Teda ten launch trailer je docela epickej, skoro uvažuju že to zahraju ještě před Horizonem.

Co by na něj řekl mladej Pipboy vidět ho v době po dohrání jedničky?
Z té trošky footage co jsem viděl audiovizuál dobrej, ale Cutter Slade, když pominu jak vypadá, ty jeho hlášky jsou těžkej cringe. Gameplay samotná úplně nevim co si o tom myslet, souboje s humanoidama rozhodně vypadaj zajímavější, ale s Cutterovo novou pohyblivostí mi přijdou tak nějak jednostranný. Celkově ale musím uznat, že nutkání si to zahrát šlo spíš nahoru... viním hlavně hudbu.
@pipboy (12.08.2023 12:29): Cynik jako obvykle :) Ale částečně souhlas, ten interface a co tam ukázali vypadá zvláštně a doufám že to nebude otravný.
Ta prezentace ukázala jinak docela dost her co mi přijdou zajímavý, rozhodně víc než např. sony showcase:

Alone in the Dark
Outcast 2
Gothic Remake
Tempest Rising
Last Train Home
Trine 5
Titan Quest II

Ale stream měl hroznou kvalitu a dávat na začátek a konec nějaký monology z AitD byl bizár.
@Paul (12.08.2023 11:54): Graficky je to fajn, ale koncepčně to zavání megaprůserem. Mapa posetá ikonkama jak od Ubisoftu, a wtf jsou ty diagramy? Celé to smrdí nějakým eko-hippie budovatelským hybridem... Nějaké stopy prvků a nápadů z vývoje TLotY... to taky úplně nevím, jestli z toho mít radost.

(Vůbec celá ta THQN prezentace tak moc smrděla JoWooDovskou C-tier produkcí, že Last Train Home bylo to nejzajímavější, co se tam mihlo.)
Nový trailer na Outcast 2

Zajímalo by mě jak velkej je Appeal dneska tým. Vypadá to překvapivě slušně. Furt mě docela fascinuje že to vzniká. Vyšel Outcast před 24 lety, pak dělali dvojku na konzole, ta byla zrušená. Pak 15 let nic, kickstarter na remake jedničky, ten selhal. Nějaký zázrakem ale stejně vznikl a, ikdyž byl skvělej, prodal asi pět a půl kopií.
A přesto vzniká dvojka a vypadá to že to tentokrát fakt dopadne. Outcast je prostě undead :)
Marazík pácha češtinu: http://mrazikovycestiny.cz/novinky/item/ ... ong-contact-jiz-brzy

@Neelixx (17.11.2017 20:39): keby som to vedel tak to kúpim s tým DLC, ale nebol som si istý, že to je ona.
PS: na steame som čítal, že im to nedáva zľavy, mňa stála 20 evrí, pretože som dokúpil tie zbrane, kupovať to znova, kúpim soundtrack.
PS:
-ak si blízko, ukazujú rukou
-v zimnej oblasti nešla para z huby, a stopy v "hĺbke" snehu
Tak už som to kúpil, má to cca 6 giga. Moja nostalgia ma úplne zasiahla i keď:
- plazenie je riešené prikrčením
- gamesav nerobí ten šťastný efekt svetielok
- causal budú z toho vp
Ale mne sa to páči!
Na eurogameru velmi pozitivní Recommended recenze

Konečně si po 18 letech odkládání (lákalo mě to už když jsem v roce 99 četl recenzi v levelu, kde tomu dali snad 9.1) zahraju Outcast :)

Jo a koukal jsem na rozhovor na gamasutře se Sauerem, docela mě fascinuje jak to udělali, ten kompletní kód hry v remaku běží jako plugin v unity, kdy Unity se stará jen o grafiku a zbytek je normálně původní C++ kód:

https://www.gamasutra.com/view/news/3096 ... revived_for_2017.php
Hlavne ty character modely jsou proste otresny, to si radsi dam v1.1 ...
Jsem koukal na nějakej gameplay a vzhledem k soundtracku tam je slyšet ta atmosféra :)
Ale voice overy jsou taky zkopírovaný z originálu a je tam hodně znát nízká technická kvalita, kdoví čím to tehdy nahrávali.
@Paul (30.03.2017 16:39): Fíha, to je stále remake pôvodného Outcastu od tvorcov, ktorí sa odmlčali po neúspešnom Kickstarteri?

Dúfam, že áno, v tom prípade by to bola okamžitá kúpa :)
Měli by si najmout nekoho kdo umi modelovat xichty. Aji v oOC jsme měli lepší než tohle.
Dneska jsem hledal na netu co že má vyjít v příštím roce za hry a najednou zahlédnu remake Outcastu ! Vůbec jsem to netušil, super ! Měl jsem za to, že to po tom neúspěšným KS odpískali.
@Garret (11.11.2016 13:04): reamake jo ? Tak to na to kašlu! To demo, co je tak nejak to bude vypadat, jsem ted koukal na youtube :)

Jinak tohle jsme pouzil dle návodu OUTCAST_V3_PARCHE-HD_Y_FARO_GOG_ByZenger a nic hru mám porad malou a nevím, jak je to mozne.

Mne nejde o to rozliseni, tak jako o to, abych nemel obrazovku, jak na mobilu.

verze 1.1 nádhera !!
na openoutcast foru ted probiha jakasi debata, kde se cast vyvojaru dozaduje toho, aby se konecne vydalo demo, ktere je podle vseho normalne hratelne vyjma par minor bugu, ale nejaky chuj to blokuje ze to pry musi byt perfektni kvuli "proper PR", ackoliv podle vseho uz nejaky patek nemaji kodera, ktery by neco opravil XD
Doufam ze to vypustej nebo to nekdo leakne bo toto je desny joke po 6 letech. A kazdej rok kolem vanoc tam resej jak se zacatkem roku to demo vyda a kazdej rok hovno XD
to je grafika dělaná pro děti, nebo proč je to tak všechno homosexuálně přesvícený, s legračními postavičkami, které vyvolávají leda dušený smích??
Mne sa podarila iná fičúra, tesne predtým ako vyšla na gog.com 1.1 som sťahoval starú, kde funguje čeština a na steame som kúpil 1.1, takže už mám krabicu, gog a steam :D
@HolyMeatball (11.11.2014 12:36): Plné vychutnání u této hry není asi problém (možná i na handheldu!!), na to je Outcast příliš kvalitní :). Horší je to myslím z backlogem, který v mém případě i po pěti letech nechce splasknout.
@HolyMeatball (komentář): Velmi dobrý komentář.

Musím si někdy na Outcast udělat znovu čas, ostatně to je stále jediná hra, kvůli které jsem vstával v pět abych ji mohl zase hrát :).

A tedy, měl jsem za to, že zde má Outcast podstatně více hodnocení (zvláště když jakýsi "noname" Jedi Outcast má 241 hodnocení :).
Tak jsem zursil prihoz. Nejak nechci riskovat ze se tam nahle odnikud objevi 350 tisic >_>
No, tak bych rek ze startovni napor uz opadnul (posledni 1-2 dny tam pribylo sotva 10k mam pocit) a jsou na 1/4. Videl bych to tak na 60% cile na konci. Mi nejak ani nebude vadit kdyz to nedaj >_>
Jo mam s tim KS nekolik problemu, ta cena je imho premrstena, OOc/LotY kdyby meli fungujici organizaci tak udelaji za ty penize 2 cely pokracovani a remake tak jak ho popisuje KS za maximalne tak 1/4 ty ceny.
Rewardy jsou docela preplacany odmenama. Tech 50 boku v jednom meste mi jistotu vazne nepridava.
KS kampan jako takova je desne odflaknuta a kdejaka banda amateru udela lepsi.

Ale porad je to Outcast a rad bych tomu veril a treba z tech peenz chteji rovnou zahajit produkci OC2, ale proste to smrdi bud podvodem nebo tezkym amaterismem.... jako pledgnul jsem za 250USD, ale jestli se behem toho mesice patricne nepredvedou, asi to hodne snizim.

@Jo_Do (11.04.2014 23:57): jo, tohle + funkcni zbytek hry by v podstate stacil a stalo by to par supu.
Graficky je Outcast aj po rokoch fajn, aj keď rozlíšenie je naozaj nízke. Ale chcieť 600,000 len za vylepšenie grafiky?
Dost me na tom znervoznujou veci jako ze "pojmenujeme po vas ctvrt noveho mesta" je reward dostupny pro 50 lidi.
Doufám že to daj. Starej outcast jsem si vždycky chtěl zahrát, mám ho na GOGu už roky, ale nikdy jsem se k tomu přes to nízký rozlišení nedokopal. Tohle by mě už donutilo to zahrát, pokud to udělaj kvalitně.

Přihodil jsem dvacku.
@pipboy (07.04.2014 18:17): Tak já bych si klidně zahrál starý Outcast jen v detailnější verzi. Původní jsem prošvihl tak proč si ho znovu nedat. Navíc dneska tu původní pěknou krabici už asi neseženu, pokud ji teda nemáš pod pultem?
@Jack_Dark (07.04.2014 17:52): jo, na druhou stranu musim rict ze HD remake kde se od zacatku nepocita s nejakym vetsim rozsirenim nad puvodni obsah je pro me pomerne zklamani a jeste to co ukazali fakt vypada uplne na sutrak stejne jak starej Outcast, jen proste detailnejsi. Kdyby oznamili regulerni pokracovani nahazel bych na to nehorazny prachy. Ale tohle... no uvidim jaky ukazou rewardy. Zatim spis zklamani.
Zdravím, jen bych podotkl, že ten zmiňovaný barák (pokud jsem správně pochopil co hledáte), je tady:
@pipboy (27.07.2013 10:31): Díky ti :-), Vypadá, že jsem sice věděl o Zelbovi, ale ještě jsem se ho neptal, tan mně pověděl, ve kterém domě je Marion jinak je Ulukai pěkný kruťák.
@ViRus (27.07.2013 10:23): ok, takze to asi stoji na nesplnenych story eventech. Jestli se dobre pamatuju, bez do Talanzaaru, cestou od brany do Shamazaaru jdi mestem po prave strane a nekde pobliz "hlavni cesty" v prvnim nebo druhem boku timhle smerem je zavrena budova, snad ma i mrize na oknech. Pobij vojaky okolo pokud tam nejaky budou a vlez dovnitr. No a pak holt cekej az se spusti dalsi story eventy.
@pipboy (27.07.2013 01:23): To je nějaké divné a asi jsem někde udělal chybu. První zmínka o Marion byla v Okrianě, pak jsem šel za shamazem, ten mně o ní také řekl, že byla viděna v nějaké domě, ale já ten dům nenašel. První mon jsem našel v Shamazaaru když jsem našel kamenné klíče a podle rady jsem je pozasunoval v pyramidách a tím se zpřístupnil zámek v chrámu a tam zasunul poslední, tím se objevil oheň v něm byl první mon, další v Motazaaru, Okasankaaru a poslední na Okaaru. Jediná animace s Marion (černoška, krátké vlasy) byla před první návštěvou Motazaazu. Info o Janu jsem zatím žádné neměl.
@ViRus (27.07.2013 01:16): hmm, skoro bych rek ze touhle dobou uz jsi tam mel byt. Ale Marion uz jsi potkal, ne?

Respektive jestl ise nepletu tak chvili po nalezeni kazdho monu se stane neco co posune hlavni pribeh. Skoro bych rek ze za silovym polem uz by jsi mel touhle dobou byt. Co tam zatim bylo?

Takhle: 1.mon: zachrana Marion v Talanzaaru, 2.mon zachrana Marion v Shamazaaru, 3.mon zachrana Janna bud jsi neco z toho ignoroval a tudiz/nebo se neco nekde podelalo.