Pathfinder: Kingmaker - The Wildcards

14.12.2018
18.08.2020

rozšíření

První rozšíření pro izometrické RPG Pathfinder: Kingmaker. Do základní hry přináší novou hratelnou rasu, nové povolání a nové postavy s vlastní příběhovou linkou, které mohou rozšířit družinu hlavního hrdiny.

Novou rasou jsou tieflingové, známí také jako zplozenci pekel, kterým v žilách koluje prokletá krev ďáblů a démonů. Hráč se nyní může stát jedním z těchto vyvrženců civilizovaného světa. Novým povoláním je kineticista, mistr surové síly živlů, usměrňující prapůvodní energii, která mu umožňuje tvarovat a ovládat okolní prostředí.

Nové postavy, sestry jménem Kalikke a Kanerah, jsou spojením předchozího – původem tieflingové, povoláním kineticistky. Sestry jsou však magicky spojeny a v hráčově skupině tak v jednu chvíli může být pouze jedna z nich. S oběma z nich může hlavní hrdina navázat romantický vztah a Kanerah může získat významnou pozici v hráčově království.

Psát o tomhle DLC je výzva, protože abych mohl řádně psát o nové parťačce, musel bych se uchýlit ke spoilerům, což by byla pěkná škoda. Ale hej, zkusím to bez nich, budu to brát jako trénink.

Možnost hrát za tieflinga mě nijak zvlášť nezaujala, což není žádné překvapení, protože podobný přístup jsem k nim měl i v jiných hrách. Vždycky mi přišlo, že když se promenáduju po světě se vzhledem rohaté démonické bytosti, musí mi to přece každý druhý člověk, se kterým začnu mluvit, vmést do tváře. Ignorace něčeho tak výrazného mi vždycky vadila, tudíž předpokládám, že zde to bude podobné. Co se týče povolání kineticista... buď jsem úplně blbej nebo totálně línej nad tím přemýšlet, ale já ho prostě nepobral. V podstatě připomíná tak trochu elementalistu, ale je to s ním krapánek složitější. Nemůžu úplně říct, že bych ho žral.

Hlavní náplní DLC je ale nová tiefling parťačka Kalikke. Je to však parťačka neobvyklá. Kalikke charakterově není nijak zvlášť unikátní postava. Co ji ale činí unikátní je její super schopnost, o které zde nemůžu mluvit, protože mi přijde škoda to neznalým hráčům vyžvanit místo toho, aby si na to přišli sami. Řekněme jen, že ta schopnost neovlivní jen to, jak budete s Kalikke zvládat bitvy, dobrodružení, atd., ale i jak s ní budete mluvit a činit určitá rozhodnutí. Je to velice pěkný a zajímavý nápad, který úzce souvisí s její dějovou linkou, plus vidět něco takového v družinovém RPG je poměrně dost neobvyklé. Samotná dějová linie však mohla být o něco více vyšperkovanější, přeci jenom je to DLC. Navíc si tvůrci nevybrali úplně nejlepší místo, kde ji ukončit (těsně před finálovou částí, kdy hráč už nemyslí na nic jiného). Celkově se ale jedná o velice zajímavou a originálně vymyšlenou postavu s dobrými dialogy a určitým šarmem. Škoda té mdlosti její herní linky, chtěl jsem vidět víc.

Pro: Nová parťačka s unikátní a zajímavou schopností, pár nových lokací a úkolů

Proti: Na celé jedno DLC poněkud nezáživná dějová linka