlejších textů, zkoušeli jsme chvíli betu. Nicméně minulý čas platí, nechali jsme si na Steamu vrátit peníze. Nějak nás to nezaujalo. Ovládání je poměrně dost mizérie, cokoli tam vytvořit chce poměrně vysokou část trpělivosti. Nepomáhají tomu ani špatné tutoriály (nejenže v nich chybí dost zásadních informací, ale jsou často i chybné, a to nejen v českém překladu, ale i anglicky mluvící hráči si na fórech stěžují na chybná zadání úkolů). Navíc k tomu aktuálně asi nefunguje umělá inteligence chovatelů, protože ačkoli jsme zkoušeli tu úvodní tutoriální - celou prakticky již postavenou ZOO, tak neustále zvířata chcípala hlady, protože je dozorci nekrmí - zkoušeli jsme postavit jejich boudu přímo naproti, najmout jich víc, zadat jim starání se pouze o jediný výběh - nic. Pokaždé strčili frňák do výběhu (sami nebo po vynucení) a odešli jakoby nic, pořád se jen motali okolo - a zvířata šla do kytek. I samotná příprava výběhu, kde máte v tabulce nevhodné rostliny - to je sice hezké, ale hra neumožní na ně přímo najet, musíte procházet celý výběh a hledat správné "zelené lístečky", které se zvířeti nelíbí. K tomu optimalizace bety velmi špatná (trvalé vytěžování CPU až na kost a grafiku bych zrovna neoznačil za úžasnou a optimalizovanou - na promo videích působila o dosti lépe než v realitě, i když to se dalo poměrně čekat). Shrnuto a podtrženo, zažádali jsme o refund. Připlácet si za "deluxe" verzi, která obsahuje 2,5 týdne hraní problémové bety a "celé" tři alternativní poddruhy zvířat - to mi přijde dost slabé. Takže nyní vráceno a uvidíme, až budou vyladěny veškeré problémy, a stejně si zřejmě počkáme na nějakou akci. Ta hra nás moc nezaujala. A to jsme se poměrně dost těšili.
Ok,
já ještě v noci koukal na stream a ono ta čeština je tam fakticky a přeloženo je dost ! Takřka vše .. ? ...
Velké plus oproti Planet Coasteru, kde CZ dělali na prekladyher a bohužel to nějak nedopadlo :(

Ale velmi mě svrbí prst na objednání Deluxe verze a zahrání si bety :D
@HELLER (25.09.2019 00:17): Zkouším, jede to celkem pěkně, akorát to chce pěknou dávku trpělivosti při adoptování zvířat. Kolikrát to tlačítko nereaguje ani na 10 stisknutí. Jinak žádné problémy nepozoruju. Stavební model je stejný jako v Planet Coaster, ale to se dalo čekat :).
Nezkouší někdo betu ? :)

Jinak čučím, že tam je (částečně) cz ? kéž by byla plná verze plně česky i s tou zvířecí wiki :)
Jo včera jsem se kouknul na ingame video. Mám Planet Zoo v odběrech na Youtube a vydali pár minut záběrů s komentářem a bylo to fajn :)
Ta hra určitě nezklame, nezbývá než čekat až vyjde.
@HELLER (20.08.2019 11:34): Vůbec nic jsi nepropásl. Dneska vše začíná. Vyšel jen zatím trailer s novými zvířaty a nové screenshoty, bylo oznámeno datum bety a info, co v ní máme čekat a všechny livestreamy a další nové informace (pokud tedy ještě budou něco nového na Gamescomu oznamovat) nás teprve čekají. Livestreamy začínají dnes a končí v sobotu.
Jsem úplně propásnul gamescom, jak vysílali včera .. událo se něco ? :)
Info ohledně bety: Oficiální datum vydání hratelné bety pro držitele deluxe edice bude zveřejněno na Gamescomu. Na Gamescomu bude dostupná i pro influencery, youtubery a další VIP hratelná demo verze (alfa), takže se dočkáme příští týden spousty nových informací a záběrů.
Tohle vypadá výborně, jako bych cítil skrze obrazovku odér výkalů a shnilé vody. Ten detail veškeré fauny a animace, je patrné, že si s tím někdo vyhrál. Rád si na toto počkám.
Beta je stanovena na léto, konkrétní datum zatím není. Tipuji, že bude dostupná v září. Více info se určitě dozvíme pravděpodobně na Gamescomu :).
To netuším, já sleduju vývojáře na youtubu a fcb .. a tam jsem zatím na nic nenarazil. Ale tipuju někdy třeba měsíc před vydáním, že by mohli ?
Nenašel jste někdo info, kdy bude hra dostupná v beta k vyzkoušení? Koupil jsem manželce deluxe edition, a nemůže se dočkat :-D
Je velmi dobře, že se do toho pustili a věřím, že hra bude minimálně stejně dobrá, jako Planet Coaster. Pravda, původní hry jsou nepřekonatelné (a to i díky růžovým brýlím a vlně nostalgie), ale to nic nemění na tom, že se na Planet Zoo těším.