Ten pocit, kdy KONEČNĚ opravíte jeden otravný bug v dialozích. Sakra, spadl mi kámen ze srdce :D A ečívment system je v podstatě hotový. Stačí je jen vymyslet a sehnat nějaké ikonky :) Tak a ted už konečně musím pohnout s lokacemi...
@Walome (11.02.2016 12:32): Tak samozrejme, chtel bych, aby to bylo komplexni RPG, ale to je hodne tezke udelat a ja se v tom hlavne nechci utopit a chci to dokoncit. Je to preci jenom moje prvni seriozni hra. Proto cekejte spis adventuru, kde pujde hodne o ziskavani informaci a exploraci herniho sveta.

Btw dneska jsem precejenom hodinku nasel - achievment system 30 % done ;)
Další malý developer diary, aneb ne vždy jde všechno hladce :)

V úterý jsem zkoušel udělat obrazovku s Nastavením v hlavním menu, kde by se prozatím mohla zapínat / vypínat hudba a fullscreen a tohle nastavení by se ukládalo do .ini souboru, takže by si to hra pamatovala pro příště. Skončilo to tak, že jsem to všechno udělal, bylo to hezky znázorněné přepínajícími se checkboxy, ale při testování mě pořád zlobila hudba, která občas začala hrát, i když neměla. Po nějaké době, kdy jsem na to nemohl přijít, mě chytil hrozný rage a celou denní práci jsem smazal. Asi to vyřeším přes nějaké klávesové zkratky přímo ve hře. Ale aspon jsem si nacvičil ukládání dat do INI souboru, což se mi bude hodit až budu ukládat třeba dosažené achievementy :)

Jinak jsem pokročil s jednou lokací a vymyslel pár nových eventů, které chci do hry zařadit a doufám, že se to podaří zrealizovat, protože to bude hrozně awesome :D

Bohužel dnes a zítra na vývoj nemám čas a o víkendu chci dohrát Ultimu: MD plus sestra slaví narozky, takže se k tomu dostanu zase až v pondělí :(
Tak jsem do hry zabudoval save/load system, protože to bude trochu delší jak Ep1 ;o) Použil jsem ten defaultní co nabízí GM, protože to je připravené řešení, které dokáže implementovat každej blbeček :) Ale hodně lidí varuje, že to nešlape úplně 100%, tak doufám, že mě to šlapat bude, protože se mi s tím nechce babrat.

Daleko horší bylo vyladit hlavní menu tak, aby se do něho dalo dostat i ze hry. Jo, zní to jako kravina, ale strávil jsem nad tím pár hodin a skoro jsem to vzdal a ted to snad funguje :)

Jinak na začátku vývoje jsem si myslel, že mě bude nejvíc bavit ten world-building a programování bude nutné zlo, ale zatím je to naopak. V podstatě ted neustále pracuju na samotném enginu a lokací, dialogů, atd. mám jen pár.
@Gordon (05.02.2016 12:51): Bude teaser trailer.

@MarkJude (05.02.2016 13:36): Ah, to je ještě screen ze staré verze, která ještě ani nejela na DirectX 12 -_-

@hellhouse99 (05.02.2016 17:48): To by bylo fajn, ale asi bych na to už neměl sílu. Samotný vývoj hry mi sebere fakt nesmyslně hodin času vzhledem k tomu pro jak úzký okruh hráčů to bude určené, už ted toho lituju :) Každopádně si píšu changelog, kam zapisuju, co jsem ten daný den dodělal. To by možná na konci mohlo být zajímavé.

@Isair (06.02.2016 05:06): Jo, je to divné, když tu hlavní hrdina hry najednou začne psát do diskuze xD

@Aaron_Hill (06.02.2016 06:43): Výrobu HD wallpaperu nechám na ostatních :)

@CrocoRay (06.02.2016 11:32): Nahraj tuhle hlášku na mikrofon, pošli mi to a já to dám na začátek hry ;o)
Já se vždycky všechno dovím jako poslední. Pivo se vrátil! Hrdina z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit... Vítám Piva zpět z podsvětí!

Ta hra bude jasný hit. Pevně doufám v příběh epických rozměrů a nezapomenutelné momenty ("Konvice, já jsem tvůj otec!"). Požaduji vydat s předstihem HD wallpaper!
Hodil by se nějaký deník vývojáře, kde by se mapovaly všechny zajímavé okamžiky, hoaxy a screeny z výroby. Předplatilelům by se tahle bible v tištěné podobě prodávala ve speciální edici se hrou v plechové krabičce a s figurkama! :)
Exkluzivní ingame screenshot ZDE. O hře se začíná proslýchat, že to bude Dark Souls mezi freeware hrami.
@Walome (05.02.2016 11:50): No je fakt, že jsem poslední dobou nějaký vážnější a mrzutější :-)

@ugraugra (05.02.2016 11:42): No oni se začali ptát poté, co jsem přispěl do diskuze a oznámil svůj návrat. Myslel jsem, že o tom i ty víš, protože jsi reagoval o pár příspěvků dále, ale asi tě ta část diskuze minula.
@ugraugra (04.02.2016 20:35): Jo, nějaké chvaty bych mohl ukázat pro motion capture.

Walome: Ne, já se tu objevil a pak začalo vznikat tohle. Ale tuším, že jak jsem přispěl do diskuze, tak spousta lidí chtěla po tom mém návratu pokračování a tuším, že i Ugra se tam zapojoval do té diskuze.
Nevedel jsem, ze tady Pivo jeste je. Myslel jsem, ze odjel do Mexika.

Btw Pivo, nechtel bys za mnou prijit, abych s tebou udelal motion-capture do hry?
Nebojte, odrazený nejsem. Občas se tu mrknu do diskuze, ale přispívat se mi moc nechtělo :-)
Hra má nový cover, na kterém je vyobrazený statečný Pivo s mečem a štítem ve svých pivo-rukách, čelící rozzuřené Konvici. Díky Fritolovi.

Pokud jste se chystali (zaznamenal jsem minimálně ještě @HolyMeatball (30.01.2016 17:28)) udělat také nějaký cover, tak určitě stále můžete posílat. Každý takovýhle artwork použiju ve hře s vaším jménem a to nejen v Credits.
Btw je vůbec Pivo mezi námi? Vím, že se vrátil, mezitím jsem zapomněl jeho nový nick, takže vlastně nevím, jestli jsme ho třeba neodradili :)